صالحی امیری: در جریان پرونده ویلموتس نیستم

رییس کمیته ملی المپیک گفت: در خصوص پرونده ویلموتس نمی‌توانم اظهارنظر تخصصی داشته باشم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رییس کمیته ملی المپیک امروز یکی از مهمانان مراسم افتتاحیه سالن کشتی توفیق جهانبخت بعد از بازسازی توسط فدراسیون کشتی بود. صالحی امیری بعد از این مراسم در جمع خبرنگاران حاضر شد و سوال اصلی از او هم پیرامون پرونده ویلموتس بود.


صالحی امیری در خصوص حکم سنگین فیفا علیه فدراسیون فوتبال ایران در پرونده شکایت ویلموتس گفت: در جریان پرونده فوتبال نیستم و به همین خاطر نمی‌توانم اظهار نظر کارشناسی انجام بدهم. سخن کلی من این است که ما برای رسیدن به ورزش پاک در فوتبال فقط یک راه داریم و آن نیز شفافیت است. 


وی افزود: کلیه قراردادها، تبادلات مالی و همه منابعی که در داخل و خارج در فوتبال وارد می‌شود، باید در اختیار افکار عمومی و مردم قرار گیرد. اگر این شفافیت را در ورزش و فوتبال اجرا کنیم، بخش زیادی از چالش‌ها حل می‌شود اما در خصوص پرونده ویلموتس نمی‌توانم اظهارنظر تخصصی داشته باشم.


رییس کمیته ملی المپیک در بخش دیگری از صحبت های خود پیرامون گلایه علیرضا دبیر از وجود دیواره سنگنوردی در سالن توفیق جهانبخت گفت: این مشکلات قطعا حل خواهد شد. با سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و کریمی رئیس شرکت توسعه و تجهیز امکان ورزشی صحبت خواهم کرد و این مشکلات نیز حل خواهد شد. جهت‌گیری وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حمایت از کشتی است، برای اینکه یکی از امیدهای ما در المپیک توکیو در سال ۱۴۰۰ است. جا به جایی دیواره سنگ‌نوردی نیز قابل حل است و نگران کننده نیست.

بیشتر بخوانید:

اموال هیات رئیسه فدراسیون نباید مصادره شود/ متهم ویلموتس است!

واکنش محمد بنا به ماجرای قرارداد ویلموتس

 

 

تگ ها


سیدرضا صالحی امیری وزارت ورزش و جوانان فوتبال ایران فوتبال