صالحی امیری: دلیلی برای لغو المپیک وجود ندارد

رییس کمیته ملی المپیک گفت: می خواهیم با استخدام تعدادی از قهرمانان المپیک، جهانی و آسیایی نسل جدید مدیریت کمیته ملی المپیک را تربیت کنیم...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سیدرضا صالحی امیری در حاشیه مراسم افتتاح تالار مشاهیر ورزش ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا پایان فروردین ۱۴۰۰ این پروژه تکمیل خواهد شد. فاز بعدی ما قهرمانان آسیایی و جهان خواهد بود که سردیس آن ها در طبقه اول و دوم موزه ورزش قرار می گیرد. در موازات این هم که تاریخ شفاهی ورزش ایران را داریم که به مراتب مهمتر از موزه است. ثبت و ضبط هر چه در ذهن قهرمانان ورزش ایران است، بسیار برای نسل های آینده اهمیت دارد. ما ۵ میلیون عکس دریافت کردیم که این بانک اطلاعاتی کمیته ملی المپیک می تواند در اختیار اصحاب رسانه هم قرار گیرد. ما در حال تکمیل زنجیره هستیم که از موزه آغاز شده و با تاریخ شفاهی ادامه دارد و آینده نیز اقدامات دیگری انجام خواهد شد.


وی افزود: امروز با حضور وزیر میراث فرهنگی، شهردار تهران، وزیر ورزش، پیشکسوتان و نخبگان از ۶ تندیس رونمایی کردیم. تالار مشاهیر هم رسما افتتاح شد که از این پس برای هر کدام از این مشاهیر یک تندیس و یک ویترین اختصاصی خواهد داشت.


رییس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که برگزاری المپیک توکیو قطعی است یا خیر، گفت: آن چیزی که تا امروز برای ما قطعیت دارد، برگزاری المپیک ۲۰۲۱ در تاریخ ۳ مردادماه سال ۱۴۰۰ در توکیو است. در واقع همه ابلاغیه ها و رویدادهای جهانی شرایط عمومی را برای برگزاری مهیا کردند. هیچ دلیل خاصی برای عدم برگزاری المپیک وجود ندارد. تنها احتمالی که مطرح می شود این است که اگر شرایط کرونا تشدید شود و حتی بیشتر از موج اول باشد و هیچ واکسن و دارویی کشف نشود، آن وقت این بحث را دارند که شکل برگزاری را تغییر دهند؛ شاید بدون حضور تماشاگر یا با پروتکل ها بهداشتی.


صالحی امیری درباره استخدام ورزشکاران در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش گفت: راجع به استخدام دولت یک آیین نامه دارد. پیگیری آن با وزارت ورزش و اجرای آن با دستگاه دولتی است. این موضوع با فراز و نشیب دنبال می شود. برخی دستگاهها تمکین کردند و نکردند. طرحی که توسط ما مطرح شده، متفاوت است. ما بحثی داریم که با استخدام تعدادی از قهرمانان المپیک، جهانی و آسیایی نسل جدید مدیریت کمیته ملی المپیک را تربیت کنیم. ما می خواهیم آموزش های دقیق مدیریتی را به قهرمانان بیاموزیم.

بیشتر بخوانید:

خسروی وفا: سیامند رحمان تکرار نشدنی است

سلطانی‌فر: عمده افتخارات المپیکی ایران بعد از انقلاب به دست آمد

 

 

تگ ها


سیدرضا صالحی امیری وزارت ورزش و جوانان المپیک