صالحی‌امیری: دوومیدانی آبروی ورزش ایران خواهد بود

رئیس کمیته ملی المپیک در بازدید از فدراسیون دوومیدانی گفت: دوومیدانی در دل تمام شهرها و روستاها رخنه کرده و اطمینان دارم که آبروی ورزش ایران خواهد بود....

به گزارش "ورزش سه" به نقل از ایسنا، سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک امروز (چهارشنبه) با حضور در محل فدراسیون دوومیدانی با مسئولان و اعضاء این فدراسیون دیدار و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات ورزش این رشته قرار گرفت.

 صالحی‌امیری با بین اینکه اطمینان دارم که دوومیدانی آبروی ورزش ایران خواهد بود، تصریح کرد: این رشته تا دل تمام شهرها و روستاها رخنه کرده و می‌تواند از سراسر کشور  و در تمام ابعاد جوانان مستعد را پوشش دهد. در میان رشته‌های پایه و پر مدال دوومیدانی تنها امید ما است که قطعا می‌تواند حق خود را در میادین جهانی مطالبه کند. باید این واقعیت را پذیرفت که اخذ مدال در رشته های تیمی یک افتخار است اما سهم دوومیدانی در مدال آوری ویژه است و می‌تواند مارا به ایده‌آل‌ترین نقطه در ورزش برساند.

او افزود: ورزشکاران و قهرمانان فرزندان ما هستند و تحت هیچ شرایط از حمایت آن‌ها دست برنمی‌داریم. هر چقدر هم برای آن‌ها هزینه کنیم باز هم کم است و در صورت فراهم شدن شرایط دوست داریم بالاترین حمایت‌های مالی و معنوی را از آن‌ها داشته باشیم. مخصوصا با پیشرفت چشم گیری که دختران ما در این سال‌ها داشته‌اند ما را مجاب کرده‌اند تا در مسیر پیشرفت همراه و حامی آن‌ها باشیم.

صالحی امیری در پایان گفت: همه ما از خانواده ورزش و مدیون ورزش هستیم. هاشم صیامی نیز از کسانی است که از دل همین ورزش است و عمر خود را در ورزش گذاشته است. البته جا دارد که از او تشکر کنم که از زمان حضور، وفاق و همدلی را در رشته دوومیدانی به وجود آورده و همه این جامعه را با خود همراه کرده است.

تگ ها


سیدرضا صالحی امیری وزارت ورزش و جوانان