صالحی امیری: کُشتی هم مقصد است هم مقصود

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: تجلیل از بزرگان کشتی تجلیل از مرام پهلوانی است و این رشته هم مقصد است هم مقصود....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری در مراسم افتتاح سالن نوسازی شده توفیق جهانبخت، در جمع خبرنگاران گفت: همه نام آوران و بزرگان کشتی امروز لبخند به لب دارند که به خانه خود آمدند و از انسان های بزرگ و با فضیلت یاد کردند. 

وی افزود: احساس می کنم کشتی در ایران ویژگی های ممتازی دارد و هر وقت علیرضا دبیر درخواستی را مطرح کند، بلافاصله هم من و هم دیگر مسئولان به کمک او می رویم. امجدیه ریشه ورزش کهن ایران است. امروز ما یک سالن را افتتاح نکردیم بلکه بخشی از هویت و تبار کشتی ایران را به نمایش گذاشتیم.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: کشتی مردمی ترین رشته ورزشی ایران زمین است و همه قهرمانان ما از متن مردم آمدند. تختی بزرگ، علیرضا دبیر و دیگر بزرگان از متن جامعه رویش کردند. آغازگر افتخار ما در عرصه جهانی و داخلی و مرام پهلوانی از کشتی آغاز شده است. کشتی هم مقصد است و هم مقصود. تجلیل از بزرگان کشتی تجلیل از مرام پهلوانی است.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: باید از همه کسانی که در کشتی ایران زمین تلاش کردند از صنعتکاران، سیروس پور، برزگر، برادران خادم، علیرضا دبیر و ... تشکر کنیم. دبیر ثابت کرد جوان با کفایتی است و می تواند گام های بزرگتری بردارد و کشتی را به قله های توسعه برساند. برای همه قهرمانان کشتی آرزوی سلامتی دارم. با محمد بنا و غلامرضا محمدی شخصا تماس گرفتم و برای انتخابشان به عنوان برترین های آسیا تبریک گفتم و بار دیگر تبریک می گویم. مطمئن هستم کشتی پرچم پر افتخار ایران را باز هم به اهتزار در می آورد.

بیشتر بخوانید:

علیرضا دبیر: سالن توفیق جهانبخت به مرکز قهرمانی کشتی تبدیل می‌شود

یزدانی‌نیا: تنها درآمد کشتی‌گیران لیگ است

 

 

تگ ها


سید رضا صالحی امیری فدراسیون کشتی علیرضا دبیر کشتی