صالحی‌پور: کاری به سازمان لیگ نداریم، ما آماده‌ایم

مدیر تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت: کاری به آنچه سازمان لیگ در مورد بازی با تیم فولاد اعلام می‌کند نداریم و خود را آماده بازی با این تیم کردیم....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از میزان، سروش صالحی‌پور در مورد آخرین وضعیت تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان پیش از بازی هفته  بیست و چهارم مقابل تیم فولاد خوزستان اظهار داشت: ما تمرینات خود را با جدیت پیگیری می‌کنیم و منتظر اعلام سازمان لیگ برای لغو یا برگزاری بازی‌ها نیستیم. بر این باور هستیم روز شنبه با فولاد بازی داریم و  خود را آماده می‌کنیم. از طریق سهیل مهدی پیگیر بازی مقابل فولاد هستیم و آن‌ها هم در نظر دارند طبق برنامه بازی را برگزار کنند، ولی اگر جواب تست‌های فولاد بار دیگر مثبت شود، بازی ما به تاریخ دیگری موکول می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات مالی، در مورد برگزاری تست بازیکنان تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت: با وجود تمام مشکلات مالی تست مرحله سوم و قبل از بازی با فولاد را انجام دادیم و منتظر پاسخش هستیم. تا کنون از هزینه شخصی روزگار سپری کردیم و هیچ کس به تعهداتش نسبت به این تیم عمل نکرده است. مسئولان استانی و شهر مسجدسلیمان باید کمک حال این تیم باشد. متاسفانه حیدری رییس اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر بخشی از پولی که از کمک وزارت نفت در اختیار این اداره قرار گرفت به ما نداده است. می‌خواهیم مدارا کنیم تا بالاخره این پول را بپردازند تا بخشی از مشکلاتمان حل شود. مشکل این است که حیدری آب پاکی را روی دست همه ریخته است و می‌گوید من پول نمی‌دهم و اسم قانون را به میان می‌آورد. استاندار به او ضرب العجل داد که پول را به تیم ما برگرداند و مدیران باشگاه جلسات متعددی با او برگزار کردند. "وناصری" نماینده شهر مسجدسلیمان در مجلس با او صحبت کرد، ولی فایده نداشت. در جلسات می‌گوید پول را می‌پردازد، ولی در زمان پرداخت پولی واریز نمی‌کند.

مدیر تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان ادامه داد: شریعتی استاندار خوزستان، وناصری و مهران نصیریان دوست مدیرعامل باشگاه در ۲۰ روز گذشته جلسات متعددی با او برگزار کردند؛ در جلسه می‌گوید پول را می‌دهم، ولی دو روز بعد دوباره سرخانه اول برمی گردد و پول را نمی‌دهد. نمی‌دانیم چرا این کار را می‌کند؛ اما بعید می‌دانم حیدری این پول را به ما بدهد، چون پای سازمان بازرسی را وسط می‌کشد. من می‌گویم اگر سازمان بازرسی می‌خواست در این خصوص محدودیتی قائل شود برای پرداخت آن ۵ میلیاردی که در ابتدا گرفتیم محدودیت قائل می‌شد. ما ۵ میلیارد پول از کمک وزارت نفت را دریافت کردیم؛ ۲ میلیارد ۱۰۰ میلیون تومان را هم حیدری در ازای کمکی که قبلاً به تیم کرده بود از این ۱۰ میلیارد کم کرد و حالا می‌گوید سازمان بازرسی با پرداخت الباقی پول مشکل دارد. اگر قرار است این پول را به ما ندهند به حساب وزارت نفت بازگرداند، چون وزارت نفت این پول را برای کمک به ما داده است. اگر ممنوعیت قانونی دارد آن را به حساب وزارت نفت برگرداند.

صالحی‌پور با اشاره به این که منابع مالی در این روز‌ها چطور تامین شده است تصریح کرد: ما صورت جلسه نشان دادیم و مدعی شدیم پول برای ماست، اما ظاهراً قرار نیست این پول به حساب ما بیاید؛ این روز‌ها واقعاً برای ما سخت می‌گذرد. من و مدیرعامل باشگاه طی روز‌های اخیر به سختی هزینه‌های باشگاه را تامین کردیم؛ گاهی هیئت مدیره کمک کردند. اگر این پول به باشگاه نرسد مشکلات بزرگی برای تیم رخ می‌دهد. ما پولدار نیستیم، ولی وقتی مسئولیتی قبول کردیم باید وظایفمان را انجام دهیم. بازیکنان ما با وجود دغدغه مالی نتیجه می‌گیرند، چون می‌بینند با وجود تمام سختی‌ها تلاش می‌کنیم مشکلات برطرف شود. آنها به خاطر کادر فنی و مدیریت است که سکوت کردند، چون می‌بینند از لحاظ تدارکات همه چیز برایشان فراهم کردیم.

وی ادامه داد: تیم‌های لیگ برتری با بودجه‌های هنگفت وضعیت بهداشتی بهتر از ما نداشتند. می‌بینید که بازیکن کرونایی نداریم و کارمان را درست انجام دادیم. زیر نظر یکی از آزمایشگاه‌های تحت تایید ایفمارک فعالیت می‌کنیم. دو نفری که در اولین تست مثبت اعلام شدند از بیرون کرونا داشتند و وارد اردو شدند. ولی از وقتی تیم را دور هم جمع کردیم یک کرونایی هم نداشتیم. اگر به تیم ما پول تزریق شود حتی می‌توانیم سهمیه بگیریم چرا که وضعیت خوبی داریم. اگر من و نصیریان دوست از امروز اعلام کنیم پولی برای کمک به این تیم نداریم تمرینات لغو می‌شود و حتی این تیم یک روز هم نمی‌تواند به حیاتش ادامه دهد.

مدیر تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در پایان به بی نیازی این شهر با توجه به منابع موجود اشاره و تاکید کرد: خوراک اصلی پتروشیمی ماهشهر را گاز مسجدسلیمان تامین می‌کند. یعنی تولید ۱۵۰ هزار بشکه نفت را مسجدسلیمان تأمین می‌کند. این شهر اگر بخواهد همان دو درصد حق سرانه ورزش را از وزارتخانه دریافت کند همه چیز حل می‌شود. آبادان تولیدی ندارد و کارخانه در آنجا مستقر است، ولی مسجدسلیمان اولین چاه نفت خاورمیانه را دارد؛ ما حق زیادی داریم. امیدوارم این پول بیاید و صحبت‌ها با حیدری به نتیجه برسد. حیدری آدم خوبی است و زحمات زیاد برای ورزش استان کشیده، اما وقتی بحث بازرسی به میان آمد با ما سرناسازگاری گذاشت و گفت می‌خواهد این پول را خرج ورزش همگانی کند؛ ما که اسپانسر و منبع درآمدی نداریم پس چه کنیم؟

تگ ها


نفت مسجد سلیمان