صالح: تیم کیروش به وحدت تاکتیکی رسیده است

به گزارش مدال به نقل از مجید صالح در گفت وگو با ایسنا درباره دیدار تیم های ملی ایران و ازبکستان در هفته هشتم مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا و احتمال صعود ایران به جام جهانی در صورت پیروزی، گفت: شانس تیم ما برای صعود بسیار بالاست و باید اتفاق عجیبی رخ دهد که به جام جهانی صعود نکنیم ......

به گزارش مدال به نقل از مجید صالح در گفت وگو با ایسنا درباره دیدار تیم های ملی ایران و ازبکستان در هفته هشتم مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا و احتمال صعود ایران به جام جهانی در صورت پیروزی، گفت: شانس تیم ما برای صعود بسیار بالاست و باید اتفاق عجیبی رخ دهد که به جام جهانی صعود نکنیم. شرایط به گونه ای است که تیم ملی می تواند در این بازی پیروز شود. تیم ما به وحدت تاکتیکی دست یافته که این حاصل سال ها کار کردن است.

مربی سابق تیم ملی فوتبال ادامه داد: تیم ملی از نظر تاکتیکی بسیار خوب است و کادر فنی توانسته تیم را به خوبی آماده کند. این بازی برای ازبکستان هم اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که آنها هنوز شانس صعود به عنوان تیم دوم را دارند و از دست دادن امتیاز در تهران شانس آنها را برای صعود کم خواهد کرد. نباید یک نکته را فراموش کنیم، آنها چهار سال پیش ما را غافلگیر کردند و این بار هم باید مراقب ازبکستان باشیم و در عین توجه به پیروزی از دفاع غافل نشویم.

وی درباره کیفیت فنی تیم ملی ازبکستان، گفت: ازبکستان چند سال است که سرمایه گذاری بسیار خوبی را در فوتبال انجام داده و نسبت به سال های گذشته قوی تر و بهتر شده است اما نتایج تقابل ایران و ازبکستان در اکثر مواقع به سود ایران رقم خورده است. ما سه امتیاز را کسب می کنیم و به جام جهانی می رویم.

صالح در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال می دهد ازبکستان بتواند مانند چهار سال قبل ایران را در تهران غافلگیر کند، افزود: چنین نتایجی جزو اتفاقات فوتبال است اما تیم ملی نشان داده که از حداقل موقعیت ها استفاده می کند و نسبت به چهار سال قبل بسیار بهتر شده است. ما با برنامه تر بازی می کنیم و همین رمز موفقیت ماست.

دستیار سابق کارلوس کی روش درباره عملکرد خوب بازیکنانی مانند رامین رضائیان و مهدی ترابی در دیدار با مونته نگرو با وجود چند ماه نیمکت نشینی و مصدومیت، گفت: مهدی ترابی به دلیل مصدومیت از فرم ایده آل خود فاصله گرفته بود و در تمرینات به شرایط ایده آل رسید. رامین رضائیان هم بازیکن بسیار خوبی است و در لیگ درگیر حاشیه ها شد و کمتر بازی کرد. هیچ کس نمی تواند منکر کیفیت فنی بالای بازیکنان تیم ملی شود.

وی در پایان درباره اینکه رمز پیروزی تیم ملی مقابل مونته نگرو با وجود بازیکنان با کیفیتی که در این تیم وجود داشت چه بود، گفت: کی روش مربی بسیار بزرگی است که نیاز به توصیف من ندارد. تیم ملی در شرایط تاکتیکی بسیار خوبی قرار دارد و از نظر سنی بسیار جوان است. این تیم ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه است که مدت ها است کنار هم بازی می کنند، البته بازیکنان ما هم کیفیت بسیار خوبی دارند و توانستند قدرت خود را بر مونته نگرو دیکته کنند.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال