صبا 0 - پرسپولیس 2؛ سلطه 6 امتیازی بر لیگ

پرسپولیس بهترین استفاده را از توقف تراکتورسازی کرد و توانست با ارائه بازی موفق در نیمه دوم صبا را در قم شکست دهد و فاصله امتیازی اش را با جدی ترین رقیب به 6 امتیاز رساند ......

پرسپولیس بهترین استفاده را از توقف تراکتورسازی کرد و توانست با ارائه بازی موفق در نیمه دوم صبا را در قم شکست دهد و فاصله امتیازی اش را با جدی ترین رقیب به 6 امتیاز رساند ...
پرسپولیس بهترین استفاده را از توقف تراکتورسازی کرد و توانست با ارائه بازی موفق در نیمه دوم صبا را در قم شکست دهد و فاصله امتیازی اش را با جدی ترین رقیب به 6 امتیاز رساند.
به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، صبا در هشت مسابقه اخیر برابر پرسپولیس صاحب پیروزی نشده و آمار خوبی برابر این تیم ندارد اما امیدوار است امروز به این طلسم پایان دهد و با روند مثبتی که طی دو هفته گذشته داشته، تیم برانکو را مغلوب کند و حداقل یک پله در جدول بالا برود اما در سمت مقابل سرخ پوشان نیز باتوجه به تساوی دیروز تراکتورسازی، نمی خواهند فرصت بیشتر کردن فاصله امتیازی با جدی ترین رقیب شان را از دست بدهند و در نبود بهترین گلزن شان به برد فکر می کنند.
 
هفته نوزدهم لیگ برتر ؛ تاریخ: 95/11/09 ؛ ساعت 16:50
استادیوم: یادگار امام قم / تماشاگر: 15 هزار نفر
داور: شاهین حاج بابایی؛ کمک ها: رحیم شاهین، بابک عباسقلی زاده و سید مهدی مرجان زاده / ناظر داوری: اسماعیل صفیری
 
صبای قم
 
محسن فروزان، میرهانی هاشمی، حنیف عمران زاده، امید نظامی پور، حمیدرضا دیوسالار، مهران امیری، سید مهدی حسینی، قاسم دهنوی، میثم مجیدی(83- مهرداد بایرامی)، کیوان امرایی و امید جهانبخش
سرمربی: صمد مرفاوی
 
 
پرسپولیس
 
 
علیرضا بیرانوند، الکسی پل یانسکی، محمد انصاری، صادق محرمی، حسین ماهینی، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، رامین رضاییان(سامان نریمان جهان 90)، سروش رفیعی، وحید امیری(88- ولادیمیر پریموف) و علی علیپور
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
 
 
اخطار
 
 
مهران امیری (18) از صبا
 
علی علیپور(34) - محسن مسلمان(43) از پرسپولیس
 
شرح گل ها
 
صبای قم 0پرسپولیس یک: (دقیقه 73، حنیف عمران زاده، گل به خودی): ارسال بلند محسن مسلمان با برخورد توپ به ساق پای حنیف عمران زاده وارد دروازه صبای قم شد تا پرسپولیس به گل اول دست یابد.
 
صبای قم 0 پرسپولیس 2: (دقیقه 80، رامین رضاییان): حرکت رامین رضاییان به درون محوطه جریمه با خطای دیوسالار یک ضربه پنالتی نصیب پرسپولیس کرد که رضاییان مامور نواختن این ضربه شد و با ضربه ای چیپ دروازه فروزان را باز کرد.
 
شرح بازی:
 
صبای قم در نیمه اول بازی قابل توجهی از خود به نمایش گذاشت و موفق شد پرسپولیس را در نیمه اول متوقف کند. با این حال آنها در نیمه دوم مقهور قدرت تهاجم پرسپولیس شدند و در ابتدا اشتباه سریالی توسط مدافعان و دروازه بان این تیم منجر به یک گل به خودی برای شاگردان برانکو توسط حنیف عمران زاده شد و در ادامه نیز این رامین رضائیان بود که تیر خلاص را برای سلطه 6 امتیازی سرخ ها به صبای قم وارد کرد. رضائیان با پنالتی ای که از دیوسالار گرفت با ضربه چیپ و اعتماد به نفس بالا آن را وارد دروازه محسن فروزان کرد و پیروزی دو گله تیمش را اینگونه بدون سیدجلال حسینی، فرشاد احمدزاده، محسن ربیع خواه و مهدی طارمی جشن گرفت.
 
اتفاق ویژه:
 
در حالی که نیم فصل اول با کورس پایاپای پرسپولیس و تراکتور در جریان بود شرایط در دور برگشت متفاوت شد و این شاگردان برانکو ایوانکوویچ هستند که با جشن پنجمین پیروزی پیاپی خود توانسته اند فاصله امتیازی با جدی ترین مدعی قهرمانی را به عدد 6 برسانند و با روحیه ای مناسب به جدال هفته آینده خود مقابل تراکتور بیاندیشند.
از دیگر نکات این بازی می توان به عملکرد مناسب الکسی پل یانسکی مدافع اوکراینی پرسپولیس در غیاب سیدجلال حسینی اشاره کرد. این مدافع اوکراینی در این بازی توانست با عملکردی مناسب نمره قبولی دریافت کند و از فشار انتقادات تا پیش از این بازی بکاهد.
 
لحظات حساس
 
دقیقه 3: ارسال رضاییان از روی کرنر و دفع ناقص مدافعان صبا را مسلمان با شوت پای چپ زد که ضربه او با فاصله زیادی از بالای دروازه به اوت رفت.
دقیقه 5: ارسال روی شش قدم پرسپولیس با ضربه سر مهاجم این تیم همراه شد که واکنش فوق العاده بیرانوند مانع از باز شدن دروازه این تیم شد.
دقیقه 15: توقف علی علیپور در محوطه جریمه با شارژ میثم مجیدی یک صحنه مشکوک به پنالتی برای پرسپولیس شکل داد که داور اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت و دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه 18: ارسال کرنر روی دروازه پرسپولیس در چند رفت و برگشت با ضربات ناقص بازیکنان صبا همراه شد که در نهایت این مدافعان سرخپوش بودند که توپ را دور کردند.
دقیقه 20: ضدحمله برای صبای قم با حرکت انفرادی کیوان امرایی همراه شد که در پاس نهایی این بازیکن ناکام ماند و توپ به کرنر فرستاده شد.
دقیقه 21: ارسال کرنر برای صبای قم توسط دهنوی با ضربه سر حنیف عمران زاده همراه شد که در آستانه دروازه و گل این رضاییان بود که توپ را از روی خط بیرون کشید.
دقیقه 32: علی علیپور قصد ورود به محوطه جریمه را داشت که توسط حنیف عمران زاده روی خط هجده قدم متوقف شد تا یک فرصت ایده آل روی ضربه ایستگاهی برای سرخپوشان شکل گیرد.
دقیقه 54: سروش رفیعی بعد از دریبل بازیکن مستقیم خود فرصت مناسبی برای گلزنی وحید امیری ایجاد کرد که با پاس اشتباه این بازیکن فرصت مناسب گلزنی از دست رفت.
دقیقه 61: شوت راه دور و زمینی محسن مسلمان را محسن فروزان راهی کرنر کرد و در ادامه سرخپوشان نتوانستند از این کرنر سود ببرند.
دقیقه 65: کیوان امرایی از سمت چپ پرسپولیس صاحب فرصت شد که ضربه اش با اختلافی کم از تیرک عمودی دروازه پرسپولیس راهی اوت شد تا بهترین موقعیت صبا در نیمه دوم از دست برود.
دقیقه 69: ارسال رامین رضاییان با ضربه سر ناقص علی علیپور با اختلاف اندک به بیرون رفت.
دقیقه 89: رامین رضاییان عزم یک ضدحمله را با حرکتی مناسب کرد که حرکت هماهنگ و تمرین شده او، امیری و سروش رفیعی در نهایت با ضربه مناسبی از سوی این بازیکن همراه نشد تا توپ با اختلاف به بیرون برود.
 
درحاشیه
 
* صبا بدون محروم پای به این بازی گذاشته اما پرسپولیس سید جلال حسینی، فرشاد احمدزاده و مهدی طارمی را دراختیار ندارد.
* علیرضا رمضانی و احمد حسن زاده از صبا و محسن ربیع خواه از پرسپولیس مصدومان دو تیم هستند.
* ترکیب صبا نسبت به بازی رفت هفت تغییر داشته که حامد لک، مسعود حق جو، کریم اسلامی، هاشم بیک زاده، پویا سیف پناهی و وحید علی آبادی از این تیم رفتند و رضا عنایتی نیز نیمکت نشین است.
* قاسم دهنوی پس از دو بازی دوباره به ترکیب صبا برگشته است.
* میثم مجیدی خرید جدید صبا از ابتدا بازی می کند اما مهرداد بایرامی روی نیمکت دیده می شود.
* دقیقه 24 مطابق بازی های گذشته هواداران پرسپولیس یاد و خاطره کاپیتان فقید خود را زنده نگه داشتند و به تشویق هادی نوروزی پرداختند.