صحبتهای جالب مهدوی کیا درباره رای حاج صفی

پیشکسوت فوتبال ایران می گوید هجمه هایی که علیه رأی احسان حاج صفی در انتخابات فدراسیون به راه افتاد، درست نبود....

به گزارش "ورزش سه"، مهدی مهدوی کیا در یک  گفتگوی زنده  بسیار خبرساز مهمان   ورزش سه بود. او در بخش هایی از این گفتگو درخصوص رأی احسان حاج صفی در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال صحبت های جالبی را مطرح کرد.

مهدوی کیا در گفتگو با پژمان راهبر درخصوص رأی حاج صفی گفت: بعد از این ماجرا گفته شد فلانی یک شخصی بوده که حق داشته به هر کسی که می خواهد رأی بدهد. من با بازیکن تیم ملی کاری ندارم، مثلا گفته می شود فلانی رییس هیئت فوتبال خراسان است و می خواهد به فلانی رأی بدهد.


از نظر من این قضیه اشتباه است چون آن فرد می خواهد به نمایندگی از یک استان رأی بدهد. قبل از اینکه آن فرد رأی خودش را به صندوق بیندازد، باید با زیر مجموعه های خودش مشورت کرده و به یک نظر واحد برسد که به چه کسی رأی بدهد. چون رأی آن شخص، به نمایندگی از رأی فوتبال یک منطقه است.

مهدوی کیا ادامه داد: در واقع آن رئیس هیئت فوتبال بجای یک استان رأی می دهد.رأی او شخصی نیست. این یک موضوع خیلی غلط است که می گویند فلانی دوست داشت به شخص مورد نظرش رای داده است. هر کسی که میخواهد رأی بدهد،باید مصلحت آن مجموعه را در نظر بگیرد و با آن مجموعه مشورت کند که صلاح در این است به چه کسی رأی داده شود نه اینکه آن فرد مسئول بگوید رأی من شخصی است و به هر کسی بخواهم رأی می دهم. این یک‌ چیز غلطی است.

پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: حالا رأی حاج صفی باز شد و نمی دانم واقعی بود یا نه و حتی نمی توانم آن را تأیید کنم. ولی هجمه ای که علیه ایشان به وجود آمد، به نظر من هجمه درستی نبود. چون شاید حاج صفی با مجموعه آنجا مشورت کرده و تصمیم بر آن شده به چه شخصی رأی داده شود.


او گفت: حتی هجمه ای هم علیه وحید هاشمیان به راه افتاد و گفته می شد او به علی کریمی رای نداده ولی خود هاشمیان اعلام کرد رأی او، کریمی بوده که به صداقت وحید هاشمیان هیچ شک و شبهه ای نیست. اگر بخواهم یک آدم صادق در فوتبال ایران نام ببرم، وحید هاشمیان است.


مهدوی کیا ادامه داد: بعد از آن هم تمام هجمه ها به سمت حاج صفی برده شد که من نمی دانم این اقدام هدفمند بود یا خیر. حتی آقای رضا عنایتی نیز در آن رأی گیری شرکت کرد . مهاجمی که یکی از بهترین گل هایش را در بازی تایلند روی حرکت کریمی زده . در مورد ایشان حرفی زده نشد و مجموعه باشگاه آنها تصمیم گرفته است به چه کسی رأی داده شود. به نظر من هم نباید گفت که آقای عنایتی چرا شما به فلان شخص رأی دادید. در کل این هجمه ها از نظر من جالب نیست و نباید به این فضاها برویم.

تگ ها


احسان حاج صفی مهدی مهدوی کیا فولادمبارکه سپاهان