صحبت ملی‌پوشان جوان ایران بعد از تاریخ سازی در جهان

تیم ملی والیبال جوانان ایران شب گذشته با پیروزی برابر ایتالیا بر بام جهان ایستاد....

به گزارش مدال، امیرحسین اسفندیار، کاپیتان تیم ملی والیبال جوانان ایران پس از قهرمانی در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۹ در بحرین گفت: این مدال حاصل تلاش‌ها، عرق ریختن‌ها و سختی‌ کشیدن‌های ما در این مدت بوده است. مراحل آماده سازی سختی را برای کسب این مدال طلا پشت سر گذاشتیم.
او با اشاره به خاطرات خوبش از بحرین گفت: کشور بحرین خوش یمن‌ترین جا و مکان برای دوران والیبال من بوده است. سه سال گذشته بود که من با این تیم (نوجوانان) به اینجا آمدم و مدال طلا را کسب کردم. ما در بحرین قهرمان مسابقات زیر ۱۹ سال جهان، زیر ۲۰ سال آسیا و حالا زیر ۲۱ سال جهان شده‌ایم. این یک مجموعه کامل از افتخارات برای ما است.
امیرحسین اسفندیار درپایان این دوره از رقابت‌ها به عنوان بهترین بازیکن مسابقات معرفی شد.


محمدرضا حضرت‌پور، درمورد کسب عنوان قهرمانی رقابت‌های والیبال قهرمانی جوانان جهان به میزبانی بحرین اظهار داشت: اول از همه باید از خدا تشکر کنم که حامی ما بود و توانستیم به بهترین عنوان تاریخ والیبال ایران در رده جوانان دست پیدا کنیم. از روز اول بازی‌ها با وجود تمام مشکلاتی که وجود داشت هم قسم شده بودیم که تا آخرین لحظه بجنگیم.
وی ادامه داد: من و یلی فرصت زیادی برای تمرین با تیم نداشتیم و پس از فینال لیگ ملت‌ها کمی هم خسته بودیم، اما خدا کمک کرد تا در بحرین به تیم اضافه شدیم و چند جلسه تمرین کردیم و توانستیم موثر هم باشیم. تمام بازیکنان با جان و دل تلاش کردند و توانستیم روی سکوی قهرمانی بایستیم. 
بهترین لیبروی مسابقات والیبال جوانان جهان با بیان اینکه کادر فنی برای هر بازی برنامه خاصی داشت، گفت: با قدرت‌های دنیا بازی کردیم و دو بازی را به آنها واگذار کردیم، اما در بهترین لحظه از آنها انتقام گرفتیم. یک مربی بزرگ همچون ولاسکو پشت تیم ملی ایتالیا بود، اما ما بدون توجه به این مسائل توانستیم آنها را در فینال شکست دهیم. خودشان هم باور نمی‌کردند که نتیجه را به ما واگذار کنند، اما ما در بازی فینال همه چیز را فراموش کرده بودیم و تنها به همان مسابقه فکر می‌کردیم.


علی شفیعی، بازیکن تیم ملی والیبال ایران درباره موفقیت تیم ملی جوانان والیبال گفت: این بچه‌ها قهرمان نوجوان‌های جهان و حالا جوانان جهان شده‌اند و امیدوارم قهرمان بزرگسالان هم بشوند. تا به حال چنین نتایجی نداشتیم. این بچه‌ها در لیگ و تیم‌های خوب بازی می‌کنند و روابط ما طوری نیست که بزرگترشان باشم. همه با هم رفیق هستیم و آنها هم حرفه ای هستند.
شفیعی درباره لیگ ملت‌ها گفت: مرحله مقدماتی خیلی خوب برای ما تمام شد و با اقتدار صعود کردیم در مرحله دوم هم شرایط حساس شد و تجربه این شرایط می تواند به ما برای آینده کمک کند. ما بازیکنان و تیم خوبی داریم ولی کمتر در این شرایط حساس بوده ایم. لیگ والیبال ملتها خوب تمام شد می توانست بهتر باشد ولی خوب تمام شد.
وی در پاسخ به سوال در خصوص میزان پاداش حضور در تیم ملت‌ها، گفت: پاداش؟ بام؟ شیب؟ پاداشی نداشتیم! یک اشلی هست که برای هر سفر خارج از کشور 300 دلار پول تو جیبی می گیریم، 4 سفر داشتیم که 1200 دلار گرفتیم.
این بازیکن با بیان اینکه اکنون بیشتر حمایت ها از فوتبال است، تاکید کرد: برای بازی هایی که ما انجام می دهیم هم از سوی فدراسیون جهانی پاداش هایی در نظر گرفته و به حساب فدراسیون واریز می شود اما به خاطر تحریم ها به دست ما نمی رسد، قول داده اند این بار این مشکل حل بشود و امیدوارم امسال پاداش ها واریز شود.

بیشتر بخوانید:

یلی امتیازآورترین بازیکن فینال قهرمانی جوانان جهان

 

 

تگ ها


تیم ملی والیبال جوانان ایران علی شفیعی امیرحسین اسفندیار محمدرضا حضرت پور والیبال