صحبت های آتشین یحیی بعد از بازگشت به ایران

گل‌محمدی: کسی که تفاهم نامه بشار را امضا کرده بیاید و پاسخ بدهد؛ چرا تیم ما را ضعیف می‌کنید؟ شاید چهار قهرمانی لیگ فشار آورده است....

به گزارش "ورزش سه"، یحیی گل‌محمدی دقایقی پس از این که هواپیمای پرسپولیسی ها روی زمین نشست، گفتگویی را انجام داد و در خصوص فینال آسیا اظهار نظر کرد. او که به نظر برافروخته، ناراضی و عصبانی می‌رسید، درباره جدایی بشار رسن صحبت های تندی را به زبان آورد و گفت که اعضای هیئت مدیره باید پاسخگو باشند.

* گل اول را که خوردیم روحیه مان از دست رفت
گل‌محمدی ابتدا درباره بازی فینال آسیا عنوان کرد: در هر صورت فینال یک بازی بود و در فینال هم تنها راهی که میتوانی پیش بگیری این است که بازی را ببری. متاسفانه این اتفاق برای ما نیفتاد و دیدید خیلی از اتفاقات بازی و فوتبالی به ضرر ما شد. گل اول را که خوردیم فکر می‌کنم یک مقدار روحیه تیمی را از دست دادیم چون خیلی زود بعد از اینکه گل اول را ما به ثمر رساندیم گل خوردیم و کارمان را سخت کرد. واقعا مشکلات زیادی داشتیم با توجه به اینکه بعد از راهیابی به فینال به تهران آمدیم واقعا اتفاقاتی افتاد که خیلی غیرطبیعی بود و خیلی اذیتمان کرد. هم از لحاظ روحی روانی و بحث تعویق بازی هایی که در لیگ باید انجام میشد و انجام نشد.

* به شدت شرمنده و ناراحت هستیم 
وی افزود: همه چیز دست به دست هم داد تا ما از لحاظ فوتبالی و فنی آن شرایطی را که باید داشته باشیم برای انجام یک فینال واقعی خیلی سخت شده بود و این شرایط خخوب را نداشتیم ولی با این حال فکر میکنم که بازیکنانمان تا آخرین ثانیه های بازی هم جنگیدند و مبارزه کردند و پا پس نکشیدند ولی این اتفاق افتاد و واقعا هم ناراحت هستیم و شرمنده هوادارانمان شدیم. خیلی دوست داشتیم که قهرمانی را را بیاوریم و به هواداران عزیزمان تقدیم کنیم ولی در هر صورت مجموع این اتفاقات باعث شد که یک جام خوب را از دست بدهیم.

* رفتن بشار را واقعا باور نمی‌کنم
سرمربی پرسپولیس که با همان لحن آرام همیشگی، تلاش می‌کرد تا خشم خود را پنهان کند، درباره جدایی بشار عنوان کرد: بشار یک بازیکن مهمی برای ما بود و اینکه چرا از جمع ما رفت واقعا هنوز من باور نمیکنم و نمیدانم چرا این اتفاقات افتاد و چرا باید یک بازیکن خوبت را هفته چهارم به بعد از دست بدهی. میتوانم راجع به این مسائل صحبت کنم اما نمیخواهم زیاد حاشیه برای باشگاه به وجود بیاید.

* چرا تیم ما را ضعیف می‌کنید؟
او در پاسخ به درخواست خبرنگار برای توضیح درباره این ماجرا گفت: ببینید همه از این اتفاقات خبر دارند، این که چرا بشار این همه راحت از جمع ما جدا شد. چه توافقی بود و آن هم پیش از بازی با سپاهان و بازی های سخت ما. ما دربی را در پیش داریم، برای چه باید تیم ما این همه ضعیف شود؟ چرا تیم ما باید راحت بازیکن از دست بدهد؟ شجاع، نادری و... چرا راحت از جمع ما جدا شدند؟ چرا برای عیسی آل کثیر تیم حقوقی خوب درست نکردند که برود و خوب دفاع کند؟ فکر میکنم اگر ما تیم حقوقی خوب داشتیم این رای می‌شکست و ما عیسی را در فینال داشتیم. همه این مسائل چراهای زیادی است که در تیم ما وجود دارد و یکی باید بیاید و پاسخگو باشد. کسانی که این تفاهم نامه را با بشار امضا کردند، باید بیایند و جواب بدهند.

* شاید چهار قهرمانی فشار آورده
یحیی در پایان صحبت هایش توضیح داد: هرکسی امضا کرده باید بیاید و جواب بدهد. برای چه من باید بهترین بازیکن تیمم را راحت از دست بدهم؟ من روی او حساب کردم، آیا نتایج جابجا شوند این ها می‌آیند جواب بدهند؟ من به اعضای هیئت مدیره گفتم که فردا اگر اتفاقی در نتایج رخ دهد، من از سرم باز می‌کنم و می‌گویم آقای علیپور باعث شد، اگر آقای رغبتی امضا کرده، مقصر اوست. چرا آقای رسول پناه حرف نمی‌زند؟ واقعا عجیب است و من خودم احساسم این است که یک اراده ای هست که این تیم را ضعیف کنند؛ دلیلش چیست؟ شاید آن چهار قهرمانی باشد که به خیلی ها فشار آورده و اذیت می‌شوند. حق می‌دهم به آن ها، تحمل چهار سال قهرمانی پرسپولیس واقعا سخت است. ما به راهمان ادامه می‌دهیم و قطعا در لیگ هم مدعی هستیم و کم نخواهیم گذاشت برای تیم. تا جایی که بتوانیم پیش می‌رویم و پرسپولیس هیچ موقع راهش را گم نمی‌کند. اما این که چرا این اتفاقات رخ داده، یکی باید پاسخگو باشد.

تگ ها


پرسپولیس تهران یحیی گل محمدی