صحبت های برانکو با سایت کروات

برانکو ایوانکوویچ مصاحبه ای مفصل با سایت Vecernji کرواسی انجام و درباره مسائل مختلفی از جمله پرسپولیس، زندگی اش در ایران و اوضاع فوتبال کرواسی صحبت کرده است که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید: چند سال قصد داری در ایران بمانی؟ در اولین تیمم من 5 سال ماندم و در دومی که الان هم هستم، اینجا در پرسپولیس 3 سال حضور داشته ام ......

برانکو ایوانکوویچ مصاحبه ای مفصل با سایت Vecernji کرواسی انجام و درباره مسائل مختلفی از جمله پرسپولیس، زندگی اش در ایران و اوضاع فوتبال کرواسی صحبت کرده است که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید:

چند سال قصد داری در ایران بمانی؟
در اولین تیمم من 5 سال ماندم و در دومی که الان هم هستم، اینجا در پرسپولیس 3 سال حضور داشته ام. اینجا وضعیت عالی است. من و دستیارانم به شرایط کار در اینجا عادت کرده ام و مردم ما را هم پذیرفته اند. من خوشحالم و رابطه خوبی با باشگاه دارم. ما در باشگاه بزرگی کار می کنیم که 40 میلیون طرفدار دارد و کاملاً مشخص است که سطح انتظارات از آن بالاست و خیلی ها به موفقیتش امیدوارند. در واقع هیچ مانعی برای کار ما نیست. مسئولان باشگاه هم از کارمان راضی هستند و می گویند که ما می توانیم حداقل دو سال دیگر تمدید کنیم چون از سوی هواداران و وزارت تحت فشار هستند.

آیا کار برای شما در اولویت قرار دارد؟
ما راضی هستیم چون توانستیم انتظارات را برآورده کنیم. ما حرفه ای هستیم اما باید مراقب خانواده مان هم باشیم. پیشنهاهایی از سایر کشورها هم داشته ایم و باید دید که کدام یک برای ما، باشگاه و همه آنهایی که ذینفع هستند بهتر است. سال گذشته ما قهرمان شدیم آن هم با اقتدار. ما همه رکوردها را شکستیم و 3 هفته به پایان لیگ قهرمان شدیم. علاوه بر این ما بازی های جذابی هم ارائه می کردیم. همه راضی بودند و مردم ایران هم اعتراف کردند که ما روح و سنت فوتبال ایران را تغیییر داده ایم. در لیگ قهرمانان هم فوق العاده بودیم و در نیمه نهایی به الهلال عربستان که جزو کامل ترین و پرافتخارترین تیم های آسیاست باختیم. با این حال باز هم موفقیت های بزرگی کسب کردیم.

وضعیت تان در این فصل چطور است؟
ما الان دوم هستیم و فقط یک امتیاز از تیم اول کمتر داریم و می توانیم به صدر جدول برسیم. متأسفانه مشکلی که ما در این فصل داریم این است که بهترین بازیکن و گلزن مان در دو فصل اخیر (مهدی طارمی) را فیفا جریمه کرده است. با این حال ما توانسته ایم نتایج خوبی کسب کنیم و هنوز هم داریم به شیوه ای بازی می کنیم که سبب شده است که هنوز به عنوان بخت اول قهرمانی شناخته شویم.

آیا برای شما ضرب الاجلی از سوی مدیران باشگاه در نظر گرفته شده است؟
خب یکسری مشکلات هست. این روزها با استعفای رئیس باشگاه که هنوز دلیلش مشخص نیست، موجی از تردید درباره آینده تیم و رئیس جدید را شکل داده است که روی بازیکنان تأثیر منفی گذاشته است و این را در بعضی از بازی ها شاهد بوده ایم. ما منتظر رئیس جدید هستیم و کاملاً مشخص است که در چنین وضعیتی بازیکنان همیشه نگران هستند و مشکلاتی خواهند داشت. آنها می خواهند در بهترین شرایط کار کنند و به طور مرتب حقوق های شان را دریافت کنند.

می گویند غذای ایرانی ها خوشمزه است؟
بله غذاهای ایرانی فوق العاده است. سبک آشپزی پارس ها در دنیا زبانزد است و غذاهای شان خیلی شبیه غذاهای خود ماست. غذاهایی مانند کباب و برنج خیلی پرطرفدار هستند، البته میزان مصرف برنج در این کشور بسیار زیاد است و میزان کالری غذاها بالاست اما عموماً غذاهای ایرانی خوشمزه هستند.

بیاید به مباحث کاری برگردیم. اگر با رئیس جدید به توافق نرسید و قراردادتان تمدید نشود، به کرواسی باز خواهید گشت؟
 نه نمی خواهم برگردم چون هدفم این است که چند سال دیگر اینجا بمانم. مسلماً همیشه یکسری چالش ها وجود خواهد داشت چه در ایران کار کنم چه در هر کشور دیگری. به هر حال من می خواهم چند سال دیگر اینجا بمانم و در نهایت برای سپری کردن دوران بازنشستگی ام به کرواسی برمی گردم و فقط به تماشای مسابقات خواه نشست. من در حال حاضر برای مربیگری روزمره بسیار شور و شوق دارم و به همین دلیل مربیگری در رده باشگاهی را به هدایت یک تیم ملی ترجیح دادم.

به تیم ملی اشاره کردید. چرا تیم ملی کرواسی با این همه ستاره، سخت به جام جهانی صعود کرد؟
من تمام بازیکنانم را می شناسم و بسیار از آنها را هم تمرین داده ام. آنها بازیکنانی با ذهنیتی پیروزطلب هستند. با این حال من فکر می کنم که انتطارات از آنها بسیار زیاد است. من هم ناراحت شدم که آنها نتوانستند قدرت واقعی شان را به نمایش بگذارند. با این حال من فکر می کنم که جام جهانی روسیه فرصت خوبی باشد تا آنها بتوانند قابلیت های شان را نشان دهند.

 
 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال