صحبت‌های دست‌نشان و قطبی در کنفرانس خبری

سرمربیان سپیدرود رشت و فولاد در کنفرانس خبری حاضر شدند....

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت:شانس آوردیم که پنالتی گل نشد و سیو دیدنی گلر باعث شد که بازی مساوی نشود.

به گزارش مدال،افشین قطبی بعد از برتری تیمش در نشست خبری بعد از بازی با سپیدرود اظهار داشت: بازی خیلی جذابی داشتیم و در نیمه اول خیلی خوب کار کردیم. ما در ضدحملات موثر کار کردیم و گل دوم ما خیلی خوب و بی نظیر بود. در اینجا باید به هواداران سپیدرود تبریک بگویم که تحول جدیدی به وجود آوردند. من برای این تیم آرزوی موفقیت در ۳ بازی آینده دارم چون سپیدرودی‌ها تماشاگران خوبی دارند. 

قطبی در خصوص عقب نشینی تیمش در نیمه دوم و ارائه فوتبال تدافعی توسط فولاد گفت: من حس کردم وقتی 2 بر صفر جلو بودیم نباید گل بخوریم. این خوبی سپیدرود بود که مستقیم بازی می‌کرد.وقتی بازیکنان ما عقب نشستند صدمه خوردیم. در نیمه دوم خیلی ضعیف بودیم و پاس های ساده هم نمی‌دادیم. باید بگویم 13 بازی سرمربی فولاد بودم و نیمه دوم این بازی فشرده ترین بازی ما در این ۱۳ بازی بود. شانس آوردیم که پنالتی گل نشد و سیو دیدنی گلر باعث شد که بازی مساوی نشود.

وی تاکید کرد: این تفکر فوتبال من نیست و در نیمه دوم طوری که می‌خواستم بازی نکردیم. بازیکن باید فوتبال مد نظر مربی را نمایش بدهد ولی واقعا بازیکنان ما امروز برد می‌خواستند و فکر می‌کردند با عقب نشستن به پیروزی می‌رسند. فوتبالی که تیم ما در نیمه دوم بازی کرد اصلا دوست نداشتم.

نادر دست‌نشان پس از شکست 2 بر یک تیمش مقابل فولاد خوزستان در هفته بیست‌و‌هفتم لیگ برتر اظهار داشت: قبل از بازی هم گفته بودم که بازی سنگینی است. به این دلیل که ما در شرایط بدی هستیم و تمام بازی‌ها برای ما فینال‌گونه است. دلیل دیگر هم باخت غیرمنتظره فولاد مقابل صنعت نفت بود که گفتم کار ما را سخت‌تر می‌کند. متأسفانه پیش‌بینی ما درست از آب درآمد.

وی افزود: گل خوردن جزو فوتبال است ولی به جر آن ۲ صحنه گلر ما با هیچ صحنه‌ای مواجه نشد.حتی شیمبا به خط دفاع فولاد کمک می‌کرد تا این تیم گل نخورد. ما همه راه‌ها را امتحان کردیم که گل بزنیم ولی شلوغی جلوی دروازه آنها این اجازه را به ما نداد. بی سابقه ترین فوتبال فولاد را در تمام ادوار لیگ امروز دیدیم. حتی در یک صحنه وقتی آنها کرنر می‌زدند 2 بازیکن این تیم  درون موحطه جریمه ما بود و بقیه به زمین خودشان رفتند.

دست نشان تاکید کرد: چنین فوتبالی را هرگز در خوزستان ندیده بودم. متاسفم که امروز باختیم ولی امیدوارم بازیکنان ما در بازی‌های آینده با آرامش به فکر کسب امتیازات باشند.

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود در خصوص عملکرد نیمه اول و دوم تیمش گفت:واقعا فوتبال خوبی بازی کردیم ولی به جر آن اشتباه مهلک فرصتی به حریف ندادیم. پنالتی ما متاسفانه با بدشانسی گل نشد. وقتی مقابل تیمی با آن همه تجربه اینگونه بازی می‌کنیم خیلی خوب است ولی باید به فکر چاره گل نخوردن باشیم. من باید در طول هفته کاری کنیم که به فکر نفرات جایگزین باشیم.دیدید که امروز در نیمه دوم میثم فردوسی را به زمین فرستادیم. تغییرات هم زیاد داشتیم ولی ان شاالله شانس به ما هم رو می‌کند.

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود در مورد قضاوت علیرضا فغانی و اعتراض‌هایی که به نحوه قضاوت او داشت، گفت: فغانی بهترین داور آسیا و دنیاست. با این حال اشتباه برای هر داوری پیش می‌آید. شاید نظر ما این بود که در نیمه اول یک پنالتی به سود ما باید گرفت می‌شد و این فقط نظر ما بود و آقای فغانی این نظر را نداشت. شاید اگر آن پنالتی را گرفته بود، زمانی که بازی بدون گل مساوی بود، ما یک بر صفر پیش می‌افتادیم و شرایط تغییر می‌کرد. در نیمه دوم هم فکر می‌کنیم شش دقیقه وقت اضافه بود که بازیکنان مصدوم شدند و روی زمین افتادند و شش تعویض هم بود، اما داور چهار دقیقه وقت اضافه گرفت. با این حال کمیته داوران خودش این مسائل را بررسی می‌کند و نظر می‌دهد و ما هم مسائل داوری را به خود آنها می‌سپاریم و فقط نظرمان را می‌گوییم.

دست‌نشان در واکنش به این سؤال که برخی بازیکنان سپیدرود مانند حسین ابراهیمی خوب نبودند و شاید بهتر بود محمدرضا مهدوی از ابتدا بازی کند و چرا در بازی‌های اخیر ترکیب این تیم با تغییرات مواجه شده است و ترکیب ثابتی وجود ندارد، گفت: برخلاف نظر شما، حسین ابراهیمی خوب بود و ضعیف بازی نکرد. مشابه این حرف شما که درست نیست، این می‌شود که می‌گویید لوکا در دفاع چپ بازی نکرد، اما او دقیقاً در دفاع چپ بازی کرد. مشکل این است که شما یک زمین چمن مصنوعی در این شهر دارید که عامل بزرگ مصدومیت‌هاست. مهدوی در این مسابقه از ابتدا بازی نکرد و حسین ابراهیمی در زمین بود. مهدوی به دلیل سرما خوردگی دو جلسه در این هفته تمرین نکرد و در نیمه دوم به زمین آمد. دلیل اینکه او از ستاره‌های بازی امروز بود، شیوه بازی ما بود که عرصه را برای حریف تنگ کرده بودیم.

وی در پایان تصریح کرد: در نیمه دوم ما آنقدر روی فولاد فشار آوردیم که وقتی مهدوی به زمین آمد، فشار دفاعی روی او نبود. از طرفی حسین ابراهیمی بازی بسیار خوبی انجام داد و فشار زیادی روی فولادی‌ها آورده بود، آن هم در نیمه اول که فولادی‌ها جان داشتند و با ارسال‌های بلند و مستقیم فشار زیادی روی دروازه ما آوردند. با این حال حسین ابراهیمی خیلی خوب بود، یک پاس گل به حسین شنانی داد و از عملکرد او راضی هستیم. خواهشاً در مورد اینکه کدام بازیکن در زمین باشد یا نه، اختیار را به من و کادرفنی‌ام بدهید. اینکه هرکسی دوست داشته باشد بازیکن مورد علاقه‌اش در ترکیب باشد، درست نیست و ما هم نمی‌توانیم با فریاد هواداران از دقیقه 20 که بخواهند حسین ابراهیمی تعویض شود و مهدوی بازی کند، تعویضی انجام بدهیم. اینگونه نیست و من هم اکنون نمی‌توانم بگویم اگر کوروش ملکی به جای ایمان صادقی بازی می‌کرد، دو گل دریافت نمی‌کردیم یا اگر میثم تهیدست را بازی نمی‌دادیم، وسط زمین سُر نمی‌خورد که آن توپ تبدیل به گل شود. این صحبت‌ها درست نیست و حداقل در این یک مورد اجازه بدهید من استقلال داشته باشم.

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال