صحبت های سرمربی استقلال خوزستان و فولاد در کنفرانس خبری

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان، گفت: من جادوگر نیستم که بتوانم در یک لحظه همه چیز را تغییر دهم ......

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان، گفت: من جادوگر نیستم که بتوانم در یک لحظه همه چیز را تغییر دهم.

به گزارش مدال، ایلی استان در نشست خبری بعد از تساوی بدون گل مقابل استقلال خوزستان، گفت: متاسفانه 3 امتیازی که حق‌مان بود را نگرفتیم. بازیکنان ما امروز جنگیدند و دویدند اما نتیجه نگرفتیم. اگر در همان نیمه اول یک گل زده بودیم استقلال خوزستان از حالت بسته باز می‌شد و شانس بیشتری برای اجرای اهدافمان داشتیم. شنیدم چند نفری علیه مدیریت شعار دادند که این جای تاسف دارد. هواداران باید بدانند وقتی یک مجموعه دچار تغییرات است باید صبور باشند و فوتبال این نیست که شما یک تعداد بازیکن را در محوطه 18 قدم بگذارید و دفاع کنید. هر چند که من می‌دانم بازیکنان هم مثل ما اعضای کادرفنی از عدم پیروزی در مسابقه امروز ناراحت هستند و انگیزه آنها برای بازی بعدی بیشتر خواهد شد. از هواداران می‌خواهم به تیم بیشتر نزدیک شوند. اعتقاد دارم با کار بیشتر و مسئولیت پذیری بیشتر نتایج بهتری خواهیم گرفت. 

وی افزود: در بازی امروز سعی کردیم از جناحین حمله کنیم چرا که استقلال خوزستان بسته بازی می‌کرد و به دنبال ضد حمله بود. در کل با همه این بدشانسی‌ها بازی صفر بر صفر شد.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در مورد اینکه ا هواداران فولاد  عادت به بازی زیبا دارند که چند سالی هست از این تیم مشاهده نمی‌شود و اعتراض هواداران به خاطر این است که باشگاه قصد جذب بازیکن بزرگی ندارد، خاطرنشان کرد: هواداران عزیز باید بدانند فعلا تا نیم فصل نمی‌توانیم بازیکن جدید جذب کنیم. دیروز در مورد پرسپولیس یک مثال زدم. 6-7 سال قبل باشگاه فولاد از همه لحاظ از پرسپولیس بهتر بود. آنها آمدند یک مربی خوب با برنامه ریزی درست گرفتند و بازیکنان خوبی جذب کردند. در نهایت هم به شرایط مناسبی رسیدند. پرسپولیس وارد یک مسیری شد که همیشه در لیگ و آسیا مدعی قهرمانی است.

وی افزود: چند روز قبل در بازی با السد 100 هزار نفر به ورزشگاه آمدند و 30 هزار نفر هم پشت در ماندند. زمانیکه کادرفنی قبل از تیم رفت، من هم باید می‌رفتم چرا که بنده با دعوت سید سیروس پورموسوی به تیم آمدم. بدون شک مسئولان جدید می‌دانستند یک سال و نیم در باشگاه فولاد بودم و تنها مربی بودم که از شرایط تیم شناخت داشتم. در صحبت با مسئولان باشگاه گفتم با توجه به شرایط فعلی اولین قدم تغییر در استراتژی تیمی است. در همان شروع کار ما سه بازی خارج از خانه با تیم‌های خوب پدیده( جام حذفی و لیگ) و سپاهان داشتیم. بازیکنان جوان ما خواستار کسب پیروزی هستند. ما می‌خواستیم با توجه به داشتن 24 نفر در لیستمان در هر مسابقه تغییراتی به وجود بیاوریم و به 11 بازیکن اصلی مدنظر برسیم. با توجه به نحوه بازی و اینکه چه تاکتیکی مدنظر داریم باید کار را پیش ببریم. نیاز به زمان داریم. باز هم می‌گویم به هواداران حق می‌دهیم اما آنها مشکلات ما را نمی‌دانند. اگر امروز یک توپ ما گل می‌شد دیگر این صحبت‌ها را نمی‌شنیدیم.

سرمربی فولاد در ادامه تأکید کرد:  مربی هستم که در کنار کادرفنی خیلی کار می‌کنیم و حتی گاهی نمی‌خوابیم. اگر مدیریت به من تا نیم فصل وقت کافی بدهد و بتوانیم با تغییراتی تیم قوی بسازیم خواهید دید که فولاد چه شرایط پیدا می‌کند. مربی نیستم که به دنبال بهانه جویی باشم. قصد داریم بهترین عملکرد را داشته باشیم. من و همکارانم می‌دانیم که باید چه کاری کنیم. نیاز به حمایت و صبوری هواداران داریم. از هیأت مدیره هم این انتظار را داریم. امیدواریم از زمانیکه بازی‌ها به ورزشگاه‌ها اختصاصی فولاد منتقل می‌شود شرایط ما بهتر شود. قطعا مالکیت ما در 90 دقیقه بیشتر خواهد شد. چطور ممکن است در زمین خودمان بازی کنیم و ارتفاع چمن بلند باشد. قطعا ما را در زمین خودمان هم خواهید دید. شاهد خواهید بود که چطور خواهیم بود و حتی اگر یک گل بخوریم 4-5 گل به ثمر می‌رسانیم. تا نیم فصل همه تحت تست و آزمون هستند. اگر باشگاه به من اعتماد کند این مسئله را می‌بینید. ان‌شاءالله که هواداران صبور باشند.

وی در مورد اینکه آیا از عملکرد بازیکنان خارجی رضایت دارد، یادآور‌ شد:‌ در نیم فصل مشخص می‌شود که ما راضی بودیم یا نه؟ کار ما این است که این بازیکنان به کمک کردن به تیم تشویق کنیم. البته در مورد بازیکنان خارجی باید بگویم، وقتی آنها به اینجا می‌آیند هدفشان این است که پول بیشتری نسبت به سایر بازیکنان بگیرند و دلیل جذب آنها این است که به زبان عامیانه یک سر و گردن از بازیکنان داخلی بالاتر باشند. فکر می‌کنم با این 2 جمله همه چیز را در مورد بازیکنان خارجی گفتم.

استان در پاسخ به این سوال که آیا از عملکرد خودش راضی است، اظهار داشت: با این شرایط قطعا جواب من بله است.

وی در پاسخ به این سوال که تغییری در شرایط فولاد احساس نشده است، گفت: در چه چیزی تغییر احساس نکرده‌اید؟ من نه تیم را ساختم و نه بازیکنان را انتخاب کردم؟ اگر از ابتدای فصل تیم را من می‌بستم می‌توانستم پاسخگو باشم. اینطور هم درست نیست اول فصل کسی بیاید بگوید ما تیم را برای قهرمانی بسته‌ایم. با چه نفراتی؟ فوتبال یک امر پیچیده است و نیاز به آموزش، تمرین و ... برای تغیییرات دارد. من جادوگر نیستم که در یک لحظه همه چیز را تغییر دهم. ان‌شاءالله جواب شما را در 2-3 ماه آینده در یک نشست خبری خواهم داد که به شکلی این تغییرات را ایجاد کردیم البته اگر به من شانس بدهند. 

سرمربی فولاد در ادامه خاطرنشان کرد، گفت: این سبک صحبت کردن من است. هواداران نقش بسیار مهمی در حمایت از تیم خود دارند هر چند که تیم آنها با نواقصی رو به رو باشد. پرسپولیس در شرایطی که 14 بازیکن داشت با السد بازی کرد. هواداران این تیم خیلی صبور بودند و زمانیکه عقب بودند هم تیم خود را تشویق کردند این مسئله باعث شد تعصب بازیکنان بیشتر شود و با تلاش بیشتر گل تساوی را هم بزنند. هواداران باید در سختی از تیم حمایت کنند. وقتی بازی‌های ما به ورزشگاه فولاد آره‌نا منتقل شود شرایط تیم را خواهید دید.

سرمربی تیم استقلال خوزستان گفت: اگر اتفاقات خاصی رخ ندهد که تا اینجا رخ داده می‌توانیم در جدول رده‌بندی لیگ برتر رتبه تک‌رقمی داشته باشیم.

 داریوش یزدی سرمربی استقلال خوزستان در خصوص تصاوی تیمش مقابل فولاد گفت: خیلی خوشحالم که تیمم بازی سخت و نفس‌گیری را انجام دهد و یک امتیاز بگیرد حالا شاید به نظر خیلی‌ها این تساوی تبریک نداشته باشد اما این تیم با همه بضاعت کمی که دارد کار خوبی کرد و البته شش بازیکن که در مسابقات گذشته جزو نفرات اصلی بودن را در اختیار نداشتیم و در این شرایط گرفتن یک امتیاز مقابل تیم خوب فولاد خوزستان با آن تشکیلاتی که دارد جای تبریک هم دارد ضمن اینکه ما در دو موقعیتی که آنها داشتند شانس آوردیم. آن توپی که به تیر دروازه ما خورد واقعاً خوش‌شانس بودیم و البته ۳-۴ موقعیت خوب گلزنی هم داشتیم.

وی افزود: این مسئله نشان می‌دهد که تیم ما با برنامه پا به این مسابقه گذاشته بود. با وجود اینکه بازیکنان زیادی نداشتیم اما نفراتی که امروز استفاده کردیم واقعاً پاسخگوی نیاز ما بودند. ما امروز یک دفاع فشرده را به کار بردیم و توانستیم در همین شرایط تیم فولاد را اذیت کنیم. ما ۳-۴ موقعیت خوب گلزنی را از دست دادیم اما با همه این شرایط به همه بازیکنانم تبریک و خسته‌نباشید می‌گویم. البته برای تیم فولاد هم احترام قائلم و امیدوارم در بازی‌های بعدی بتوانیم امتیازات خوبی کسب کنیم تا در جدول وضعیت‌مان را بهتر کنیم.

یزدی افزود:‌از همان روز اولی که کار را آغاز کردیم با پتانسیلی که از تیم می‌شناختم کار را شروع کردم شاید خیلی از این بازیکنان در فوتبال ایران شناخته شده نبودند اما با توجه به تمریناتی که شاید دو هفته داشتیم و اندک بود به پتانسیل بچه‌ها واقف شدم. همان موقع گفتم که تیم ما از هفته پنجم به بعد می‌تواند از لحاظ تاکتیکی خیلی خوب باشد چرا که بازیکنان با پتانسیل بالا داریم و مطمئن باشید اگر اتفاق خاصی در مسابقات رخ ندهد که تا اینجا رخ داده می‌توانیم کارهای خوبی کنیم بحث ما درباره دو بازی قبلی ما است ما در آن دو بازی متضرر شدیم. اگر همان دو بازی داوران مقتدری داشتیم قطعاً‌ نتایج لازم را می‌گرفتیم. اتفاق خاص یعنی همین، اگر اتفاقات خاص در بازی‌های ما رخ ندهد رتبه ما تک‌رقمی خواهد بود. شک نکنید که می‌توانیم ما امروز ۶-۷ بازیکن نداشتیم و در همین شرایط فوتبال قابل قبول ارائه دادیم که به آنها خسته نباشید می‌گویم و امیدوارم در بازی‌های بعدی شرایط بهتری داشته باشیم. اگر اطلاعات داشته باشید به گفته آقای رفعتی هر دو داوری بازی ما توسط دپارتمان داوری محروم شدند و این نشان‌دهنده این است که آنها اشتباهات تأثیرگذار داشتند که به ضرر ما تمام شد همه بازی‌هایی که ما داشتیم اشتباهات داوری به ضرر ما شد و این موضوع نیاز دارد که فدراسیون‌نشینان را متوجه این داستان کند تا نظارت بیشتری بر داوران داشته باشند. مطمئن هستم که داوران زحمتکشی داریم که با شرافت هستند و قطعاً فقط اشتباه در داوری وجود دارد اما اگر نظارت بهتری باشد قطعاً اشتباهات کمتری رخ خواهد داد.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال