صحبت‌های علی دایی و رضا مهاجری در نشست خبری

علی دایی و رضا مهاجری سرمربیان سایپا و ماشین‌سازی در مورد دیدار دو تیم صحبت کردند...

در هفته بیست و هفتم لیگ برتر دو تیم سایپا و ماشین‌سازی به تساوی بدون گل رضایت دادند.
به گزارش مدال، علی دایی پس از تساوی بدون گل سایپا برابر ماشین‌سازی در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: فکر می‌‌کنم بازی پایاپایی بود، هم در نیمه اول و هم نیمه دوم. در نیمه اول ماشین‌سازی یکی دو موقعیت خوب به دست آورد اما دروازه‌بان‌ ما توپ‌ها را گرفت. پس از آن توانستیم از نظر فوتبالی خوب کار کنیم و حتی اواخر بازی فشار آوردیم تا به گل برسیم. این نوع بازی‌ها سخت است و در نهایت با تساوی با پایان رسید.
وی در مورد اینکه سایپا برنامه‌ای برای پیروزی نداشت، تصریح کرد: نظر شما محترم است اما من این عقیده را ندارم. در نیمه اول، ماشین‌سازی چند موقعیت ایجاد کرد تا فشار بیاورد اما موقعیت‌هایی که داشت از روی ارسال‌های بلند بود. ما از عمق فرصتی به ماشین‌سازی ندادیم تا با دروازه‌بان ما تک تک به شوند. همانطور که گفتم بازی پایاپای بود. بازیکنانم در زمین تلاش خود را کردند و با توجه به اینکه مقابل تماشاگران حریف بازی می‌کردند، این نوع بازی طبیعی بود. آنطور که می‌خواستم نبودند اما از عملکرد و تلاش آنها رضایت دارم. اینکه می‌گویید خط هافبک ماشین‌سازی بهتر بود، بگویید چه کار خاصی کردند؟
سرمربی تیم فوتبال سایپا در رابطه با اینکه ماشین‌سازی در غیاب چند بازیکن اصلی‌اش بهتر بود، خاطرنشان کرد: این اولین بار بود که ماشین‌سازی 4 بازیکن تیمش را نداشت اما بازیکنان تیم من خواسته یا ناخواسته رباط صلیبی پاره کردند و یا مصدوم بودند. سارفو و علی دشتی مصدوم شده‌اند. هفت و هشت بازیکن من مدت‌هاست مصدوم هستند و با این همه مصدوم وارد زمین می‌شویم. بروید و ببینید که مدافع ما چند ساله است؟ امیرحسین حسین‌زاده بازیکن جوان ماست و به غیر از دروازه‌بان‌مان و مهرداد کفشگری بازیکنی بالای 28 سال نداریم، آن هم در شرایطی که نه زمین مناسب داریم و نه پولی می‌دهند. با این حال تا اینجای لیگ عملکرد خوبی داشته‌ایم.
دایی در مورد اینکه آیا از تساوی به دست آمده رضایت دارد یا نه، گفت: از نتیجه راضی نیستیم اما مساوی در زمین حریف مثل برد است. این یک امتیاز نه به درد ما خورد و نه ماشین‌سازی. با این تساوی در جایگاه‌های‌مان باقی ماندیم.
وی در واکنش به اینکه صحبت‌هایش درباره تراکتورسازی فضای مثبتی را به وجود آورده است و اینکه نظرش درباره تغییرات این فصل تراکتورسازی چیست، گفت: دیدگاهم نسبت به تراکتورسازی عوض نشده و می‌خواهم یک تیم از آذربایجان قهرمان شود. از خوزستان و دیگر استان‌ها به قهرمانی رسیده‌اند اما به خاطر ندارم یک تیم از آذربایجان به قهرمانی رسیده باشد. تراکتورسازی در سال‌های اخیر مدعی بوده اما به قهرمانی نرسیده است. امسال تراکتورسازی نمره قبولی گرفت و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و زنوزی تیمش را تقویت کند. این تیم می‌تواند نتایج بهتری کسب کند. تراکتورسازی دو لغزش داشت و اگر رخ نمی‌داد، الان جزو مدعیان قهرمانی بود. در یک سال نمی‌توان از مجموعه مدیریتی انتظار داشت همه چیز را به شرایط ایده‌آل برساند. باید به آنها زمان داد.
سرمربی تیم فوتبال سایپا در رابطه با ادامه همکاری‌اش با سایپا برای فصل بعد، خاطرنشان کرد: در این مورد صحبتی انجام نداده‌ایم. تا پایان فصل صبر کرده و سپس تصمیم می‌گیریم.
دایی بار دیگر در خصوص این بازی عنوان کرد: با اما و اگر نمی‌توان صحبت کرد. اگر ما بازیکن سرعتی داشتیم تا همه بازیکنان ماشین‌سازی را دریبل کند، برنده می‌شدیم. هم من از ماشین‌سازی و هم مهاجری از تیم ما شناخت داشت. اگر ماشین‌سازی کمتر گل زده، به حساب این نگذارید که این تیم مهاجم خوب ندارد، بلکه سیستم آنها در خارج از خانه دفاع و ضد حمله بوده و مهاجری به خوبی این سیستم را اجرا کرده است. در بازی با استقلال، تیم ماشین‌سازی گلی خورد که کسی انتظارش را نداشت. ماشین‌سازی در خانه باز بازی می‌کرد و سعی کردیم از فضا استفاده کرده و به گل برسیم اما ناکام بودیم. بازیکنانم برای بردن آمده بودند. به بازیکنانم تبریک می‌گویم چون در فضای بدی کار کردیم. اگر شایستگی‌های بازیکنانم نبود، سایپا برای نیفتادن می‌جنگید.
وی درباره عدم انتخاب سرمربی جدید تیم ملی فوتبال گفت: در خصوص تیم ملی افراد دیگری تصمیم می‌گیرند و هر چه بگوییم آنها کار خودشان را می‌کنند. هر مربی خارجی خوب به راحتی به ایران نمی‌آید. ما فقط از نظر اقتصادی و نظامی تحریم نشده‌ایم. اگر مربی خارجی به ایران بیاید، دنبال این است که چند بازیکن بزرگ در تیم‌های خوب حضور داشته باشند. همه ما نگران تیم ملی هستیم. اگر هر چه سریع‌تر مربی تیم ملی انتخاب نشود، ضرر می‌کنیم. اگر پس از لیگ سرمربی انتخاب شود، بر اساس کدام مسابقات می‌خواهد بازیکنان را انتخاب کند؟

رضا مهاجری پس از تساوی بدون گل تیمش برابر سایپا در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: با توجه به اینکه دو تیم تغییرات زیادی داشتند، ما سعی کردیم بتوانیم با راهکارهایی که در نظر گرفته بودیم، نقاط قوت سایپا را کور کنیم. سایپا روی کارهای ترکیبی توانسته به گل برسد و از نظر فنی تیم قابل احترامی است اما در طول نود دقیقه موقعیتی به سایپا ندادیم. ما موقعیت‌هایی را از دست می‌دهیم که حسرت این گل نزدن‌ها به دل‌مان می‌ماند. بچه‌های ما باید در زدن توپ به سمت چارچوب دقت کنند.
وی افزود: وقتی موقعیت‌ها به گل تبدیل نشود به تیم استرس و فشار وارد می‌شود. در دقیقه 88 داور ضربه‌ای را گرفت که می‌توانست به گل تبدیل شود. اگر تیمی در این دقایق گل بخورد، نمی‌تواند آن را جبران کند. نمی‌دانم داور چرا در اواخر نیمه اول نیز داخل محوطه جریمه خطای دو ضرب اعلام کرد.
سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در مورد تغییرات در تیمش و از دست دادن موقعیت‌ها گفت: این موضوع به دلیل بی‌تجربگی نبود، شاید استرس باشد. شاید هم بازیکن در طول نود دقیقه ممکن است تمرکز نداشته باشد، در غیر این صورت تبدیل این موقعیت‌ها به گل سخت نبود. وقتی مهدی‌زاده می‌آید و خط عرضی را پشت سر می‌گذارد و در نهایت توپ را به بیرون می‌زند، دلیلش دیگر بی‌تجربگی نیست. کیفیت، اعتماد به نفس و تمرکز نقش زیادی دارند و متأسفانه در این زمینه ضعف داریم. ما باید انگیزه، نظم و انضباط‌مان را حفظ کنیم و به همین دلیل در حال تاوان دادن هستیم. تغییرات در تیم نیز موثر بوده و نتوانستیم ضربات‌مان را به گل تبدیل کنیم.
مهاجری در خصوص اینکه به نظر می‌رسد تیمش دفاع اتوبوسی می‌کند، خاطرنشان کرد: از زمانی که مسئولیت این تیم را قبول کردم، یک بازی بیاورید که دفاع اتوبوسی کرده‌ایم. در بازی با فولاد 60 به 40 مالکیت داشتیم. آنقدر به پیکان فشار آوردیم که پنالتی گرفتیم. برابر استقلال نیز موقعیت‌هایی داشتیم. دفاع کردن ایرادی ندارد و طبیعی است که وقتی توپ را ندارید، دفاع می‌کنید. من حرف شما را قبول ندارم که اتوبوسی دفاع می‌کنیم. در این مدت ثابت کرده‌ایم که اسم‌ها برای ما مهم نیستند. زمانی که نیاز باشد، دست به تغییرات می‌زنیم و اگر هم نیاز باشد، فضا را در اختیار بازیکنان جوان قرار می‌دهیم.
وی در مورد اینکه تیمش بیرون از خانه بهتر بازی می‌کند، گفت: در بازی‌هایی که فضای کمتری در اختیار دارید، باید تلاش بیشتری کنید. تیم ما کامل نیست، نه اینکه بازیکنانم کامل نباشند، بلکه باید برای تقویت تیم رقابت بین بازیکنان را بیشتر کنیم. بحث اصلی من استفاده از موقعیت‌ها و زدن ضربات نهایی است. در برخی دیدارها بیشتر از حریف توپ داخل چارچوب زدیم اما دقت لازم را نداشتیم.
سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در خصوص داوری بازی گفت: علی بای داور امروز جوان بود و فکر کنم یک پنالتی برای ما نگرفت با این حال، داور جوان نیاز به حمایت مربیان دارد. انتظار داریم در بازی‌های حساس پایانی از داوران با تجربه استفاده شود.
مهاجری در مورد عملکرد سعید مهری تصریح کرد: هر یک از بازیکن ما ظرفیت خودشان را دارند. یکی خوب دریبل می‌زند و یکی خوب سر می‌زند. اگر سعید مهری در فضای خوبی قرار بگیرد، قدرت شوتزنی دارد. او برای بار اول است که در لیگ برتر بازی می‌کند.
وی در رابطه با عدم پخش برنامه نود گفت: ضمن احترام به سایر برنامه‌ها، نود برنامه‌ای چالشی بود. همه مربیان بازیکنان و داوران مورد نقد قرار می‌گرفتند و این موضوع باعث می‌شد که همه بیشتر حواس‌شان را جمع کنند. جای نود در بین برنامه‌های تلویزیونی خالی است. امیدوارم نهالی که در 20 سال گذشته کاشته‌ایم، از بین نبریم.
سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در خصوص غیبت چهار بازیکن تیمش و اینکه سرنوشت آنها چه خواهد شد، تصریح کرد: در این مورد باشگاه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران سایپا ماشین سازی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال