صحبت‌های فرکی و ویسی در پایان دیدار پیکان و شاهین

فرکی سرمربی تیم فوتبال پیکان و ویسی سرمربی شاهین در پایان دیدار امشب تیم‌های خود به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند....

به گزارش مدال، حسین فرکی بعد از تساوی یک -یک مقابل شاهین شهرداری بوشهر در نشست خبری گفت: خیلی مصمم بودیم که به پیروزی برسیم چون هفته گذشته باخته بودیم. البته بازی در هوای شرجی سخت بود. برای برد تلاش کردیم و بازیکنانم زحمت کشیدند اما شما بهتر از من بازی را دیدید و اینکه تیم ما چه شرایطی در بازی داشت. شاهین هم با وجود باخت مقابل سپاهان و شهرخودرو خوب بازی کرد. ما هم امروز مقابل شاهین خوب بودیم. 

وی افزود: بازیکنان را هم به میدان در نیمه دوم آوردیم و نتوانستیم در این بازی از 7-8 موقعیت گلزنی نتوانستیم استفاده کنیم در حالیکه حریف موقعیت زیادی نداشت. یک امتیاز هم در خانه حریف بد نبود. شرایط ما بهتر شده است. امیدوارم در ادامه کار بتوانیم کارمان را جبران کنیم.لازم می بینم که یادآوری به مسئولان استان کنم. چند سال پیش به بوشهر آمدم و در بازی نفت و شاهین بودم و از آن زمان تا امروز هیچ تغییری در اینجا رخ نداده است. ضمن اینکه می دانم مردم این شهر چقدر عاشق و علاقمند به فوتبال هستند.امیدوارم مسئولان توجه بیشتری کنند تا شاهین در لیگ برتر بماند. من نسبت به تیم هایی که هوادار دارند حساسیت دارم، تیم ما هوادار ندارد.

سرمربی پیکان در مورد شرایط تیمش از نظر فنی گفت:معتقد بودم که باید شرایط را نسبت به گذشته بهتر کنیم.در حال حاضر از غافله عقب ماندیم. ما یک نیمه مقابل شهرخودرو بد بازی کردیم و دوبازی و نصفی است که در حق ما ظلم می شود. با این شرایط روبه رو هستیم و سپردیم به دست تقدیر، راضی هستم به رضای خدا، نباید پایین تر از میانه جدول قرار بگیریم و شرایطش را داریم.از نظر کیفیت بازی رو به جلو هستیم. 

وی در مورد وضعیت تیم شاهین بوشهر گفت: ما فکر می کردیم با شرایط جوی دچار مشکل شویم اما تیم شاهین هم نسبت به ما بیشتر تحلیل رفته بود و تعویض های شاهین هم کمکی به این تیم نکرد. باید مسئولان از تیم حمایت کنند. اگر ویسی در شاهین نباشد و کسی دیگر هم باشد مشکلی از این تیم حل نمی شود باید تیم حمایت شود. تیم با همان شاکله لیگ یکی وارد مسابقات لیگ برتر شده است. کیفیت تیم ها را بازیکنان تشکیل می دهند. 4-5 تیم اول جدول چه هزینه هایی برای جذب بازیکن کرده اند. ما باید براساس توانمندی و داشته های خودمان انتظار داشته باشیم. باید صبر و حوصله بیشتر کرد. ویسی هم تیم را به لیگ برتر آورده است، اتفاقی رخ نداده است. تجربه بازیکنانش بیشتر می شود ولی در ادامه با حمایت مسئولان دست ویسی بازتر می شود، او امتحانش را در فوتبال ما پس داده است.باید شاهین تیمش را تقویت کند و شاید لازم باشد در همه پست ها تقویت صورت گرفته است.

فرکی در مورد بودجه باشگاه پیکان گفت:  بودجه ما 10 درصد بیشتر از فصل قبل شده است.

عبدالله ویسی، سرمربی شاهین شهرداری بوشهر پس از تساوی یک -یک با پیکان در نشست خبری گفت: با توجه به شرایط دو تیم، بازی پر استرسی را شاهد بودیم. نوع بازی هر دو تیم، تلاش برای پیروزی را نشان داد. برنامه ما روی ضدحملات بود که نتوانستیم طبق برنامه‌هایمان پیش برویم.

وی ادامه داد: با هزار بدبختی یک گل زدیم که آن هم در دقایق آخر بازی سوخت شد. پیکان می‌توانست برنده بازی باشد که خدا را شکر این اتفاق رقم نخورد. این تک امتیاز می‌تواند برای آینده ما امیدوارکننده باشد. تیم ما در مشهد علی رغم 10 نفره شدن، بهتر بازی کرد اما باید تلاتش بیشتری کنیم و با آنالیزورهای تیم صحبت کنم. وقتی یک، دو یا سه نفر بد بازی می‌کنند، می‌شود آن بازیکنان را تعویض کرد اما وقتی کل تیم بد بازی می‌کنند باید چاره‌ای برای تیم اندیشید.

ویسی افزود: باید عملکرد و رفتار تیم ما ریشه‌یابی شود و دست به دست هم دهیم تا مشکل را پیدا کنیم. ما به این نباختن راضی هستیم زیرا می‌تواند شروع خوبی برای جمع کردن امتیازهای بعدی باشد. در استقلال خوزستان یا صبای قم که آسیایی شد، بدنساز بودم. مشکل ما در بدنسازی و تمرین نیست زیرا بازیکنان خوب هستند اما مشکل اصلی ما عملکرد بازیکنان در هنگام بازی است.

سرمربی شاهین درباره بد بازی کردن تیمش در بازی‌های خانگی اذعان کرد: وقتی ما بازیکن سرعتی داریم و تصمیم‌های خوب بگیریم، بهتر از حریف‌مان هستیم که در زمین 20 پاس پشت سر هم می‌دهد و فایده‌ای هم ندارد. این کار ما است که توپ را به حریف بدهیم و از فضاها استفاده کنیم که البته این موضوع به شرایط بازی برمی‌گردد. در یک بازی می‌توانیم موفق باشیم و در بازی دیگر شانس با ما یار نیست. در کناره‌های زمین هنوز خوب نیستیم. به جز دروازه‌بان و دفاع راست، بقیه تیم بد بودند و باید چاره‌ای برای این مورد بیاندیشیم.این که رفتار 9 بازیکن ما در یک بازی تغییر می‌کند، امیدوارکننده است؟ بهانه پول نداشتن را نمی‌آورم زیرا ما امروز از لحاظ فنی بد بودیم. بازیکنان جوان ما نیاز به زمان دارند.

او اضافه کرد: کار با بازیکنان جوان سخت است و روانشناسی هم در ایران جواب نمی‌دهد که بخواهم به کمک آن، بازیکن آینده‌دار تربیت کنم. با دانیال ماهینی که از ملوان جدا شده صحبت کردیم و تنها مسائل مالی مانده است و او باید کوتاه بیاید زیرا هم او می‌تواند به ما کمک کند و هم ما به او. تیم من الان در موضع ضعف است و حرفی ندارم. پنج تیم هستند که پول دارند و برای قهرمانی بسته شده‌اند. پنج تیم هستند که در حد میانه‌های جدول هستند و 6 تیم هم وجود دارند که رقیب ما هستند و اصل بازی ما با همین تیم‌ها است.

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی شاهین ۱ - ۱ پیکان/ ویدیو

تگ ها


;کنفرانس خبری نشست خبری حسین فرکی عبدالله ویسی شاهین پیکان شاهین لیگ برتر خلیج فارس فوتبال