صحبت‌های قطبی و گل‌محمدی در کنفرانس خبری پس از بازی

سرمربیان فولاد و پدیده به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند....

سرمربیان فولاد و پدیده به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

سرمربی فولاد خوزستان حسرت پیروز نشدن تیمش مقابل پدیده مشهد را می‌خورد.

به گزارش مدال، افشین قطبی پس از دیدار تیمش مقابل پدیده شهرخودرو در نشست خبری اظهار کرد: ابتدا باید از هوادارانی که ۹۳ دقیقه تیم فولاد را تشویق کردند، تشکر کنم. فکر می‌کنم گرما روی عملکرد دو تیم تأثیر منفی گذاشت. اگر یکی دو ساعت دیرتر بازی آغاز شده بود، کیفیت بالاتری را شاهد بودیم.

وی افزود: در خصوص نتیجه باید بگویم، حیف! زمان بدی گل خوردیم، در نیمه دوم هم بازی تحت کنترل ما بود. حتی به دیرک دروازه حریف زدیم و می‌شد به گل برسیم اما در فوتبال، اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی معمولاً رخ می‌دهد. باید رو به جلو نگاه کنیم.

سرمربی فولاد خوزستان تصریح کرد: در ۱۵ دقیقه نخست به این نتیجه رسیدم که تیمم با استرس بازی می‌کرد. این استرس تأثیر منفی روی کار تیمم گذاشت، حتی در برخی اوقات، برای پاس هم به مشکل می‌خوردیم. بعد از گل زنی هم متأسفانه یک فکر اشتباه در بازیکنانم به وجود آمد که باعث شد رو به عقب بازی کنند. باید این موضوع رو هرچه سریع‌تر تصحیح کنیم.

قطبی درباره ضعف خط دفاعی تیمش گفت: هر روز راجع به این موضوع فکر می‌کنیم، تنها کاری که می‌توانیم بکنیم تمرین و تمرین است. این تفکر را در بازیکنانی که ۱۰ سال است فوتبال حرفه‌ای را به این شکل بازی کرده‌اند، سخت است زود تغییر دهیم‌. نیاز به زمان بیشتری داریم.

وی افزود: وقتی سه تعویض بیشتر ندارید و هوا این‌قدر گرم است، کار سخت می‌شود. یک تعویض برای دفاع چپ و یک تعویض برای ورود زبیدی استفاده شد و در هوای گرم اگر زود تعویض سوم را انجام دهید، ممکن است کار سخت شود. می‌خواستم زودتر تعویض کنم اما امکان داشت در دقایق پایانی، به تعویض اجباری نیاز داشته‌باشیم.

افشین قطبی در خصوص انتقاد هواداران از بابک مرادی در حین بازی و افت این بازیکن گفت: بازیکن باید حرفه‌ای باشد و تحت تأثیر شعارها قرار نگیرد. واقعیت این است که بازیکن تحت تأثیر رسانه‌ها، شعارها و شبکه‌های اجتماعی قرار می‌گیرد اما نباید اینگونه باشد. بازیکنان باید حرفه‌ای تر از این باشند و هواداران هم کنار بازیکنان باشند.

یحیی گل‌محمدی پس از تساوی تیمش برابر فولاد خوزستان در نشست خبری اظهار کرد: شاهد بازی زیبا و فنی از جانب هر دو تیم بودیم. هم ما می‌توانستیم برنده باشیم و هم فولاد. اگر از موقعیت‌هایمان بهتر استفاده می‌کردیم، قطعاً برنده می‌شدیم.

سرمربی پدیده مشهد افزود: به فولاد هم بابت این بازی زیبا تبریک می‌گویم. حریف فقط در دقایقی از بازی به خاطر گرمای هوا از نفس افتاد. کسب یک امتیاز از اهواز ارزشمند است. به بازیکنانم خسته‌نباشید و خدا قوت می‌گویم‌.

وی تصریح کرد: اینکه در این شهر و در این گرما، ساعت بازی از ۱۷:۴۵ به ۱۶:۰۰ موکول شد، باعث تعجب است. قبل از بازی اعتراضی نکردم چون نمی‌خواستم بازیکنانم تحت تأثیر قرار گیرند. باید آقایان جوابگو باشند که چرا در این گرما بازی ساعت ۱۶ برگزار می‌شود و در سرمای تبریز، بازی ساعت ۱۷ آغاز می‌شود.

وی گفت: هدف ما گرفتن سه امتیاز بود، اما عملکردمان شاید آنطور که باید و شاید نبود. بازی تحت تأثیر گرمای زمین بود. هر دو تیم با این گرما مشکل داشتند. با توجه به شرایط جدول، یک امتیاز هم برای ما ارزشمند بود، اما به دنبال سه امتیاز بودیم. حتی تعویض‌هایمان هم هجومی بود.

گل‌محمدی در مورد یار دوازدهم تیم پدیده شهرخودرو و حضور گسترده هواداران تیمش در دیدارهای خانگی این تیم در لیگ هجدهم تصریح کرد: اطلاع کامل دارید که در نیم‌فصل نخست، شرایط سختی داشتیم و با توجه به نتایج خوبی که کسب کردیم، هواداران عالی از ما حمایت کردند و عاشق این تیم شدند. خیلی از مشکلاتی که در نیم‌فصل اول داشتیم، به خاطر پیگیری و حمایت هواداران حل شد و مسئولان مجاب شدند تا بسیاری از مشکلات را حل کنند. ثبت این نتایج را مدیون هواداران هستیم و از تک‌تک این عزیزان تشکر می‌کنیم. برای رسیدن آخر هفته و بازی درکنار هواداران، لحظه‌شماری می‌کنیم و عشقی میان پدیده شهرخودرو و هواداران شکل گرفته که بی‌نظیر است.

وی خاطرنشان کرد: برای کسب سهمیه تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم و امیدوارم در نهایت به این مهم دست یابیم تا هواداران خوشحال شوند.

گل‌محمدی در خصوص عملکرد اکبر صادقی در پدیده شهرخودرو گفت: او یکی از بازیکنان محوری ماست و شرایط بازی ایجاب می‌کرد که در نیمه خودمان باشد و در پوشش به مدافعان کمک کند.