صحبت‌های مربیان سپاهان و پارس‌جنوبی در نشست خبری

تکسیرا مربی سپاهان و مهدی تارتار سرمربی پارس جنوبی در مورد عملکرد بازیکنانشان در دیدار امروز دو تیم صحبت کردند...

تکسیرا مربی سپاهان و مهدی تارتار سرمربی پارس جنوبی در مورد عملکرد بازیکنانشان در دیدار امروز دو تیم صحبت کردند

در چارچوب رقابت های هفته بیست و یکم لیگ برتر دو تیم سپاهان و پارس جنوبی به مصاف هم رفتند که شاگردان قلعه نویی با یک گل از سد بوشهری‌ها گذشت.

به گزارش مدال، امیر قلعه‌نویی بعد از پیروزی  یک بر صفر مقابل پارس جنوبی در نشست خبری شرکت نکرد و تکسیرا دستیارش را به نشست فرستاد که او در نشست خبری گفت: همانطور که دیروز گفتم بازی سختی داشتیم. سعی می کردیم وقتی صاحب توپ می شدیم تهاجمی بازی کنیم. همین طور از کناره ها حمله کنیم که بتوانیم از ارسال ها و مهاجمان تیم مان استفاده کنیم. توانستیم در دقایق آخر نیمه اول گلزنی کنیم. در نیمه دوم تغییراتی که در پارس جنوبی ایجاد شد و تعویض های فیزیکی انجام دادند و بازیکنانشان بیشتر بازی مستقیم می کردند و توانستیم پرس کنیم و بازی را تحت کنترل بگیریم اما ناگفته نماند که بازی خوبی انجام شد.

وی افزود: می دانستیم بازیکنان ما می خواستند جواب خوبی به اعتماد مربی شان بدهند و برای ما و بازیکنان و باشگاه خوب شد. با شایستگی این برد را به دست آوردیم. با این حال سکوهای خالی توی ذوق می زد و لیاقت این را داریم که هواداران بیشتری برای تشویق تیم به ورزشگاه بیایند ۴۰ هزار نفر این ورزشگاه ظرفیت دارد. تا آخر می جنگیم و سعی می کنیم در هر بازی به هدف مان برسیم.

مهدی تارتار سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نیز پس از شکست یک بر صفر تیمش برابر سپاهان در ورزشگاه نقش جهان گفت: جا دارد که در ابتدا این پیروزی را به سپاهان تبریک بگویم و به هواداران پرشور آنها. به امیرقلعه نویی چون هر جا می رود، شخصیت قهرمانی را در تیمش ایجاد می کند. مربی بسیار باهوشی است و می داند در ایران چطور نتیجه بگیرد. واقعا کار بزرگی را در سال های اخیر و این چند ساله انجام داده و امیدوارم در ادامه هم موفق باشد.
وی در مورد بازی ادامه داد: بازی پایاپایی با سپاهان شروع کردیم در نیمه اول. متاسفانه در اواخر نیمه اول روی تاکتیک غیرقابل مهار سپاهان یعنی ضربات ایستگاهی گل خوردیم. در نیمه دوم بازی خوب پیش می رفت که اتفاقات فوتبالی به ضرر ما بود. یعنی تعویض اجباری بازیکنی که به زمین فرستاده بودیم و مجبور شدیم تعویض سوم را انجام دهیم و اخراج هم کارمان را تمام کرد و بازی را از دست دادیم.
تارتار حرف هایش را اینگونه پی گرفت: به هر حال این بازی برای ما خوب بود و بچه های ما با تمام مشکلات موجود بسیار خوب و مردانه جنگیدند. یک جوان خوب به نام امیرشعبانی هم به ترکیب اصلی اضافه کردیم و به فوتبال معرفی کردیم که به خوبی جای خالی دفاع وسط ما را پر کرد.
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم در مورد اخراج عسگری و اعتراضی که کادر فنی این تیم داشت، عنوان کرد: به نظرم کارت دوم درست بود ولی کارت اول سخت گیرانه بود؛ هر چند ضدحمله حریف را خراب کرد. باید کارشناسی شود. بازیکن ما کم تجربگی کرد و ما از این موضوع ضربه خوردیم.
خبرنگاری دیگری در مورد سپاهان و نمایش این تیم در آینده پرسید و همینطور از مهدی تارتار در مورد اعتراضات هفته های اخیر سوال کرد که سرمربی پارس جنوبی جم پاسخ داد: وقتی تمام تیم ها گلایه دارند، به هر حال مشکلاتی وجود دارد. تنها راه پیاده کردن سیستم VAR است. هر چقدر هم هزینه بخواهد. البته هر چقدر هم هزینه داشته باشد، ما از فوتبال دنیا عقب هستیم. از آقای تاج باز هم می خواهم که این سیستم را در کشور ما پیاده کنند، چون داورهای کم تجربه و جوانی داریم و این به همه تیم ها آسیب می زند. داور با یک سوت تمام زحمات باشگاه را از بین می برد.

وی در مورد سوال دوم هم گفت: گفتم آقای قلعه نویی بلد است که چطور تیمش را قهرمان کند. مهم ترین مسئله نتیجه گرایی است و آقای قلعه نویی استاد است. بعد از مدتی همه نتایج را به یاد می آورند نه کیفیت بازی ها و مهم این است که سپاهان نتیجه اش را می گیرد.