صحبت‌های مربیان پس از پایان دیدار سپاهان - فولاد

در دیداری از هفته سوم لیگ برتر، فولاد عصر امروز میزبان سپاهان بود و در پایان این بازی موفق شد صدرنشین دو هفته اخیر لیگ برتر را متوقف کند....

در دیداری از هفته سوم لیگ برتر، فولاد عصر امروز میزبان سپاهان بود و در پایان این بازی موفق شد صدرنشین دو هفته اخیر لیگ برتر را متوقف کند.

به گزارش مدال، فولاد و سپاهان در دیداری از هفته سوم لیگ برتر عصر امروز مقابل هم به میدان رفتند.
این بازی پایان با نتیجه مساوی صفر بر صفر به پایان رسید.

صحبت‌های قلعه‌نویی

امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پس از دیدار مقابل فولاد خوزستان گفت: عرض تشکر از پیشکسوتان با معرفت که دیشب محبت کردند و به ما سر زدند. من اهواز را خانه خودم می دانم. شروع مربیگری من از همینجا بود. امیدوارم استقلال اهواز به لیگ برتر برگردد. خاطرات خیلی خوبی از این تیم دارم با اینکه پول نبود. برادران شفیع زاده آمدند خدمت کردند و رفتند به هر دلیلی. این تشکر را باید انجام می دادم.

قلعه‌نویی در ادامه گفت: در مورد بازی خوشحالم که گل نخوردیم در نیمه دوم گلر ما بیکارترین بازیکن بود. حتی در یک صحنه توپ به بازیکن ما خورد و از گل بیرون آمد. ما چند کرنر و کاشته داشتیم. البته فولاد هم تیم خوب و ریشه‌‌داری است که دو قهرمانی در کارنامه‌اش دارد اما لیاقت ما برد بود. از داوری تشکر می‌کنم چون گفته‌اند در مورد داوری صحبت نکنید به جز یکی دو صحنه داوری خوب بود. ما در مورد داوری صحبت نمی‌کنیم ممکن است دستور موقت بدهند و این دستور موقت  را هم دیدیم.

وی در مورد شرایط تیمش گفت: تا قبل از این بازی ما هجومی‌ترین و مالک‌ترین تیم بودیم. از تیمم خیلی راضی هستم. بازیکنانی که به تیم ما اضافه شدند خیلی کمک می‌کنند. نگرش ما این بود که تیم را هجومی‌تر کنیم یکی از بدشانسی‌های ما این است که در سرما به تبریز می‌رویم و در گرما در اهواز و بوشهر بازی می‌کنیم. ما یک بازیکن خوب به نام سپاهان داریم و از بازیکنانم چه آنهایی که تازه آمدند و چه آنهایی در تیم بودند راضی هستم.

سرمربی سپاهان در مورد تیم فولاد گفت: اجازه بدهیم در مورد فولاد صحبت نکنم مربی این تیم می‌آید و خودش صحبت می‌کند من در مورد تیم خودم صحبت می‌کنم. در نیمه دوم فوتبال بسیار خوبی ارائه کردیم اما باید خیلی حرکت رو به جلو داشته باشیم. وینگرهای ما در خیلی از مواقع می‌توانستند یک در مقابل یک را را رد کنند اما این کار را نکردند. هنوز به ایده‌آل‌های‌مان نرسیدیم اما این را بگویم اینجور تیم‌ها که در خانه خودشان بسته بازی می‌کنند و هدف اول‌شان گل نخوردن است کار را برای ما سخـت‌تر می‌کند. چون ما یک تیم تهاجمی هستیم در این بازی چندین موقعیت خوبی داشتیم و در نیمه دوم دروازه‌بان ما بی‌کارترین بازیکن بود. فکر می‌کنم اگر در نیمه دوم نیازمند نبود هم اتفاقی نمی‌افتاد و البته جواد نکونام سرمربی جوانی است که نیاز به زمان دارد تا افکار تاکتیکی خودش را در تیم پیاده کند.

قلعه‌نویی در مورد اینکه به نظر می‌رسد تیمش فقط با پاس‌های بلند بازی می‌کند، گفت: اصلاً اینطور نبود در یک صحنه امید نورافکن با پای راستش شوت زد و توپ از کنار تیرک رد شد آیا این هم ارسال بود؟ شما آمار را ببنید. فکر می‌کنم ما نزدیک به 500 پاس دادیم. اگر وینگرهای ما درست ارسال می‌کردند به گل هم می‌رسیدیم. چندین خطا پشت محوطه حریف داشتیم که با بازی ترکیبی به دست آمد. تیم ما همه نوع بازی می‌کند، در هوا قوی هستیم، در گردش توپ هم عملکرد خوبی داریم اگر وینگرهای ما خوب ارسال کنند به ایده‌آل‌مان می‌رسیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در پایان بازی با مهدی هاشمی‌نسب جروبحث داشت، گفت:‌ خیر، مشکلی نبود. او همیشه به ما محبت دارد. 

قلعه‌نویی در مورد قول قهرمانی سپاهان گفت:‌هیچ مربی نمی‌تواند بگوید تیم را قهرمان می‌کنیم اما سپاهان تحت هر شرایطی کاندید قهرمانی است امسال هم با این آمار جزو تیم‌های خوب هستیم. این را هم بگویم که هر تیمی جلوی ما بازی می‌کند دروازه‌بانش در تیم منتخب هفته قرار می‌گیرد.

 

صحبت‌های محمدرضا رجبی

 

حمیدرضا رجبی در نشست خبری پس از مصاف با سپاهان گفت: عذر خواهی می کنم که جواد نکونام نتوانست بیاید و گفت از طرف او عذر خواهی کنم.

مربی تیم فولاد در ادامه گفت:‌ سپاهان یکی از تیم‌های پرمهره تیم است که هزینه زیادی کرده است. ما با توجه به مصدومیت‌ها شاید 5-6 بازیکن اصلی را نداشتیم. مریدی، بیت‌ سعید، دورقی و کولی‌بالی مصدوم بودند. باقرپور با آمپول بازی کرد و شربتی هم که هنوز مجوز بازی‌اش صادر نشده است. نمی‌توانستیم ریسکی بازی کنیم و بی‌گدار به آب بزنیم. سپاهان قلدر بود و سعی کردیم بازی را کنترل کنیم.

وی در ادامه گفت:‌ سپاهان با توجه به بازی های قبلش به غیر از 2-3 شوت موقعیت خاصی نداشت. امروز بازی برابری انجام دادیم. این فولاد واقعی نیست و در آینده شرایطش بهتر می‌شود. با بازیکنانی که در آینده اضافه می‌شود ان‌شاءالله فولاد بهتری را خواهید دید.

رجبی در خصوص عملکرد ضعیف هدایتیان گفت: در نیمه اول فکر می‌کنم سپاهان هم نتوانست بازی‌سازی خوبی انجام بدهد. ما حریف را به خوبی کنترل کردیم. هدایتیان بازی نکرده بود و نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد فکر می‌کنم آبشک و عبدالله‌زاده می‌توانستند عملکرد بهتری داشته باشند. این مسئله را تأیید می‌کنم. با توجه به پرس سپاهان باید گردش توپ ما در دفاع بهتر می‌شد و در بازی‌سازی از عقب باید بهتر کار می‌کردیم.

مربی فولاد در مورد اینکه این تیم در بازی‌سازی موفق نبود و نیاز به یک بازیکن طراح دارد، گفت: تا دو هفته پیش بحث بازیکن خارجی در تیم ما منتفی بود اما با توجه به شرایط و نیازهایی که داشتیم موافقت کردند. در پست هافبک طراح گزینه‌هایی مدنظر داریم. 20-30 فیلم از بازیکنان خوب دیدیم اما هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم. یکی دو تا از این بازیکنان نیامده‌اند. پیشنهاد هم دادیم. در ابتدای فصل گزینه‌های زیادی را مدنظر داشتیم اما با بودجه‌‌‌ای که باشگاه فولاد دارد باید بازیکن زیر میلیارد جذب می‌کردیم. صددرصد قیمت بازیکن طراح بیشتر از یک هافبک دفاعی است. ان‌شاءالله در هفته آینده بازیکن خارجی به تیم ما اضافه می‌شود و ما به دنبال این قضیه هستیم.

رجبی در مرد نوع بازی سپاهان گفت: سپاهان نفرات بلندقدی داشت و بازیکنان این تیم مستقیم بازی می‌کردند و ما به خاطر اینکه روی دفاع‌مان فشار ایجاد نشود میلاد بدرقه را آوردیم که کی‌روش را کنترل کند و فکر می‌کنم در این امر موفق بودیم. با این روش یکی دو ضدحمله هم در آخر بازی داشتیم که کامل نشد.

 

اخبار مرتبط:
فولاد 0 - 0 سپاهان/ یاران نکو ترمز ژنرال را کشیدند

تگ ها


نشست خبری کنفرانس خبری فوتبال