صحبت‌های مظلومی در مورد نتایج فصل جدید استقلال

پرویز مظلومی گفت که آه او پشت سر استقلال نیست و آرزوی نتیجه گرفتن این تیم را دارد ......

پرویز مظلومی گفت که آه او پشت سر استقلال نیست و آرزوی نتیجه گرفتن این تیم را دارد.

اظهارات مظلومی را در زیر می خوانید:

* آقای مظلومی به نظر شما چرا استقلال در این فصل اینقدر بد نتیجه گرفته است؟ خیلی‌ ها از عملکرد این تیم در لیگ برتر نا امید شده‌ اند.

- من فکر می‌کنم استقلال تغییرات زیادی انجام داده است، چه در بخش بازیکن و چه در بخش کادرفنی و این موضوع باعث شد عدم هماهنگی در این تیم به وجود بیاید. بازیکنان فعلا شناخت کافی و کاملی از اعضای کادرفنی خود ندارند و همچنین هماهنگی آنها زمان بر است. من فکر می‌کنم باید به علیرضا منصوریان زمان داد تا بتواند افکار خود را پیاده کند و استقلال را به روزهای خوبش برگرداند. بی تردید الان قضاوت کردن در مورد استقلال بسیار زود است و هواداران باید به این تیم جوان انرژی مثبت بدهند.

 

* فکر می‌کنید چرا منصوریان در نفت تهران خوب کار کرد اما در استقلال نتوانسته نتایج خوبی بگیرد؟ فرق این دو تیم در چیست؟

- فرق این دو تیم از زمین تا آسمان است. استقلال و نفت تهران را اصلا نمی ‌توان با هم مقایسه کرد و این کار اصلا منطقی نیست. استقلال تیمی است که حتی کوچکترین اتفاق آن زیر ذره‌بین مردم و رسانه‌ ها قرار می‌گیرد اما نفت تهران هرگز چنین شرایطی نداشت و به همین دلیل کار کردن در تیم‌های بزرگ بسیار با تیم‌های کم تماشاگر فرق دارد. منصوریان در نفت هیچ فشاری را احساس نمی‌کرد و حالا در شرایط سختی وارد استقلال شده است.

 

* خیلی‌ ها می‌ گویند آه پرویز مظلومی پشت این تیم است و به این دلیل است که استقلال نتیجه نمی‌گیرد.  این موضوع را تایید می‌ کنید؟

- نه، من هم شنیده‌ ام که خیلی‌ ها این حرف‌ ها را می‌زنند اما من هرگز موافق این صحبت‌ ها نیستم. آه پرویز مظلومی پشت استقلال نیست و من هرجا که باشم برای تیم محبوبم آرزوی موفقیت می‌کنم و اینطور نیست که زمانی که خودم نیستم دوست داشته باشم استقلال زمین بخورد. شاید خیلی‌ ها این موضوع را ندانند ولی ما جوانی‌مان را پای این تیم گذاشته‌ایم و این نیست که حالا که حضور ندارم آرزوی نابودی این تیم را بکنم.

 

* خیلی‌ ها می‌ گویند بازیکنانی که به استقلال آمده‌ اند کیفیت مناسبی ندارند و فقط نام‌شان بزرگ است. نظر شما در این باره چیست؟

- من هرگز این حرف را قبول ندارم. استقلال در فصل نقل و انتقالات بازیکنانی را جذب کرده است که هر تیمی آرزوی داشتن آنها را دارد. شما عملکرد این بازیکنان را در سال‌ های گذشته نگاه کنید. این بازیکنان فصل گذشته هر کدام ستاره‌ های تاثیرگذار تیم‌ هایشان بودند ولی امسال باید به آنها فرصت داد تا این بازیکنان با هم هماهنگ بشوند و به قول معروف بتوانند در زمین هم را پیدا کنند و این مساله کمی زمان می برد.

 

* ولی برخلاف صحبت‌های شما طرفداران اعتقاد دارند استقلال نه در نتیجه گیری موفق بوده است و نه بازی زیبایی را به نمایش گذاشته است و کلا به تیم شان امیدی ندارند.

- هوادران حق دارند که ناراحت باشند و این موضوع طبیعی است. به هر حال استقلال یکی از پرستاره‌ترین تیم‌ های تاریخ خود را تجربه می‌کند و هواداران هم از این تیم تنها نتیجه‌ گیری می‌خواهند. اما من فکر می‌کنم هنوز برای استقلال چیزی از دست نرفته است و این تیم می‌ تواند در آرامش بیشتر با هم هماهنگ شود و نتایج بهتری هم کسب کند.

 

* شما ظاهرا مبلغ زیادی از فصل گذشته طلب کار هستید. این موضوع درست است؟

- بله من هنوز طلب فصل گذشته‌ ام را دریافت نکرده‌ ام و این موضوع برای خودم هم عجیب است. به هر حال من فصل گذشته تیم را در لیگ برتر سوم کردم و در جام حذفی هم تا فینال پیش رفتیم. نتایج ما خوب بود و بدون کوچکترین توقعی کار خود را پیش بردیم و فکر می‌کنم حق‌ مان است که طلب‌ های خود را از باشگاه دریافت کنیم. متاسفانه باشگاه امروز و فردا می‌کند و ما هم فعلا صبر کرده‌ایم تا ببینم چه اتفاقی می‌افتد.

 

* ظاهرا وضع مربیان و بازیکنان خارجی برای گرفتن طلب‌شان در فوتبال ایران بهتر است. این موضوع را قبول دارید؟

- صد در صد حرف شما درست است. بازیکنان و مربی‌ های خارجی جایی دارند به اسم فیفا که در آن می‌توانند از باشگاه‌ ها شکایت کنند و پول‌شان را به طور کامل دریافت کنند اما در ایران جایی برای شکایت وجود ندارد و حکم‌ های کمیته انضباطی هم ضمانت اجرایی ندارد که طلب کاران بتوانند به پول هایشان برسند. این موضوع برای ما دردسر شده است و شما می بینید که افراد زیادی از باشگاه‌ های خود طلب کار هستند و نمی‌توانند پول‌ هایشان را دریافت کنند.

پرویز مظلومی گفت که آه او پشت سر استقلال نیست و آرزوی نتیجه گرفتن این تیم را دارد.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال