صحبت‌های مهاجری و فرکی در کنفرانس خبری

سرمربیان ماشین‌سازی و پیکان به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند....

سرمربیان ماشین‌سازی و پیکان به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی تبریز گفت: بدترین جای ممکن فرصت را از دست دادیم و فرصت سوزی بزرگی کردیم.

به گزارش مدال، رضا مهاجری بعد از شکست یک بر صفر مقابل پیکان در نشست خبری گفت: بدترین جای ممکن فرصت را از دست دادیم و فرصت سوزی بزرگی کردیم و می‌دانستیم امتیاز این بازی چقدر می‌تواند برای ما مهم باشد. شرایط پیکان و انگیزه حریف روی کار ما تاثیر گذاشت. نیمه اول فوتبال ما شکل نگرفت و گل هم از روی ضربه ایستگاهی خوردیم. به بازیکنان گفته بودیم که باید مراقب باشند. در آخر بازی هم احساسی فشار آوردیم که نقطه اوجش پنالتی دقیقه ۹۵ بود که از آن استفاده نکردیم.

وی در مورد اینکه حریف خط میانی شما را از کار انداخت گفت: نیمه دوم شرایط بهتر شد اما عقب افتادن و بازی احساسی وضعیت را طور دیگری رقم زد. فیلم بازی های تیم ما هست. در نیمه دوم خلق موقعیت کردیم اگر فقط یکی از آنها گل می شد شرایط فرق می‌کرد. در نیمه دوم بازی احساسی انجام دادیم و رو به بازی مستقیم آوردیم که بازیکنان ما به دلیل نداشتن تمرکز و ساده انگاشتن بازی باعث شد که همان ماشین سازی همیشگی نباشیم. اما در روز بدمان هم می توانستیم بازنده نباشیم. احمد زنده روح، فرید بهزاد کریمی و موقعیت های گلی داشتیم و پنالتی دقیقه ۹۵ هم از دست رفت و جذابیت فوتبال فعلا روی دیگرش را به ما نشان می دهد و افسوس برای ما باقی گذاشت و باید تلاش کنیم. امروز انگیزه پیکان بهتر از ما بود نه فوتبالش، بالاخره باید اشکال کارمان را در بیاوریم، ابتدای نیم فصل دوم هستیم.
مهاجری ادامه داد: ضعف هایی هم داریم و خیلی تیم ها در روزهای بدشان هم پیروز می شوند زیرا از موقعیت های گلزنی خودشان استفاده می کنند. حس خوبی که دخسوس به ما داد و دقیقه ۹۵ آمد و یک پنالتی گرفت. باختن در ذات فوتبال است اما چگونگی باختن مهم است ناراحتی من این است که نه خوب بودیم و نه تمام توان مان را گذاشتیم. باید با همه وجود بازی می کردیم حداقل امتیاز حق بازیکنان ما بود.

سرمربی ماشین سازی در مورد اینکه بازیکنانش مغرور بودن گفت: نه مغرور نبودیم بازیکنان ما سهل گرفتند بازی را. میل به پیروزی باید داشته باشیم. میل بچه ها بود. پیکان با میل بیشتری آمد وقتی میل ما کمتر باشد بازنده می شویم می شود اسمش را غرور و انگیزه یا هرچیز دیگری بگذارید. ما لیگ را خوب شروع کردیم اما بدترین جای ممکن ترمز تیم ما کشیده شد.
مهاجری در مورد محسن یوسفی گفت: محسن مصدومیت سختی را گذرانده است و شرایطی که فوتبال مان شکل همیشگی اش را نداشت بازی نکرد او می تواند به ما خیلی کمک کند وقتی به آمادگی اش برسد. محسن در این بازی کمتر می توانست به ما کمک کند زیرا ۴-۵ هفته از شرایط مسابقه دور بود.
وی افزود: از تماشاگران هم تشکر می کنم که آمدند و تیم را حمایت کردند امیدوارم در بازی های آینده بتوانیم بهتر نتیجه بگیریم.

همچنین حسین فرکی بعد از پیروزی یک بر صفر مقابل ماشین سازی تبریز در نشست خبری گفت: روز سختی بود. همانطور که در نشست خبری دیروز هم گفتم پیکان توانایی زیادی دارد اما با شرایطی که برایش پیش آمده دچار مشکل شده است. هنوز هم اعتقاد دارم که خیلی کار داریم و باید این شرایط را تغییر بدهیم. بازی را مقابل ماشین سازی خوب شروع کردیم. حریف نتایج خوبی در دور برگشت گرفته و در شرایط عالی روحی بود و ما در زمین حریف ۳ امتیاز گرفتیم و کار مهمی انجام دادیم.

فرکی افزود: ما مقابل ماشین سازی در شرایط متفاوت روحی بودیم. به هر حال در نیمه اول دو سه موقعیت گلزنی داشتیم که به بازیکنان گفتم باید بازی را مدیریت کنیم و اگر شرایط فراهم شد به گل هایمان اضافه کنیم. زمان خوبی گل زدیم و بین نیمه هم مواردی را به تیم انتقال دادیم. نیمه اول برتر بودیم و سه امتیاز را گرفتیم و در نیمه دوم سه امتیاز بازی را حفظ کردیم و در نیمه دوم با تعصب و با غیرت بازی کردیم. مشخص بود که ماشین سازی رو به بازی احساسی می آورد که مقابل این بازی احساسی را گرفتیم. یک پنالتی در ثانیه های آخر برای حریف به دست آمد که مهدی امینی دروازه بان ما خیلی خوب عمل کرد و پنالتی خیلی سخت کاپیتان ماشین سازی را مهار کند. نقطه اوج بازی همین پنالتی بود که حریف از دست داد و در شرایط حساس و خارج از خانه ۳ امتیاز گرفتیم که انگیزه و روحیه ما را بیشتر می کند.

سرمربی پیکان در مورد مهار هافبک های ماشین سازی گفت: اشاره درستی کردید روی سه بازیکنان میانی ماشین سازی حساب ویژه ای کرده بودیم و شناخت خوبی از این تیم داشتیم و بازیکنان کلیدی این تیم رامهار کردیم البته همه بازیکنان این تیم خوب هستندو نقطه مهم این تیم میانه میدان بود. وقتی هافبک های این تیم را از کار انداختیم به گل رسیدیم . دوندگی تیم ما هم در بازی با سپاهان و هم ماشین سازی خوب بود. در حال بازسازی تیم هستیم هم از نظر روحی و روانی و هم از نظر فنی، اما چون در این چند بازی اخیر ابتدا گل می خورده و تمرکزش را از دست می داده نمی‌توانست جبران کند اما در این بازی اول گل زدیم و وارد فاز دیگری شدیم که سه امتیاز خیلی برای ما مهم بود که امیدوارم این روند ادامه داشته باشیم.
فرکی در مورد دروازه بان پیکان اظهار داشت: امینی دروازه بان تیم امید و سپاهان بود بازیکن تیم خودم در سپاهان بود.