صحبت‌های مهاجری و قطبی در کنفرانس خبری

سرمربیان دو تیم ماشین‌سازی و فولاد به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند....

سرمربیان دو تیم ماشین‌سازی و فولاد به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

افشین قطبی، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان اعلام کرد، سرخپوشان اهوازی پاداش پیروزی در دیدارهای پیش روی خود را به سیل‌زدگان استان‌های مختلف اهدا خواهند کرد.

به گزارش مدال، افشین قطبی پس از برتری یک بر صفر تیمش مقابل ماشین سازی تبریز اظهار داشت: این پیروزی برای فولاد بسیار مهم بود و برای تمام بازیکنان و اعضای کادرفنی ما اهمیت داشت. بازی سختی بود و همین را پیش‌بینی کرده بودیم. به خصوص به دلیل سرما و باد بازی سخت‌تر شد که بازیکنان ما به این شرایط عادت نداشتند.

وی افزود: دیروز در همین آب و هوا تمرین کردیم و جالب بود که بازیکنان می‌خواستند روز گذشته با لباس گرم تمرین کنند، اما به آنها گفتم باید با همین شرایط هم بازی کنید. این تنها بازی خوب ما نبود و فکر می‌کنم در این بازی توانستیم مؤثر باشیم و به گل برسیم. خوشبختانه روی یک حرکت ترکیبی به گل رسیدیم و در نیمه دوم هم موقعیت‌هایی داشتیم. باید برای بازی‌های آینده بیشتر کار کنیم تا نتایج خوبی کسب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با تشکر از میهمان‌نوازی تبریزی‌ها خاطرنشان کرد: قبل از این بازی هشت بازی تا پایان فصل مانده بود و ما تصمیم گرفتیم یک حرکت خوب فرهنگی را شروع کنیم. ما می‌خواهیم تمام پاداش‌های تیم را در بازی‌هایی که پیروز می‌شویم، به خیریه بدهیم تا این پول را به مردمی بدهیم که در سیل آسیب دیدند. سایر بازیکنان و مربیان را هم دعوت می‌کنم این کار را انجام دهند تا نشان دهیم وقتی مردم به مشکل خورده‌اند، می‌خواهیم به آنها کمک کنیم.

قطبی در مورد مردم آذربایجان هم گفت: همیشه حس خوبی نسبت به مردم این منطقه دارم. در تمام عمرم هر زمان با آنها برخورد داشتم، محبت‌آمیز بوده و همیشه از عشقی که در قلب مردم تبریز است، لذت بردم. از طرفی این احساس را دارم که اینجا همیشه می‌توانم پیروز باشم و اینجا انگار در خانه‌ام هستم. همچنین باید بگویم بازی‌هایی که در تبریز انجام دادیم، همیشه بازی‌های مهمی بودند. بازی با تراکتورسازی اولین بازی من در فولاد بود و امروز هم نخستین بازی سال را انجام دادیم. در فوتبال گاهی ریاضی نیست که یک + یک، دو بشود و گاهی خوب کار می‌کردیم، اما به گل نمی‌رسیدیم، با این حال امروز خوب بازی کردیم و به پیروزی هم رسیدیم. فوتبال همیشه با منطق ریاضی جلو نمی‌رود و من که عمرم در این شغل بوده، به این نتیجه رسیده‌ام که فوتبال ریاضی نیست.

وی در واکنش به این سؤال که چه برنامه‌ای برای حضور در جمع تیم‌های بالای جدول دارند و اینکه دو نیمه متفاوت هم مقابل ماشین سازی داشتند، گفت: این بازی برای هر دو تیم اهمیت داشت، چون با امتیازی نزدیک به هم در جدول کنار هم بودیم و این برد این اجازه را می‌دهد که رو به جلو حرکت کنیم. بازی بعدی ما در اهواز است و این بازی به ما اجازه می‌دهد در بازی بعدی با اعتمادبه‌نفس بیشتری بازی کنیم تا بتوانیم جایگاه‌مان را ارتقا بدهیم. در مورد تفاوت بازی هم باید بگویم ما از آنها پیش بودیم و در نیمه دوم حریف سعی می‌کرد که نتیجه را جبران کند و ما هم در نیمه دوم دو سه موقعیت داشتیم تا نتیجه را ارتقا بدهیم. با این حال در نیمه دوم فقط یک صحنه بود که نیاز داشتیم دروازه‌بان ما واکنش نشان بدهد که آن هم موفقیت‌آمیز بود. سایر توپ‌هایی که به زمین ما آمد، همه به بالای دروازه رفت.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در واکنش به این مسئله که تیم شما فقط سه موقعیت داشت و با همین موقعیت‌های کم به پیروزی رسید، گفت: فکر می‌کنم شما فراموش کردید! ما امروز بیش از سه موقعیت داشتیم. مسی موقعیت خوبی داشت، رضا میرزایی هم همین‌طور. حسن بیت‌سعید و آرش افشین نیز موقعیت‌هایی داشتند. ممکن است شما در یک بازی 100 موقعیت گل داشته باشید و به گل نرسید، اما تیم حریف با دو موقعیت گل به برتری برسد. این شکل فوتبال است و آنهایی که در فوتبال حضور دارند می‌دانند که این بازی قابل پیش‌بینی نیست. شاید یک تیم خوب بازی کند، اما پیروز نشود. فوتبال قابل پیش‌بینی نیست.

قطبی درباره اینکه چرا تیمش نمایش‌های متفاوتی دارد و گاهی خوب بازی می‌کند و گاهی نه، تصریح کرد: این موضوع به این مسئله باز می‌گردد که ما نتوانستیم در خانه خوب بازی کنیم که این به روحیه و اعتمادبه‌نفس بازیکنان ما باز می‌گردد. آنها در خارج از خانه با اعتمادبه‌نفس بهتری بازی می‌کنند. همه تیم‌ها تعطیلات داشتند و ما تمرینات سختی را انجام دادیم. همه‌ی اینها باعث می‌شود انتظاری که ما از شرایط بازی و کیفیت بازی داشتیم، برآورده شود.

وی درباره اینکه هواداران تبریزی به اتلاف وقت بازیکنان فولاد در نیمه دوم اعتراض داشتند، گفت: فکر می‌کنم شما وقتی در بازی خارج از خانه از حریف پیش هستید، نیاز است که بازی را مدیریت کنید تا تیم‌تان به تمرکز برسد. اینکه شما می‌گویید ما وقت تلف کردیم، خیلی هم بد نبود، چون من بدتر از این را دیده‌ام. می‌دانم هواداران هر تیم دوست دارند، پیروز شوند،

سرمربی تیم فوتبال فولاد در خصوص صحنه مشکوک به پنالتی روی بازیکن ماشین سازی در لحظات پایانی بازی خاطرنشان کرد: با توجه به فاصله‌ای که داشتم صحنه را ندیدم، اما از بازیکنانم که پرسیدم، آنها گفتند بازیکن ماشین سازی خودش را زمین انداخته است و پنالتی نبود. باید باز هم صحنه را ببینم.

قطبی درباره عملکرد بازیکنان خارجی تیمش نیز اظهار داشت: بازیکنان ما دیر به جمع‌مان اضافه شدند و با توجه به اینکه زمان از دست رفته بود، مدتی بود که بازی نکرده بودند، اما با شرایطی که از آنها دیدم فکر می‌کنم اثرات زیادی در فوتبال ایران خواهند داشت.

همچنین سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی اعتقاد دارد عدالت در بازی این تیم مقابل فولاد خوزستان رعایت نشده است.

محمدرضا مهاجری پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل فولاد خوزستان اظهار داشت: امروز به نظرم عدالت فوتبال رعایت نشد و روی یک لحظه غفلت متأسفانه بازی را از دست دادیم. بارها و بارها از روش‌های مختلف و کارهای ترکیبی صاحب موقعیت شدیم، اما متأسفانه به گل نرسیدیم. من به فولاد تبریک می‌گویم، اما امروز اگر این بازی سه روز دیگر ادامه داشت ما به دلایل مختلف نمی‌توانستیم به دروازه فولاد برسیم.

وی ادامه داد: هر زمان که به دروازه فولاد نزدیک شدیم متأسفانه با سوت‌هایی از سوی داور مواجه شدیم. ما روزهای بدتر از این هم باختیم. ما به داور خسته نباشید گفتیم، اما مسئله من با تیم داوری این است که اگر با محروم کردن من کار درست می‌شود مرا محروم کنند، ولی من باید از تیمم دفاع کنم. من همیشه سعی کردم خویشتندار باشم، اما وقتی به چهره بازیکنانم نگاه می‌کنم نمی‌‌توانم این کار را انجام دهم. وقتی اوت می‌انداختیم خطا می‌گرفتند! وقتی داور در بازی با پیکان در دقیقه 95 هند گرفت، اگر در این بازی در دقیقه 90 پنالتی می‌گرفت، چه اتفاقی می‌افتاد؟

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی خاطر نشان کرد: چرا ما باید از قضاوت داوران خوب محروم باشیم. نمی‌گویم که داوران جوان برای ما سوت نزنند. چرا سه قضاوت آخر یک داور باید برای ما باشد؟ وقتی به داور می‌گوییم خطا نگرفتید می‌گوید که آوانتاژ داده‌ام، ولی ما در آن صحنه به ضربه خطا نیاز داشتیم نه آوانتاژ. شما ببینید دروازه‌بان فولاد پس از اینکه برای وقت‌کشی از داور کارت زرد،  30 ثانیه هم با داور پشت دروازه حرف زد و دوباره وقت را تلف کرد. داوران باید بازی را مدیریت کنند. من هیچ وقت نخواستم که برای ما سوت بزنند.

مهاجری با بیان اینکه این قدر ما را تحت فشار می‌گذارند تا مجبور شویم لب به اعتراض باز کنیم، تصریح کرد:  ما نمی‌خواهیم باخت را توجیه کنیم. ما اشتباه کردیم، گل خوردیم و باختیم. بازیکنان ما خوب بازی کردند و به خصوص در نیمه دوم فولاد در زمین خودش حبس بود و موقعیت‌های خوبی ساختیم، اما داور خوب سوت نزد و یک پنالتی هم برای ما نگرفت. واقعاً خستگی در تن‌مان می‌ماند به خاطر اینکه ناحق سرمان بریده می‌شود. حتماً باید من علی دایی و امیر قلعه‌نویی باشم تا صدای اعتراضم شنیده شود.

وی ادامه داد: ما از کمیته داوران چند بار خواستیم که برای ما هم احترام قائل شوند. اگر یک داور در دنیا آمد و 3 بازی آخرش در لیگ برتر را برای یک تیم سوت زده بود حاضرم هرچیز که شما بگویید تاوان بدهم. کسانی که کادر داوری را می‌چینند حواسشان نیست و تاس می‌اندازند و داور انتخاب می‌کنند. داوری که هم‌جوار استان ما است انتخاب می‌کنند تا هم برای ما و هم بازی تراکتورسازی را سوت بزند. ما به ناحق باختیم، برای فولاد احترام قائلیم اما آنها امروز حقی برای برد نداشتند در یک صحنه خوب کار کردند و به گل رسیدند اما در دقایق دیگر بازی تیم ما بهتر بود. ما چون نه شانس کسب سهمیه داریم و نه سقوط می‌کنیم هر بلایی می‌خواهند سر ما بیاورند. ما در هفته‌های آینده با 4 تیم صدرجدول بازی داریم چطور باید روحیه بازیکنان را افزایش دهیم. در بازی با پرسپولیس روی کنعانی‌زادگان خطا شد ولی خطا نگرفتند، شما دارید روحیه را از بازیکنان ما می‌گیرید. من نمی‌گویم که داوران همه چیز را به نفع ما بگیرند اما نباید یک صحنه 50-50 را هم به نفع ما سوت زده شود؟ ما شرمنده مردمی شدیم که به ورزشگاه آمدند. تا ما می‌آییم هواداران را برای حضور در ورزشگاه جلب کنیم این اتفاقات می‌افتد. ما امروز مستحق مساوی هم نبودیم بلکه باید می‌بردیم ولی متاسفانه متضرر شدیم. ما کمیت را بالا برده‌ایم اما کیفیت را نه. داور پشت دروازه کجا باید کمک کند. از طرفی می‌گویید مشکل بودجه داریم ولی تعداد داوران را از 4 داور به 6 داور تغییر می‌دهید اما هیچ تغییری در کیفیت داوری نداشته‌ایم.