صحبت‌های ناظر آلومینیوم- استقلال درباره ضبط گوشی

نماینده فدراسیون در دیدار آلومینیوم و استقلال توضیحاتی را درباره اتفاقات این مسابقه ارائه کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، داوود رفعتی که نماینده فدراسیون فوتبال در مسابقه تیم های آلومینیوم اراک و استقلال تهران بود، درباره صحنه ای که گوشی تلفن همراه آنالیزور استقلال را ضبط کرد، گفت: برابر مقررات سازمان لیگ استفاده از وسایل الکترونیکی در مسابقات و به خصوص روی نیمکت تیم ها ممنوع است. این رفتار از سوی آنالیزور تیم صورت گرفت و خلاف مقررات بود. بنده هم گوشی تلفن ایشان را تا آخر مسابقه ضبط کردم. البته استفاده از برخی وسایل الکترونیکی در جریان بازی با شرایط خاص مجاز است اما این شامل موبایل نمی شود.


وی در پاسخ به این پرسش که گوشی را کجا برده بودید، بیان کرد: برای آنالیزور استقلال گزارش نوشتم. جایی هم گوشی را نبردم، پیش خودم ماند.


ناظر دیدار آلومینیوم و استقلال درباره اعتراض مجیدی به گلی که آفساید گرفته شد، تاکید کرد: فرهاد مجیدی البته صحنه را نشان نداد و فقط می گفت آفساید نیست.


رفعتی افزود: وقتی مسابقات به هفته های پایانی می رسد و بازی ها حساس تر شده است. این تنش ها و اعتراضات طبیعی است. بهتر است مسئولان تیم ها و به خصوص مربیان روی هیجان و تصمیمات آنی خودشان کنترل داشته باشند.


وی درباره صحنه ای که گل استقلال آفساید گرفته شد، خاطرنشان کرد: روی گلی که به ثمر رسیده، اگر VAR  بود هم نمی توان تشخیص داد که آفساید هست یا نیست. اکثر کارشناسان صحنه اول را کارشناسی کردند اما به نظر می رسد در لحظه آخر آقای قایدی یک لمس کوچک می کند و با آن لمس توپ نادری را در آفساید قرار می دهد. در این مواقع حق را به کمک داور می دهند. اگر کمک داور بگوید آفساید نیست یعنی نیست.


رفعتی درباره اینکه آلومینیومی ها معتقدند یک پنالتی به سودشان گرفته نشده، گفت: قبل از پنالتی روی بازیکن آلومینیوم خطا صورت می گیرد. اینکه توپ به دست می خورد پنالتی است اما قبل از آن روی بازیکن استقلال خطا می شود.


وی افزود: در صحنه گل استقلال کارشناسانی که گفته اند این گل درست بوده، می بینید که نظرشان را تغییر داده اند. تمام تیم ها از داوری سود برده اند و ضرر کردند. همین استقلال که معتقد است داوری به ضررش است، در بازی با گل گهر یک پنالتی به سود حریفش گرفته نشده است. در بازی پرسپولیس و گل گهر داور خطا را تشخیص داد ولی جای خطا را اشتباه کرد چون چسبیده به خط بود و پنالتی نگرفت.


رفعتی در پایان گفت: من نمی گویم اشتباهات صورت نمی گیرد. در بازی های یورو هم می بینید که اشتباه وجود دارد. بازی ایتالیا و ترکیه را دیدید؟ آفساید را کرنر گرفتند. داوران ایرانی با مشکلاتی که دارند قضاوت شان به مراتب از داوران اروپایی بهتر است.

تگ ها


استقلال تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال