صحبت‌های ویسی و روانخواه در پایان دیدار نخست جام شهدا

عبدالله ویسی و امیدرضا روانخواه سرمربیان دو تیم شاهین بوشهر و نیروی زمینی تهران، پس از دیدار امروز دو تیم به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند....

عبدالله ویسی، سرمربی تیم فوتبال شاهین بوشهر گفت: در برزخ بودیم و نمی‌دانستیم در جام شهدا به میدان می‌رویم یا نه.

به گزارش مدال، عبدالله ویسی پس از پیروزی 2 بر یک تیمش مقابل نیروی زمینی تهران در جام شهدا گفت: به دلیل اینکه سازمان لیگ امنیت ورزشگاه‌ها را تأیید نکرده بودما نمی‌دانستیم بازی داریم! در برزخ بودیم که بازی می‌کنیم یا نه، بچه‌های ما فوق‌العاده خسته بودند اما وظیفه ما بود به جام شهدا احترام بگذاریم و بازی کنیم.

وی ادامه داد: دو بازی دوستانه با بادران و استقلال خوزستان داشتیم که از آنها معذرت خواهی می‌کنم. چون جام شهدا بود باید احترام می‌گذاشتیم و در این مسابقات شرکت می‌کردیم.

ویسی درباره دیدار احتمالی با پرسپولیس در فینال این جام عنوان کرد: امیدوارم بازی با پرسپولیس هم بازی خوبی باشد و فینال خوبی ببینیم.

سرمربی تیم شاهین شهرداری در مورد اختلافات خود با مدیران باشگاه گفت: اختلاف خاصی نبود، قرار بود جلسه‌ای داشته باشیم و در نهایت تیم شاهین بتواند به اهداف خود برسد که خدا را شکر این جلسه‌ برگزار شد و چیز خاصی نبود.

ویسی در مورد مشخص نبودن زمان آغاز مسابقات لیگ برتر یادآور شد: بدنسازی‌ ما الان تمام شده باید بازی‌های دوستانه برگزار کنیم و بعد اگر مسابقات شروع نشود دوباره بدنسازی کنیم! این بی برنامگی به فوتبال ملی، باشگاهی و تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا هستند لطمه می‌زند. امیدوارم تکلیف لیگ مشخص شود.

وی در واکنش به این موضوع که سازمان لیگ به دنبال تجهیز ورزشگاه‌های کشور است،‌ گفت: در یک ماه نمی‌شود یک استادیوم را درست کرد. استادیومی که استاندارد نیست، نیست.  از قبل اگر برنامه‌ریزی می‌کردند تا الان بازی‌ها برگزار می‌شد. تجهیز یک ورزشگاه شش ماه زمان می‌خواهد.

سرمربی تیم شاهین در خصوص اینکه در صورت عدم تأیید ورزشگاه شاهین باید این تیم خارج از استان خود میزبان باشد، عنوان کرد: اگر این نظم و انضباطی برای همه است فدراسیون و سازمان لیگ پافشاری کنند، من مخلصشان هم هستم و در بیابان هم بازی می‌کنیم! فرقی نمی‌کند تیم برای کجا باشد، تهران، تبریز یا هر جای دیگر. این پافشاری را انجام دهند ما مخلص‌شان هم هستیم.

ویسی در پایان در مورد نقل و انتقالات این تیمش یادآور شد: بازیکنان زیادی نگرفتیم. سه بازیکن جذب کردیم که دروازه‌بان گرجستانی ما هم امروز بازی کرد و عملکرد خوبی هم داشت.

همچنین امید رضا روانخواه سرمربی نیروی زمینی بعد از شکست دو بر یک تیمش مقابل شاهین بوشهر در جام شهدا در جمع خبرنگاران گفت: هوا برای بازی در این سطح خیلی گرم بود. ما هم اطلاعی از حضور در این تورنمنت نداشتیم و ساعت 8 صبح به ما این موضوع را اطلاع دادند. روز گذشته (سه‌شنبه) تمرین پرفشاری داشتیم، اما دوست داشتیم این جام شکل بگیرد و در این مسابقات شرکت کردیم. این رقابت‌ها تجربه خوبی برای بازیکنان ما به همراه داشت و دستاوردی که به آن نیاز داشتیم، دست یافتیم.  این بازی به ما کمک می‌کند پیش از شروع فصل، نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.

وی درباره شانس صعود تیمش به لیگ برتر عنوان کرد: برای لیگ برتری شدن شاخصه‌هایی وجود دارد و افکار عمومی می‌فهمند کدام تیم مدعی صعود است. این به هزینه‌های باشگاه‌ها، امکانات و تفکر تمام مجموعه برمی‌گردد تا تیم به لیگ برتر صعود کند، اما الان این شرایط را نداریم. تیم خیلی خوب، باکیفیت و جوانی داریم و بازیکنان سال گذشته را در تیم حفظ کردیم، اما ضعیف‌ترین شرایط را از لحاظ مالی داریم و انتظار صعود، فشار زیادی بر تیم ما تحمیل می‌کند.

سرمربی تیم دسته اولی نیروی زمینی تهران با بیان اینکه تیمش می‌خواهد به خوبی با سایر تیم‌ها رقابت کند، تصریح کرد: تیم خوبی هستیم و اینگونه نیست که بگوییم برای فرار از سقوط می‌جنگیم، اما فکر می‌کنم بتوانیم با تیم‌های مدعی رقابت داشته باشیم.

روانخواه درباره شرایط استقلال با حضور استراماچونی خاطرنشان کرد: بهتر است الان اظهار نظر نکنیم و باید صبر کنیم تا ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد. استراماچونی کارنامه خوبی دارد و یک مربی جوان است. ابزار لازم باید فراهم باشد و باید ببینیم چه تیمی روانه مسابقات می‌کند. زمانی که یک مربی به باشگاه می‌آید، مردم با تمام مشکلات موجود منتظرند با آغاز رقابت‌ها، ببینند تیم چه تغییری دارد و ما هم منتظریم.

وی درباره اینکه گفته می‌شود ممکن است لیگ دسته اول به تعویق بیفتد، گفت: تلاش کردیم کارمان را هشت هفته زودتر آغاز کنیم تا تاریخ شروع لیگ، مصادف با هشتمین هفته آغاز تمرینات ما باشد. تلاش می‌کنیم به روز باشیم، اما ما جزئیات هستیم و لیگ کلیات فوتبال را در بر می‌گیرد. اینکه مسابقات با این بی‌نظمی آغاز شود، هیچ توجیهی ندارد و مشخص نیست چرا این اتفاق رخ می‌دهد.
سرمربی نیروی زمینی با گلایه از احتمال تأخیر در شروع لیگ دسته اول اظهار داشت: نباید لیگ به تعویق بیفتد و باید تفکر و برنامه‌ریزی خوبی وجود داشته باشد. باید از تاریخ آغاز رقابت‌ها مطمئن باشیم بعد آن را اعلام کنیم. کاش تاریخ شروع لیگ را ابتدا اعلام نمی‌کردند که ما کار را هشت هفته زودتر شروع کنیم و بعد آن را به تعویق بیندازند. زمان‌بندی تمرین و بدنسازی ما به اتمام می‌رسد، اما تکلیف ما هنوز مشخص نیست و نمی‌دانیم خود را چگونه در فرم خوب خود نگه داریم.

روانخواه در مورد مشخص بودن زمان قرعه‌کشی لیگ دسته اول تصریح کرد: باید مشخص باشد که قرار است با چه تیمی بازی کنیم. باید بدانیم اولین بازی در چه ساعت و روزی برگزار می‌شود، اما از آن مطلع نیستیم و این به کار ما لطمه می‌زند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تیمش امیدوار است که به لیگ برتر صعود کند یا خیر، خاطرنشان کرد: مطمئناً امیدواریم. مانند سال گذشته که کسی فکر نمی‌کرد به لیگ دسته اول صعود کند، اما این کار را انجام دادیم. هدف اصلی ما باید صعود به لیگ برتر باشد، اما هیچ‌کس تحت فشار نیست و ما و باشگاه می‌دانیم چقدر امکانات داریم. تلاش می‌کنیم فراتر از انتظارات و امکانات نتیجه بگیریم.

اخبار مرتبط:

شاهین 2 - 1 نیروی زمینی/ شاگردان ویسی نخستین فینالیست جام شهدا

تگ ها


نیروی زمینی شاهین شهرداری بوشهر عبدالله ویسی امید رضا روانخواه جام شهدا فوتبال