صحبت‌های گل محمدی و تارتار در کنفرانس خبری

سرمربیان دو تیم پدیده و پارس جنوبی به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند....

سرمربیان دو تیم پدیده و پارس جنوبی به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پدیده شهر خودرو گفت که کسب سه امتیاز بازی با پارس جنوبی را مدیون هواداران خود هستند.

به گزارش مدال، یحیی گل‌محمدی پس از برتری یک بر صفر تیم فوتبال پدیده شهر خودرو مقابل پارس جنوبی جم گفت: بازی خوبی انجام دادیم، هر چند با توجه به دوری از مسابقات در برخی از صحنه‌ها ناهماهنگ بودیم. دلیل این موضوع نداشتن بازی‌های تدارکاتی بود. پس از دیدار با تراکتورسازی حتی یک دیدار دوستانه انجام ندادیم و تیمی در مشهد نبود که با آنها بازی کنیم.

وی افزود: از نتیجه بازی راضی هستم، سه امتیاز کمترین حق ما بود که خوشبختانه به هدف‌مان رسیدیم. اگر سه امتیاز را نمی‌گرفتیم، کارمان سخت می‌شد. این سه امتیاز برای ما حیاتی بود و باید از حمایت هواداران‌مان تشکر کنم که تا آخرین لحظه ناامید نشدند و تشویق‌مان کردند. فکر می‌کنم تنها عاملی که باعث شد سه امتیاز را بگیریم، حمایت هواداران بود. این سه امتیاز را مدیون هواداران هستیم و برد را به آنها تقدیم می‌کنیم.

گل‌محمدی اظهار داشت: تیم حریف فشرده دفاع می‌کرد و کار را سخت کرده بود. با همه مشکلات، بازیکنانم توانستند روح برنده بودن را به نمایش بگذارند و به بازی مسلط شوند و ناامید نشدند. از همه آنها تشکر می‌کنم. به تیم پارس جنوبی خسته نباشید می‌گویم، خوب دفاع کردند، اما انگیزه‌های ما بیشتر از اینها بود و برتری طلبی ما باعث شد که سه امتیاز را کسب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پدیده در رابطه با داوری بازی عنوان کرد: فغانی نه تنها بهترین داور آسیا، بلکه جزو بهترین داوران جهان است. از نوع قضاوت او راضی هستم، او به بازی مسلط بود و از تیم داوری تشکر می‌کنم.

گل‌محمدی در مورد گلی که تیمش از روی ضربه ایستگاهی به ثمر رساند، گفت: پس از مدت‌ها روی ضربه ایستگاهی به گل رسیدیم. بین دو نیمه به بازیکنان تأکید کردم که باید از ضربات ایستگاهی استفاده کنیم که خوشبختانه هم ارسال خوب بود هم ضربه‌ای که منجر به گل شد.

وی در مورد اینکه پدیده با این پیروزی شانس زیادی برای کسب سهمیه پیدا کرد، گفت: خوشحالیم که در کورس قرار داریم و سه امتیاز بازی امروز برای‌مان مهم بود. هنوز کارمان تمام نشده و مسیر سختی در پیش داریم. دوست ندارم در خصوص مشکلات صحبت کنم، اما مشکل داشتن زمین تمرین از آذرماه همچنان وجود دارد و اصلا زمین تمرین‌مان کیفیت خوبی ندارد و اذیت می‌شویم. این موضوع روی بازی‌مان تأثیر می‌گذارد. با این شرایط، باز هم می‌جنگیم و امیدوارم بتوانیم اتفاق خوب یعنی کسب سهمیه را رقم بزنیم.

سرمربی تیم فوتبال پدیده درباره دفاعی بازی کردن پارس جنوبی جم عنوان کرد: گرفتن یک امتیاز هدف این تیم بود. در نیمه دوم، دروازه‌بان ما یک بار توپ را لمس کرد. این موضوع نشان می‌دهد که تیم ما روی حریف فشار گذاشته بود و آنها هم با دفاع فشرده دنبال یک امتیاز بودند. حریف با انگیزه بازی کرد و به تیم ایشان (مهدی تارتار) به خاطر انجام این بازی تبریک می‌گویم.

گل‌محمدی در واکنش به این سؤال که اعضای شورای شهر پس از پایان بازی به سمت آمها آمدند و آیا قولی برای حل مشکلات دادند یا نه، گفت:خیلی وقت است درباره این مسئله با مسئولان شهر صحبت کرده‌ایم. مشکل بزرگی که در مشهد وجود دارد، بحث سخت‌افزاری است. در اینجا زمین خوبی پیدا نمی‌شود که اجاره کنیم. به لحاظ امکانات، مشهد ضعیف‌ترین امکانات را دارد. فوتبال در این شهر، در مضیقه است. لازمه تمرین خوب، داشتن زمین تمرین خوب است تا کیفیت کار بالا برود.

هچنین مهدی تارتار پس از شکست یک بر صفر شاگردانش مقابل پدیده شهر خودرو گفت: واقعاً سخت بود در این شرایط به نشست خبری بیایم، اما چون دیروز غیبت داشتم، به احترام شما آمدم. به تیم پدیده تبریک می‌گویم، در زمانی به گل رسید که برای آنها شیرین و برای ما تلخ بود.

وی ادامه داد: بازی خوبی به نمایش گذاشتیم و موقعیت‌های خوبی در نیمه اول داشتیم. یک صحنه مشکوک به پنالتی هم وجود داشت که امیدوارم ما اشتباه کرده باشیم. این صحنه در دقیقه 15 روی ابراهیم صالحی اتفاق افتاد. در صحنه اخراج دروازه‌بان ما، روی خط ایستاده بودیم. قاسمی‌نژاد در شرایط آفساید به توپ رسید و در ادامه دروازه‌بان جوان ما اخراج شد.

«مسئولیت این شکست را همانند هفته‌های گذشته شخصاً به عهده می‌گیرم.» سرمربی پارس جنوبی ضمن این جمله تصریح کرد: بازیکنان ما خیلی زحمت کشیدند، اما کافی نبود و شکست خوردیم. اشتباهات باعث شد به نتیجه دلخواه نرسیم و خیلی زود باید این شکست را فراموش کنیم. هفته آینده در خانه خودمان بازی داریم و باید به مسابقات و جدول برگردیم. باید توانایی این را داشته باشیم تا جایگاه‌مان را در جدول تثبیت کنیم.

تارتار درباره مشکلات مالی باشگاه پارس جنوبی خاطرنشان کرد: مشکلات ما کماکان پابرجاست، اما دوست ندارم مانند بسیاری از همکارانم، باخت را به گردن باشگاه بیندازم. بچه‌ها شرایط روحی خوبی ندارند، اما صحبت در این باره در زمان شکست، توجیه است و دوست ندارم شکست را به گردن دیگران بیندازم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا پس از اخراج احمد گوهری، یک مدافع را به دروازه تیمش فرستاد، اظهار داشت: دروازه‌بانی در تیم ما نبود. زمانی که احساس کردم لطفی برای دروازه‌بانی مردد است، دیدم که فریبرز (گرامی) شرایط فیزیکی بهتری دارد و تازه‌نفس بود. اشتباه هم وجود دارد و ما هم مرتکب اشتباه می‌شویم آن هم برای بازیکنی کم‌تجربه مانند گرامی. من این باخت را به گردن می‌گیرم و مقصر اصلی باخت هستم.

سرمربی پارس جنوبی درخصوص اینکه آیا کادر فنی پارس، توصیه‌ای به دروازه‌بان تیمش داشته یا خیر، گفت: مربی دروازه‌بانان باید توصیه‌های لازم را به دروازه‌بان داشته باشد که این کار را هم انجام داد. کار دروازه‌بانی یک کار اختصاصی است و من نمی‌توانم خیلی به آن ورود کنم.

تارتار با تمجید از شاگردان یحیی گل‌محمدی تصریح کرد: پدیده یکی از تیم‌های خوب امسال است و در حال حاضر خوب بازی می‌کند. امروز ما حریف را به خوبی آنالیز کرده بودیم و فرصت چندانی به پدیده ندادیم و بازی می‌توانست مساوی شود. پدیده با یحیی گل‌محمدی، سال خوبی را پشت سر می‌گذارد و یکی از تیم‌هایی است که فوتبال بابرنامه ارائه می‌کند.

وی درخصوص ورزشگاه امام رضا (ع) که بازی در آن برگزار شد، خاطرنشان کرد: از حضور در این ورزشگاه و امکاناتی که دارد،‌ لذت بردیم. از مسئولان آستان قدس که ورزشگاه امام رضا (ع) را تأسیس کردند، تشکر می‌کنم و حیف بود که از این ورزشگاه استفاده نشود. این ورزشگاه دیر مورد استفاده قرار گرفت و هیچ چیز کم ندارد. تیم این شهرستان یعنی پدیده با امکاناتی که در اینجا وجود دارد، باید برای قهرمانی بجنگد و نباید  اتفاقی در کورس قرار بگیرد. باید سرمایه‌گذاری انجام شود و تیم از هفته‌های اول برای قهرمانی بجنگد.