صحنه جنجالی داوری هفته؛ چرا این گل مردود شد؟

باشگاه گل‌‎گهر سیرجان معتقد است یک گل و همینطور یک پنالتی این تیم در مصاف با تراکتور دیده نشده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، گل‌گهر در شرایطی روز گذشته در یک بازی پرتنش مغلوب تراکتور شد، که نمایش خوبی در طول بازی داشت و مهاجمان این تیم موقعیت های زیادی برای گلزنی به دست آوردند ولی تنها یک گل روی ضربه کرنر توسط یونس شاکری ثبت شد و البته یک گل دیگر هم از روی نقطه کرنر برای شاگردان امیرقلعه نویی به دست آمد که اشکان خورشیدی سوت خود را به صدا درآورد و آن را مردود کرد.
گل مردود آبی پوشان سیرجانی و همینطور برخورد توپ به دست وفا هخامنش مدافع میانی تراکتور، دو صحنه‌ای هستند که اعتراض تیم فوتبال گل گهر سیرجان را به همراه داشته  و آنها معتقدند بار دیگر قضاوت های داوران، سبب از دست رفتن امتیازات تیم شده است.


این دو صحنه مورد اعتراض باشگاه گل گهر در ادامه توسط چند داور و کمک داور سرشناس و کاربلد فوتبال کشور مورد بررسی قرار گرفته است که  در ادامه می خوانید.


*مظفری
- صحنه گل مردود اعلام شده:
در صحنه ای که تیم گل گهر ضربه کرنر را ارسال میکند و داور مسابقه خطای بازیکن گل گهر را اعلام میکند هیچ خطای رخ نداده و ضربه سر بازیکن گل گهر که وارد دروازه شده بود هیچ مشکلی نداشت.
داور در این صحنه به اشتباه گل سالم تیم گل‌گهر را مردود اعلام کرد.


-صحنه خطای برخورد توپ به دست مدافع تراکتور
چون توپ به دست در شرایط عادی بدن می‌خورد. دست به سمت توپ‌نرفته و دست فضای بدن را بیشتر نکرده و تصمیم داور اشتباه بوده است.


*محسن قهرمانی
- صحنه گل مردود اعلام شده:
در صحنه مربوط به گل تیم گل گهر من بارها فیلم را نگاه کردم و متوجه نشدم داور برای چه گل را قبول نکرد و هیچ اتفاقی که مشکوک باشد هم در این موقعیت وجود نداشت و دلیل تصمیم داور مبنی بر قبول نکردن گل را متوجه نشدم و این گل به نظرم سالم بود


-صحنه خطای برخورد توپ به دست مدافع تراکتور
در صحنه برخورد توپ به دست مدافع تراکتور توپ ابتدا به سر بازیکن ساییده می‌شود و در ادامه به دست مدافع برخورد می‌کند. در این صحنه دست بازیکن در حالت عادی است و عمدی هم در برخورد با توپ ندارد و با توجه به قوانینی که برای مدافعان وجود دارد این صحنه به عقیده من خطا نیست و تصمیم داور درست است.


*فنایی
- صحنه گل مردود اعلام شده:

گل سالم بود و بدون دلیل مردود شد.

-صحنه خطای برخورد توپ به دست مدافع تراکتور
صحنه نامشخص است و معلوم نیست با دست زده است، از نظر روانشناسی حساب کنید خودش را به نوعی گم کرده و مشخص می‌کند که با دست توپ را زده است.

*حسین نجاتی
- صحنه گل مردود اعلام شده:
صحنه گل نیاز به بازبینی ندارد و واقعا نمی‌دانم چطور مردود اعلام شد.


-صحنه خطای برخورد توپ به دست مدافع تراکتور
روی صحنه ادعای پنالتی به هیچ عنوان نمی‌توان این حقانیت را ثابت کرد. داور باید ملاحظات هند را طی چند مورد بررسی کند که ببینید در این مورد مشخص است یا خیر؛ ولی دقیق نمی‌توان گفت که هند بوده یا نه.

*حسین عسگری:
- صحنه گل مردود اعلام شده:
چیزی که در تصویر می بینیم هیچ گونه خطایی انجام نمی شود. مهاجم زودتر از مدافع می پرد. دست هم در حالت طبیعی است. یعنی اینطور نیست که مهاجم دستش را روی شانه حریف گذاشته باشد. شاید تصور داور این بوده که بازیکن مهاجم با دست روی شانه مدافع گذاشته و بلند شده، ولی وقتی قدم به قدم جلو می رویم، بازیکن مهاجم می پرد و بعد بازیکن مدافع و خطایی رخ نمی دهم.

-صحنه خطای برخورد توپ به دست مدافع تراکتور
در این صحنه هر چند توپ با دست مدافع برخورد دارد، ولی طبق قانون تخلف هند اتفاق بیفتاده است؛ چون دست مدافع در حالت طبیعی است و هیچگونه استفاده‌ای از دست که بخواهد به بدنش حجم بدهد، دیده نمی‌شود؛ پس مدافع مرتکب خطای هند نشده است.

بیشتر بخوانید:
جلسه فوق العاده باشگاه گل گهر/ کل تیم با نظر قلعه نویی جریمه شد!

صحنه جنجالی داوری هفته؛ چرا این گل مردود شد؟/ ویدیو

 

 

تگ ها


تراکتور گل گهرسیرجان فوتبال ایران گل گهر لیگ برتر خلیج فارس فوتبال