صدرنشینی در رنکینگ موفقیت بی‌نظیری‌ است

مربی تیم ملی کاراته گفت: صدرنشینی سه ایرانی در رنکینگ المپیک موفقیتی بی‌نظیر برای کاراته ایران است و به همین خاطر در جهان احترام ویژه‌ای برای کاراته ایران قائل هستند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، وی با اشاره به اینکه حدود سه سال برگزاری اردو، حضور در کمپ‌های بین المللی و شرکت در تورنمنت‌های جهانی و آسیایی عامل کسب درخشان‌ترین نتایج تاریخ این ورزش است، گفت: امیدواریم بتوانیم در وزن ۶۷- کیلوگرم، یعنی تنها سهمیه باقی مانده در پاریس نیز موفق باشیم و تمامی تمهیدات لازم برای رسیدن به این دستاورد، اندیشیده شده است.

مربی تیم ملی کاراته با تأکید بر دقت کادرفنی برای کسب بهترین نتایج توسط شایسته‌ترین کاراته کاهای کشورمان، عنوان کرد: در حال حاضر از پنج وزن ممکن در رنکینگ فدراسیون جهانی کاراته، در سه وزن ۷۵-، ۸۴- و ۸۴+ نفرات اول، قهرمانان ایران هستند که موفقیتی بی‌نظیر برای کاراته ایران است. به طوری که در جهان کاراته، احترام ویژه ای برای کشورمان از این حیث قائلند و این افتخار از آن ورزش و مردم ایران است.

حسنی‌پور در مورد مسابقات کسب سهمیه المپیک در پاریس اظهار داشت: کادر فنی پس از در نظر گرفتن تمامی جهات و نتایج کسب شده توسط قهرمانان، به این نتیجه رسید که امیر مهدی‌زاده، نماینده کشورمان در این رویداد باشد،  چرا که همانطور که حتما می‌دانید هر کشور برای هر وزن که سهمیه‌ای در آن کسب نکرده، تنها می‌تواند یک نماینده داشته باشد.

وی در  خصوص ادعای یک از ملی‌پوشان   وزن ۶۷- کیلوگرم مبنی بر بی انصافی کادرفنی به او گفت: در حقیقت بسیار متأسفم که یکی از بازیکنان ما دچار چنین احساسی است. همه ملی‌پوشان فرزندان تیم ملی هستند و ناراحتی این نفرات ناراحتی ماست، اما باید بگویم کادر فنی تلاش کرد برای تمامی قهرمانان، فرصت مساوی جهت پیشرفت و کسب سهمیه المپیک را فراهم کرده و هر کسی که حتی کوچکترین شانسی برای دریافت این موقعیت را داشت، توانست از فرصت‌های متعدد، بهره مند شود.مربی تیم ملی کاراته خاطرنشان کرد: حتی با وجود تمام مشکلات اقتصادی که مانند تمامی سطوح کشور برای فدراسیون کاراته هم وجود داشت، اما تلاش کردیم انصاف و عدالت نسبت به تمام نفرات فراهم شود. این بازیکن به تورنمنت‌های مختلفی مانند مسابقات قهرمانی آسیا در اردن، کمپ تمرینی فرانسه و لیگ‌های جهانی پاریس، امارات، اتریش، مراکش، ترکیه، چین، ژاپن، روسیه و اخیرا مسابقات لیسبون پرتغال  با هزینه فدراسیون اعزام شد، اما نتایج مناسبی کسب نکرده و فقط یک مدال برنز در مسابقات امارات سال ۲۰۱۹ به دست آورد.

حسنی‌پور ادامه داد: ضمناً در رقابت‌های انتخابی پیش از اعزام ازبکستان نیز این ملی‌پوش نتوانست موفق باشد. باید بگویم همه قهرمانان‌ها سرمایه‌های ورزش کاراته هستند، اما در واقع برآورده شدن انتظارات بر اساس معیارهای مشخص فنی، انتخاب نهایی را تعیین کرد.وی ادامه داد: امیر مهدی‌زاده یکی از قهرمانان پر افتخار و با روحیه قوی کشورمان است که همواره در طی این سال‌ها در میادین بین‌المللی رسمی، نماینده شایسته‌ای برایمان بود. او از سد حریفانش در رقابت‌های انتخابی پیش از قهرمانی آسیا ازبکستان گذشت و همچنین عملکرد او در مسابقات لیگ‌های جهانی، خصوصا اسپانیا قابل قبول بود.

مربی تیم ملی ادامه داد: مهدی‌زاده در مادرید در مقابل داکوستای فرانسوی که در وزن ۶۷- کیلوگرم سهمیه المپیک را کسب کرده است، پیروز میدان بود و نهایتا موفق به کسب مدال طلای آن رقابت‌ها شد. او در شیلی و امارات نیز علی الساوی مصری که او نیز دارای سهمیه همین المپیک است را شکست داد و توجه همگان را جلب کرد.

حسنی‌پور با اشاره به فرصت کوتاه باقی مانده به رقابت‌های پاریس و همچنین آغاز رسمی المپیک گفت: انتظار می‌رود در این مدت کوتاه همه از قهرمانان در تمامی رشته‌های اعزامی حمایت کرده تا بهترین نتایج در المپیک توکیو برای کاروان اعزامی کشورمان رقم بخورد و با رعایت اخلاق حرفه‌ای در نتایج کسب شده همگان حس مشارکت داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

میرزایی: حقم را در کاراته خوردند

کتیرایی: حیف است مهدی‌زاده المپیکی نشود

 

 

تگ ها


کاراته