صدر جدول نقل و انتقالات اروپا در دست ستاره‌های جوان

با وجود حضور فعال باشگاه‌های اروپایی در بازار نقل‌وانتقالات تابستانی و حضور ستاره‌های نامدار در این بازار، در حال حاضر گران‌ترین خریدهای 5 لیگ معتبر اروپایی همگی به بازیکنان جوان اختصاص داشته است....

به گزارش مدال؛ با توجه به شایعات پیرامون «گرت بیل»، «نیمار جونیور» و البته «پل پوگبا» باید گفت که هر لحظه در حال نزدیک شدن به اوج نقل‌وانتقالات تابستان 2019 هستیم، با این حال گران‌ترین خریدهای پنج لیگ معتبر اروپایی، تا این لحظه همگی تنها 21 ساله هستند.

برای خرید این پنج بازیکن که میانگین سنی‌ آنها 21.5 است در مجموع 385 میلیون یورو هزینه شده است.

 

اسپانیا

یکی از جوانانی که سرتیتر اخبار این تابستان بود، «ژائو فلیکس» 19 ساله است. اتلتیکومادرید می‌دانست برای جانشینی «آنتوان گریزمان» به یک ستاره نیاز دارد و به همین دلیل 127 میلیون یورو برای خرید فلیکس به باشگاه بنفیکا پرداخت. فلیکس را می‌توان بهترین مثال برای روند بازار نقل‌وانتقالات قلمداد کرد. عملکرد او در بنفیکا هرگز این مبلغ را توجیه نمی‌کند اما این پتانسیل او بود که اتلتیکومادرید را به شکاندن رکورد نقل‌وانتقالاتی خود مجاب کرد.

در واقع باشگاه‌های جهان در حال حاضر و با توجه به نجومی شدن قیمت‌ها، قصد ندارند «کریستیانو رونالدو» یا «لیونل مسی» بعدی جهان فوتبال را از دست بدهند و اتلتیکویی‌ها نیز امیدوار هستند فلیکس به سطح این دو فوق‌ستاره برسد.

 

انگلیس

منچسترسیتی برای تقویت خط هافبک خود با «رودری» 23 ساله قرارداد امضا کرد تا او فصل آینده را زیر نظر «پپ گواردیولا» سپری کند.

 

ایتالیا

خریدِ لوکس یوونتوس در سال 2018 یعنی «کریستیانو رونالدو»، خریدِ یک بازیکن پا به سن گذاشته محسوب میشد اما بیانکونری‌ها امسال کاملاً مخالف آن عمل کردند و «ماتیاس دلیخت» 19 ساله را که در این سن به کاپیتانی آژاکس رسیده بود را به خدمت گرفتند. یووه‌ای‌ها که متوجه بالا رفتن سن «جورجیو کیلینی» و «لئوناردو بونوچی» شده‌اند، برای جانشینی این دو ستاره، به سراغ مدافع تیم ملی هلند رفتند.

 

فرانسه

تعجبی نیست که پاری‌سن‌ژرمن گرانترین انتقال این تابستان فرانسه را رقم بزند، اگرچه خرید آنها نام بزرگی نداشت. «ابو دیالو» 23 ساله به عنوان جانشین «تیاگو سیلوا» راهی PSG شده، ستاره‌ای که در دورتموند بسیار سر به هوا بود. در واقع پاریسی‌ها در جذب او دست به یک قمار زده‌اند و امیدوارند پیشرفت او را شاهد باشند.

 

آلمان

بایرن مونیخ پس از ناکامی در اروپا و جدایی «آرین روبن» و «فرانک ریبری» به دنبال بازسازی تیم است. باواریایی‌ها علیرغم عدم پیدا کردن جانشین مناسبت این دو ستاره در فاز هجومی، در خط دفاع اقدام به بهبود تیم خود کرده‌اند؛ «لوکاس هرناندز» 23 ساله از اتلتیکومادرید راهی آلمان شده و قرار است جانشین «متس هوملز» شود، ستاره‌ای که راهی دورتموند شده است.

بیشتر بخوانید:

نقل و انتقالات اروپا؛ دوشنبه ٣١ تیر

تگ ها


اخبار نقل و انتقالات سیاست‌های نقل و انتقالاتی شایعه نقل و انتقالاتی گران‌ترین نقل و انتقالات نقل انتقالات نقل انتقالات اروپا لوشامپیونه بوندسلیگا سری آ سری آ لالیگا Bundesliga لیگ برتر لوشامپیونه فرانسه فوتبال