صدور مجوز تمرینات برای کشتی‌گیران بی‌هدف!

متولیان فدراسیون کشتی کشورمان در حالی منتظر ابلاغ رسمی مجوز برپایی اردو هستند که اتحادیه جهانی هنوز تکلیف رقابتهای جهانی را روشن نکرده است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، کشتی ایران ماههاست به دلیل شیوع ویروس کرونا به حالت تعطیل درآمده و هنوز مشخص نیست، وضعیت کنونی تا چه زمان بر فضای این رشته المپیکی و پرافتخار ادامه خواهد داشت.

هر چند به تازگی ستاد مقابله با کرونا در ورزش، مجوز برپایی اردوی تیم ملی را برای کشتی صادر کرد و بارقه ای از امید در بین اهالی این رشته را بوجود آورده، اما این مجوز به تنهایی نتوانست ابهامات متولیان کشتی کشورمان در خصوص رویدادهای آتی را برطرف سازد.

اتحادیه جهانی چندی پیش اعلام کرد رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ صربستان به احتمال فراوان در پایان آذرماه برگزار خواهد شد و این در حالی بود که هنوز اما و اگرهایی در خصوص قطعیت زمان برگزاری این مسابقات وجود دارد.

طبق اعلام هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی، مقرر شد زمان قطعی مسابقات جهانی حدود دو ماه قبل از زمان تعیین شده و با توجه به فروکش کردن موج شیوع کرونا در جهان قطعی و نهایی شود. بدین ترتیب باز هم معلوم نیست رقابتهای جهانی در سال جاری میلادی برگزار شود یا خیر.

به همین دلیل فدراسیون کشتی ایران هم در بلاتکلیفی اجرای برنامه‌های اصلی و جدی خود برای تجهیز کشتی‌گیران تیم ملی قرار دارد. فدراسیون هنوز تکلیف خود را نمی‌داند که با وجود صدور مجوز، آیا می‌تواند اردوی ملی پوشان را برگزار کند و یا باید همچنان منتظر اعلام زمان قطعی مسابقات جهانی باشد.

از سوئی دیگر سرمربیان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی هم دغدغه‌های خود را برای برپایی اردوهای آماده سازی دارند. به عنوان مثال محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، نگاه مثبتی در خصوص احتمال برگزاری رقابتهای جهانی در سالجاری میلادی ندارد و معتقد است: «باید کشتی‌گیران برای تمرین نیاز به هدف دارند. هدفی که به دلیل شیوع کرونا و بلاتکلیفی اتحادیه جهانی در اتخاذ تصمیمات قطعی، هنوز مشخص نیست.» در نتیجه نمی‌توان انتظار چندانی از بازده اردوهای آتی داشت. آن هم اردوهایی که باید طبق پروتکل های بهداشتی با محدودیت‌های خاصی برپا شوند و طبیعتا تعداد بسیار اندکی از کشتی‌گیران را در خود جای دهد.

با توجه به این شرایط، نمی‌توان از فدراسیون کشتی هم توقع چندانی داشت، چراکه متولیان این رشته هنوز در انتظار تصمیمات اتحادیه جهانی هستند تا بتوانند برنامه‌های خود را هدفمند و زمانبندی شده، استارت بزنند.

بیشتر بخوانید:

دعوت اوکراین از تیم ملی کشتی آزاد ایران

هنوز خبری از اردوهای تیم ملی کشتی نیست/ از اصرار تا بی‌تفاوتی!

 

 

تگ ها


فدراسیون کشتی اردوی تدارکاتی ویروس کرونا اتحادیه جهانی کشتی کشتی