صربستان باید به این تیم افتخار کند

دراگان استویکوویچ، سرمربی تیم ملی صربستان، پس از پیروزی برابر پرتغال به تمجید از عملکرد بازیکنان تیمش پرداخت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، استویکوویچ موفق شد وعده‌ای را که در هنگام برعهده گرفتن هدایت تیم ملی صربستان داده بود عملی کند و بازیکنان این تیم توانستند در یکی از دشوارترین دیدارهای تاریخ این کشور با نتیجه ۱-۲ برابر پرتغال به پیروزی رسیده و به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کنند.


استویکوویچ علیرغم دستیابی به چنین موفقیت بزرگی، پس از پایان بازی آرام و آسوده به نظر می‌رسید و به خبرنگاران گفت:« این بازیکنان در تمام طول بازی آماده رقابت بودند و باور داشتند که می‌توانند به پیروزی برسند، بدون توجه به این واقعیت که ما در برابر یکی از بهترین تیم‌های دنیا بازی می‌کردیم و از نظر من پرتغال عملا قهرمان اروپا است. این موفقیتی بزرگ برای صربستان و فوتبال ما است. به همه تبریک می‌گویم.»


این مربی صربستانی اضافه کرد:« ما می‌دانستیم که بازی دشواری در لیسبون در پیش داریم و همین اتفاق هم رخ داد. ما قدرت روحی، پختگی تاکتیکی، رفتار، نظم، فداکاری و احترام به تمامی اصولی که مدنظر داشتیم را در بازی امشب به نمایش درآوردیم. به همین دلیل است که صربستان باید به این تیم افتخار کند. تا زمانی که مشکلات حل نشده باقی بمانند، هیچ چیز تغییر نمی‌کند.» 


تصمیم این مربی برای قرار دادن الکساندر میتروویچ، بهترین گلزن تاریخ تیم ملی صربستان، روی نیمکت تصمیم خوبی از کار درآمد و این مهاجم نوک فولام موفق شد تمام انرژی و سرزندگی خود را برای دقایق پایانی حفظ کرده و در فاصله چند دقیقه تا پایان بازی از فرصت ایجاد شده نهایت استفاده را برده و گل پیروی‌بخش تیمش را  به ثمر برساند. 


استویکوویچ دراین باره اظهار داشت:« کار من انتخاب تاکتیک‌ها و تفهیم این موضوع به بازیکنان است که ما دقیقا از آنها می‌خواهیم چه کاری در زمین انجام دهند. کادر فنی از نظر تاکتیکی کار بسیار خوبی را پیش بردند و ما به بازیکنان توضیح دادیم که باید چه عملکردی در زمین داشته باشند. ما باور داشتیم که می‌توانیم پیروز شویم. ما قلب بزرگ، اشتیاق و انگیزه خودمان را نشان دادیم. این دستاوردی بزرگ در ورزشگاه پرتغال بود.»


او ادامه داد:« این تیم هیچ محدودیتی ندارد. پیش از این بازی تحلیل‌های زیادی انجام دادیم اما همه چیز خیلی خوب پیش رفت و ما با امتیاز برابر قدم به آخرین بازی گذاشتیم و این بازی بود که نشان داد چه تیمی بهتر است. ما پتانسیل موفقیت‌های بسیار بیشتر را داریم.»

تگ ها


تیم ملی صربستان فوتبال جهان صربستان فوتبال