صعود آرژانتین به نیمه‌نهایی کوپا آمه‌ریکا

بامداد امروز در مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه‌ریکا، آرژانتین ۳-۰ اکوادور را شکست داد و اروگوئه در ضربات پنالتی برابر کلمبیا حذف شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه‌ریکا با برگزاری دو بازی در بامداد امروز به پایان رسید. آرژانتین موفق شد با پیروزی ۳-۰ برابر اکوادور با گل های رودریگو دی پائول، لائوتارو مارتینز و لیونل مسی به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها صعود کند. آلبی سلسته برای رسیدن به فینال اکنون باید با کلمبیا بازی کند.

نیمه اول این بازی با فرصت های گلزنی که هر دو تیم ایجاد کردند، نیمه نزدیکی بود. با این حال آلبی سلسته بعد از یک کار ترکیبی خوب و سریع بین مسی و رودریگو دی پائو ، موفق شد در دقیقه ۴۰ گل اول را وارد دروازه اکوادور کند. اکوادور سعی کرد بازی را به تساوی بکشاند اما امیلیانو مارتینز برای جلوگیری از این امر چندین ضربه را به خوبی دفع کرد.


سپس در نیمه دوم ریتم مسابقه کمی کند شد. آرژانتین در طراحی حملاتش کمی به مشکل و اکوادور نیز نزدیک تر به دروازه خودی بازی می کرد. اما وقتی آنخل دی ماریا و گویدو رودریگز پا به میدان گذاشتند، اوضاع آلبی سلسته بهتر شد. در پایان گل های لائوتارو مارتینز در دقیقه ۸۴ و گل لیونل مسی، که پاس هر دو گل آرژانتین را داده بود، از روی ضربه ایستگاهی در دقیقه ۹۳، پیروزی را برای آرژانتین قطعی کرد.

در دیگر بازی مرحله یک چهارم نهایی کلمبیا توانست پس از تساوی بدون گل د ر۹۰ دقیقه، با شکست دادن اروگوئه در ضربات پنالتی جایگاهی برای خود در مرحله نیمه نهایی کوپا آمه‌ریکا دست و پا کند.

کلمبیا در ضربات پنالتی ۴-۲ پیروز شد و داوید اوسپینا، دروازه‌بان کلمبیا، با گرفتن دو پنالتی خیمنز و ماتیاس وینا، تبدیل به قهرمان این بازی شد.

اروگوئه از سال ۲۰۱۱ که قهرمان این رقابت ها شد، دیگر نتوانسته به مرحله نیمه نهایی رقابت های کوپا آمه‌ریکا برسد.

نیمه اول موقعیت های زیادی برای گلزنی نداشت و هر دو تیم رویکردی دفاعی داشتند. در نیمه دوم و در حالی که مسابقه به سرعت به پایان خود نزدیک می شد، هر دو طرف سعی کردند کمی سرعت بیشتری به بازی بدهند. ناندز و آراسکائتا موقعیت های خوبی برای اروگوئه داشتند و از سوی دیگر دووان زاپاتا می توانست با ضربه سر گلزنی کند که دروازه‌بان اروگوئه اجازه باز شدن دروازه را نداد.

بیشتر ببینید:

خلاصه بازی آرژانتین 3 - اکوادور 0/ ویدیو

 

تگ ها


تیم ملی اروگوئه لیونل مسی ادینسون کاوانی تیم ملی آرژانتین فوتبال جهان آرژانتین اروگوئه فوتبال