صعود برایتون در حضور 100 دقیقه‌ای جهانبخش

برایتون موفق شد در وقت اضافه با نتیجه ۳ - ۱ از سد وست بروم بگذرد...

برایتون موفق شد در وقت اضافه با نتیجه ۳ - ۱ از سد وست بروم بگذرد

تیم‌های وست برومویچ و برایتون در چهارچوب جام حذفی انگلیس امشب به مصاف هم رفتند.

به گزارش مدال، دو تیم برایتون و وست برومویچ در چهارچوب مرحلۀ یک شانزدهم جام حذفی انگلیس به مصاف هم رفتند. بازی اول این دو تیم در زمین برایتون با نتیجۀ صفر بر صفر به پایان رسیده بود. نکتۀ جالب توجۀ این بازی حضور علیرضا جهانبخش ستارۀ تیم ملی ایران در ترکیب ابتدایی برایتون بود که بعد از دوری سه ماهه به دلیل مصدومیت با نظر سرمربی خود در این دیدار بازی کرد.

در نیمۀ اول تلاش هیچ کدام از تیم‌ها نتیجه نداد تا این بازی در وقت اول خود با نتیجۀ صفر ـ صفر به پایان برسد. در نیمه دوم این وست برومویچ بود که توانست گل اول این بازی را در دقیقۀ 78 توسط بارتلی روی اشتباه فاحش مدافعین برایتون  به ثمر برساند. برایتون که همه چیز را تمام شده می‌دید با هجوم به سمت دروازه وست برومویچ توانست توسط آندونه در دقیقۀ 82 به گل تساوی دست یابد.

بازی در 90 دقیقه با تساوی یک ـ یک به پایان رسید و کار به وقت‌های اضافه کشیده شد. در دقیقۀ 101 علیرضا جهانبخش جای خود را به مورای داد. و این بازیکن توانست 3 دقیقه بعد گل دوم برایتون را به‌ثمر برساند. تعویض طلایی سرمربی برایتون در دقیقۀ 26 وقت‌های اضافه توانست گل سوم تیم خود را به ثمر برساند. برایتون در پایان 120 دقیقه توانست با شکست وست برومویچ به مرحلۀ یک هشتم جام حذفی انگلیس صعود کند.