صعود برزیل و پرو به نیمه نهایی کوپا آمه‌ریکا

بامداد امروز در مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه‌ریکا برزیل ۱-۰ شیلی را شکست داد و پرو نیز در ضربات پنالتی پاراگوئه را حذف کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، برزیل موفق شد شیلی را از رقابت های کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۱ حذف کند و گامی دیگر در راه دفاع از عنوان قهرمانی قاره ای خود و کسب دوباره قهرمانی در کوپا آمه‌ریکا بردارد.

شاگردان تیته موفق شدند با وجود ۱۰ نفره شدن با اخراج گابریل ژسوس در دقیقه ۴۸ بازی، برتری یک گله‌ای را که به لطف گلزنی لوکاس پاکوئتا در دقیقه ۴۶ بازی به دست آورده بودند، تا انتها حفظ کنند.

شیلی در این مسابقه برای تغییر نتیجه جنگید و فرصت هایی نیز برای گلزنی خلق کرده بود و دقایق بسیار سختی را در نیمه دوم برای سلسائو رقم زد، اما برزیل بار دیگر موفق شد تا قدرت خود را به رخ بکشد و در پایان به نیمه نهایی صعود کرد.

در دیگر بازی بامداد امروز از گروه B این رقابت ها، پرو موفق شد پس از یک بازی دیدنی و پر گل و تساوی ۳-۳ در پایان بازی، در ضربات پنالتی پاراگوئه را ۴-۳ شکست داده و حذف کند.

در این مسابقه پر اتفاق گوستاوو گومز در دقیقه ۱۱ بازی پاراگوئه را جلو انداخت، اما همین بازیکن در دقیقه ۲۱ به اشتباه دروازه خودی را گشود و کار را به تساوی کشاند. در دقیقه ۴۰ نیز جیانلوکا لاپادولا که گل اول پرو نیز روی حرکت او به ثمر رسیده بود، برای دومین بار دروازه پاراگوئه را باز کرد تا پرو از حریف پیش بیفتد. در حالی که پاراگوئه در پایان نیمه اول بازی با اخراج گوستاوو گومز ۱۰ نفره شده بود، در دقیقه ۵۴ پاراگوئه روی ضربه جونیور آلونسو یک بار دیگر بازی را به تساوی کشاند.

پرو یک بار دیگر در دقیقه ۸۰ با گل یوشیمار یوتون پیش افتاد و بازی را ۳-۲ کرد. اما پس از اخراج آندره کاریو در دقیقه ۸۵ ار تیم پرو، فشار پاراگوئه باز هم بیشتر و بالاخره این تیم در دقیقه ۹۰ بازی، کار را به تساوی کشاند تا ضربات پنالتی تعیین کننده برنده این بازی باشند.

در ضربات پنالتی برای پرو سانتیاگو اورمنو و کوئوا موفق نشدند ضربات خود را گل کنند و در مقابل نیز دیوید مارتینز، برایان سامودیو و آلبرتو اسپینولا ضربات پنالتی خود را از دست دادند تا با وجود ارائه یک بازی زیبا و جنگنده از سوی پاراگوئه، این تیم از رقابت های کوپا آمه‌ریکا حذف شود و پرو  به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

تگ ها


تیم ملی پرو فوتبال جهان برزیل فوتبال