صعود به المپیک در روزی که فوت پدر علی پروین را مخفی کردند

ایران در روزی عجیب موفق به شکست تیم پرقدرت کویت و صعود به المپیک شد....

به گزارش مدال،تیم امید ایران روز قبل به رغم پیروزی بر تیم امید چین نتوانست به المپیک صعود کند تا این حسرت 50 ساله شود آن هم در حالی که دهه ها قبل ایران به راحتی جواز حضور در رقابت های المپیک را کسب می کرد.یکی از تاریخی ترین صعودهای ایران،صعود به المپیک 1972 مونیخ مربوط می شود.

48 سال پیش و در چنین روزهایی دیدار برگشت تیم های ملی فوتبال ایران و کویت در چارچوب رقابتهای مقدماتی بازیهای المپیک 1972 مونیخ در شرایطی برگزار شد که  اعضای تیم کشورمان فوت پدر علی پروین را مخفی نگه داشتند .  این بازی حساس به سبب ناآرامی ها در کویت در شهر آتن و در ورزشگاه اختصاصی باشگاه " پاناتینایکووس " یونان برگزار شد و با دوگل به سود تیم ما همراه شد که اتفاقا گل دوم را علی پروین رقم زد.

زنده یاد غلامحسین مظلومی در دقیقه 49 و علی پروین در دقیقه 76 برای تیم ما گلزنی کردند ، این در حالی بود که در بازی رفت در امجدیه نیز با همین نتیجه کویتی ها را نقره داغ کرده بودیم .

بد نیست بدانید تیم ملی فوتبال ایران با هدایت زنده یاد پرویز دهداری توانست بلیت حضور در المپیک مونیخ را دریافت کرده و برا ی دومین بار حضور در این رقابتهای معتبر را تجربه کند.

بیشتربخوانید:
فرعباسی: فقط می‌توان گفت حیف شد

تگ ها


صعود به المپیک در روز فوت پدر علی پروین فوت پدر پروین را مخفی کردند المپیک 1972 مونیخ تاریخچه صعود فوتبال ایران به المپیک فوتبال