صعود بی‌دردسر والیبال ایران به مسابقات جهانی؟

فدراسیون جهانی والیبال فرمول و نحوه صعود تیم‌ها به رقابت‌های قهرمانی جهان سال ۲۰۲۲ را اعلام کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مسابقات والیبال قهرمانی مردان و زنان جهان در سال ۲۰۲۲ همانند دوره گذشته با حضور ۲۴ تیم برتر جهان برگزار خواهد شد. در گروه مردان، این رقابت‌ها به میزبانی روسیه برگزار می‌شود و این کشور به همراه لهستان قهرمان سال ۲۰۱۸ مردان جهان، از هم‌اکنون سهمیه حضور در این مسابقات را کسب کرده‌اند.


در پنج قاره جهان، مسابقات انتخابی برگزار خواهد شد و تیم‌های اول و دوم سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب خواهند کرد. در قاره اروپا اگر روسیه و لهستان جزو تیم‌های اول و دوم مسابقات انتخابی باشند، تیم‌های بعدی جایگزین می‌شوند.


همچنین ۱۲ تیم دیگر، بر اساس رده‌بندی جهانی سال ۲۰۲۱ فدراسیون جهانی والیبال، سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در روسیه را کسب خواهند کرد.


بدین ترتیب به نظر می‌رسد ایران که در سال های اخیر همواره جزو ۱۰ تیم برتر جهان بوده، بتواند به راحتی سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان  ۲۰۲۲ را کسب کند؛ مگر اینکه در رده بندی سال  ۲۰۲۱ به خاطر نتایجی که در مسابقات پیش رو کسب می‌کند، سقوط چشمگیری را تجربه کند.


همچنین مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان در سال ۲۰۲۲ به میزبانی دو کشور هلند و لهستان برگزار خواهد شد و این کشورها به همراه صربستان قهرمان سال ۲۰۱۸ زنان جهان، از هم‌اکنون سهمیه حضور در این مسابقات را کسب کرده‌اند. در پنج قاره جهان مسابقات انتخابی زنان نیز برگزار خواهد شد و تیم‌های اول و دوم، سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی را کسب خواهند کرد. در قاره اروپا اگر هلند، لهستان و صربستان جزو تیم‌های اول و دوم مسابقات انتخابی باشند، تیم‌های بعدی جایگزین می گ‌شوند.


همچنین ۱۱ تیم دیگر، بر اساس رده‌بندی جهانی سال ۲۰۲۱ فدراسیون جهانی والیبال سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی زنان جهان ۲۰۲۲ را کسب خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

باشگاه پیکان «مافیا» دارد/ چون زیر بارحرف زور نرفتم برکنار شدم

خانه والیبال کیفیت برگزاری مسابقات لیگ برتر را ندارد

 

 

تگ ها


تیم ملی والیبال ایران والیبال والیبال