صعود سعید ملایی به رتبه نخست رنکینگ المپیک

سعید ملایی جودوکار ملی‌پوش کشورمان با کسب مدال برنز مسابقات گرندپری کرواسی به رتبه نخست رنکینگ المپیک در وزن ۸۱- کیلوگرم صعود کرد...

ملی‌پوش جودو ایران به رتبه نخست رنکینگ المپیک دست یافت.

به گزارش مدال و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، سعید ملایی، ملی پوش پرافتخار جودوی ایران که نفر اول رنکینگ جهان در وزن 81- کیلوگرم است، موفق شد بعد از کسب مدال برنز رقابت های گرندپری زاگرب کرواسی ، رتبه اول رنکینگ المپیک این وزن را هم به دست آورد.
ملایی در مسابقات کرواسی در وزن 81- کیلوگرم دور نخست با قرعه استراحت روبرو بود. وی در نخستین مبارزه "تاچ بنداک" از مجارستان را در سه دقیقه ضربه فنی کرد و به دور بعدی راه یافت. ملایی در دومین مبارزه خود به مصاف "لی سونگ هو" از کره جنوبی رفت و موفق شد دومین حریف خود را نیز ضربه فنی کند. سعید ملایی در دور سوم به مصاف "تاتو گرگیاشویلی" از گرجستان رفت و توانست این حریف گرجستانی را شکست بدهد. "گرگیاشویلی" نفر ۲۴ رنکینگ جهانی با ۱۹ سال سن، مدال برنز جوانان جهان در سال ۲۰۱۸ را در کارنامه دارد. وی طی دو هفته پیش  نیز در بوداپست مجارستان موفق به کسب مدال طلا شده بود. وی دو برنز باکو و تفلیس را نیز در سال ۲۰۱۹ کسب کرده است. ملایی در نیمه نهایی به مصاف "آنتونیو فورتیر" از کانادا (رنکینگ ۱۲ دنیا، دارنده برنز المپیک و نقره و برنز جهان) رفت و در پایان مقابل این جودوکار بلند قد شکست خورد.
وی برای کسب مدال برنز با سونگسو لی از کره جنوبی 29 ساله با رنکینگ 36 و دارای نقره گرند اسلم پاریس 2018 روبه رو شد و با پیروزی مقابل او به مدال برنز رسید.

بیشتر بخوانید:

از ریاست پست تا نامه‌رسان بعد از کسب مدال قهرمانی آسیا

تگ ها


جودو سعیدـــملایی المپیک جودو