صعود عجیب تیم آلمانی با دروازه‌بانی که ۵ پنالتی گرفت

تیم دسته‌چهارمی زاربروکن در جام حذفی آلمان موفق شد با درخشش دروازه‌بانش که پنج پنالتی را گرفت فورتونا دوسلدورف بوندس‌لیگایی را در ضربات پنالتی ۷-۶ شکست دهد و راهی مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی آلمان شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم دسته چهارمی زاربروکن موفق شد برای اولین بار در تاریخ فوتبال آلمان راهی مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی این کشور شود. زاربروکن دیشب در مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابتها به مصاف تیم بوندس‌لیگایی فورتونا دوسلدورف رفت و در ضربات پنالتی موفق شد حریفش را ۷-۶ شکست دهد. دروازه‌بان زاربروکن ستاره اصلی این تیم بود که موفق شد در این بازی ۵ ضربه پنالتی دوسلدورفی‌ها را دفع کند.

زاربروکن در دقیقه ۳۱ بازی توانست در خانه خود گلزنی کرده و به صعود به نیمه‌نهایی امیدوار شود ولی فورتونا در دقیقه ۹۰ گل تساوی را به ثمر رساند تا در نهایت کار به ضربات پنالتی کشیده شود. پیش از آن هم البته دانیل باتز دروازه‌بان زاربروکن در دقیقه ۸۳ یک پنالتی فورتونا را دفع کرده بود. بازی در پایان ۱۲۰ دقیقه ۱-۱ به پایان  رسید تا کار به ضربات پنالتی شکیده شود.

باتز که در ضربات پنالتی آخر بازی هم چهار پنالتی گرفت تا رویهم‌رفته با دفع پنج پنالتی به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شود بعد از بازی گفت:" اصلا باور پذیر نیست. اگر انگشتم اینقدر درد نمی‌کرد فکر می‌کردم دارم خواب می‌بینم و این پیروزی در واقعیت اتفاق نیفتاده".

زاربروکن البته پیش از این هم سابقه حضور در نیمه‌نهایی جام حذفی را داشته ولی در آن زمان در دسته‌های بالاتری حضور داشته است. این اولین بار در تاریخ فوتبال آلمان است که یک تیم دسته‌چهارمی موفق شده به مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی صعود کند.

بیشتر بخوانید:

فلیک: در بایرن همه چیز خوب پیش می‌رود

شالکه 0 بایرن مونیخ 1؛ یک گل برای صعود باواریایی‌ها کافی بود

 

 

تگ ها


فوتبال جهان ساربروکن فوتبال