صعود فدراسیون جهانی تکواندو به رتبه دوم ASOIF

پس از ارزیابی انجمن بین‌المللی بازی‌های المپیک، فدراسیون جهانی تکواندو به رتبه دوم ASOIF صعود کرد....

به گزارش مدال و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، با ارزیابی فدراسیون‌های جهانی توسط انجمن بین‌المللی بازی‌های المپیک تابستانی (ASOIF)، فدراسیون جهانی تکواندو توانست در پنج بخش، پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و جایگاه خود را ارتقاء دهد.

شفافیت (۳۴ امتیاز)، درستی (۲۳ امتیاز) دموکراسی (۲۷ امتیاز)، توسعه (۳۰ امتیاز) و مکانیزم‌های کنترلی (۲۶ امتیاز) پنج بخشی است که برای سومین دوره متوالی مورد ارزیابی ASOIF قرار گرفت.

رتبه‌های انجمن بین المللی بازی‌های المپیک تابستانی به ۴ رده C -B-A۲-A۱ تقسیم شده است که فدراسیون جهانی تکواندو پس از ارزیابی صورت گرفته در رده A۲ قرار گرفت. فدراسیون‌های جهانی بسکتبال، شمشیربازی، تنیس روی میز، ورزش های سه گانه، کشتی، دو و میدانی و قایقرانی نیز در رده A۲ قرار دارند.

برهمین اساس "چو" رییس فدراسیون جهانی با ارسال نامه‌ای به فدراسیون‌های عضو از قرار گرفتن این فدراسیون در رده دوم انجمن بین‌المللی بازی‌های المپیک خبر داد و این مهم را موفقیتی بسیار بزرگ قلمداد کرد.

رییس فدراسیون جهانی در این باره اظهار داشت: زمانی که خود را با دیگر فدراسیون جهانی دارای جایگاه A۱ و A۲ مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم که آنها از لحاظ مالی بسیار قوی‌تر هستند اما ما علی‌رغم وجود محدودیت‌ها، در هر ۵ قسمت به ویژه در بخش‌های شفافیت و توسعه نمره خوبی گرفتیم. کسانی که مدت طولانی در فدراسیون جهانی در کنار ما بودند می‌دانند مسیر سختی را پشت سر گذاشتیم، از سال ۲۰۰۰ میلادی نیز تحولات بزرگی را با اتحاد، همبستگی و کار مضاعف در تکواندو رقم زدیم تا به اینجا رسیدیم.

چو با اشاره به اینکه مفتخرانه موفقیت‌هایی را کسب کرده‌ایم افزود: باید خود را مجدد ارزیابی کرده و عملکردمان را  در برخی بخش‌ها بهبود بخشیم تا جایگاه خود را باز هم ارتقاء داده و از گروه A۲ به A۱ برسیم. ما همواره باید به جهانیان ثابت کنیم فدراسیون جهانی تکواندو یکی از با ثبات‌ترین فدراسیون‌ها در جهان است.

وی خاطرنشان کرد: کوید ۱۹چالش‌هایی را ایجاد کرده و همانطور که می‌دانید همه‌گیری این ویروس تمام فعالیت‌های ورزشی را تحت تاثیر قرار داده و فدراسیون‌های جهانی را نیز با مشکلات زیادی مواجه کرده است؛  محدودیت‌های زیادی ایجاد کرده و شاید حتی شرایط برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک در سال آینده نیز فراهم نشود. همچنین اگر مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱ – چین برگزار نشود با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد.

بیشتر بخوانید:
​سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران هدایت میانمار را برعهده گرفت
مرحله هفتم معوقات داوران کشتی پرداخت شد 

تگ ها


تکواندو منهای فوتبال تکواندو