صعود فدرر به فینال ویمبلدون با غلبه بر رافا نادال

راجر فدرر، تنیسور کهنه‌کار سوئیسی موفق شد با شکست دادن رقیب قدیمی، رافا نادال حریف جوکوویچ در فینال ویمبلدون شود...

مراحل نیمه نهایی مسابقات تنیس ویمبلدون روز گذشته و امروز برگزار شدند.

به گزارش مدال، در جریان مرحله نیمه نهایی گرنداسلم ویمبلدون نواک جوکوویچ و راجر فدرر در بخش مردان و سیمونا هالپ و سرنا ویلیامز در بخش زنان به فینال رسیدند.

روز گذشته سیمونا هالپ و سرنا ویلیامز هر دو با نتایج مشابه 2-0 الینا اسویتولینا و باربورا استریکووا را شکست دادند و به فینال صعود کردند. همچنین در بخش دو نفره مردان نیز دو دیدار نیمه نهایی برگزار شدند و تیم های ماهوت/رویر وسلین و کابال/فرح با پیروزی در این دیدار ها به فینال رسیدند.

در بخش انفرادی مردان اما امروز دو بازی برگزار شد. در نخستین بازی نواک جوکوویچ صرب مدافع عنوان قهرمانی به مصاف روبرتو بائوتیستا آگوت اسپانیایی رفت. آگوت در دو دیدار پیشین رو در رو مقابل جوکوویچ موفق به کسب پیروزی شده بود. در این دیدار نیز آگوت موفق شد پس از شکست در ست اول در ست دوم به پیروزی برسد اما عملکرد کم اشتباه جوکوویچ در ست های سوم و چهارم اجازه کسب پیروزی دوباره به آگوت نداد و با نتیجه 3-1 در این دیدار به پیروزی رسید. از نکات جالب این بازی میتوان به یک رالی اشاره کرد که با 45 بار ضربه به طولانی ترین رالی ثبت شده تاریخ مسابقات ویمبلدون تبدیل شد.

در دومین دیدار نیمه نهایی اما راجر فدرر و رافائل نادال برای چهلمین بار به مصاف هم رفتند. در 39 بازی گذشته نادال 24 بار و فدرر 15 بار پیروز شده بود. در ست اول هر دو بازیکن عملکرد کم اشتباهی از خودشان به نمایش گذاشتند تا نتیجه این ست در تای بریک مشخص شود. در تای بریک فدرر با عملکرد خوب خودش توانست برسد. ست دوم را نادال قدرتمند آغاز کرد و توانست قاطعانه با نتیجه 6-1 پیروز شود. اما در ست سوم باز هم این فدرر بود که از اشتباهات نادال استفاده کرد و با نتیجه 3-6 پیروز شد. ست چهارم نیز با شروع قدرتمند استاد سوییسی همراه بود و فدرر توانست از ماتادور اسپانیایی دو بر یک پیش بیوفتد و تا پایان ست از بریک خودش محافظت کند. فدرر در گیم نهم دو مچ پوینت روی سرو نادال را از دست داد اما در گیم سرویس خودش یک بریک پوینت را سیو کرد و در پنجمین مچ پوینت به این دیدار زیبا پایان داد. فدرر حالا در 37 سالگی برای دوازدهمین بار به فینال گرنداسلم ویمبلدون رسیده است و شانس کسب قهرمانی برای نهمین بار را دارد.

اخبار مرتبط:

در انتظار یک جدال تماشایی؛ فدرر-نادال در نیمه نهایی تنیس ویمبلدون

تگ ها


مسابقات تنیس ویمبلدون رافائل نادال راجر فدرر تنیس جهان نیمه نهایی ویمبلدون تنیس