صعود فیروزجا به مرحله یک چهارم نهایی تورنمنت کارلسن

نابغه جوان شطرنج جهان با ۸.۵ امتیاز در رده ششم تورنمنت دعوتی آنلاین مگنوس کارلسن قرار گرفت و به مرحله بعد صعود کرد....

به گزارش "ورزش سه" به نقل از ایسنا، در ادامه رقابت‌های تور ۱.۵ میلیون دلاری شطرنج کارلسن، ۱۶ شطرنج باز برتر جهان بار دیگر به مصاف هم رفتند. 

در تورنمنت دعوتی آنلاین مگنوس کارلسن  که از ۲۳ اسفند شروع شده است چهره‌هایی مانند مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان، آنیش گیری، ماکسیم واشیه لاگراو و لوون آرونیان حضور دارند. همچنین حضور علیرضا فیروزجا نابغه جوان شطرنج جهان به جذابیت این رقابت‌ها افزوده است. 

شب گذشته روز سوم این رقابت ها پیگیری شد که هر شطرنج باز به مصاف ۵ حریف خود رفت. روز سوم برای فیروزجا بسیار خاص تمام شد چرا که  نابغه جوان شطرنج جهان مقابل وسلی سو، لوون آرونیان، دانیل دوبوف، هیکارو ناکامورا و جردن فان فورست بازی کرد و در هر پنج بازی به تساوی رسید. 

با این نتایج فیروزجا ۸.۵ امتیازی شد و در مرحله مقدماتی این رقابت ها در رده ششم ایستاد. 

طبق قوانین این رقابت ها هشت بازیکن برتر این تورنمنت می توانند به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها راه پیدا کنند. با این تفاسیر فیروزجا و هفت بازیکن دیگر به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند. 

فردا دور حذفی و یک چهارم پایانی این رقابت ها برگزار می شود که در مهمترین رقابت ها علیرضا فیروزجا به مصاف وسلی سو خواهد رفت. در دیگر بازی ها کارلسن با آرونیان، آنیش گیری با واشیه لاگراو و نپو با ناکامورا به رقابت خواهند پرداخت.

جوایز این رقابت ها ۲۲۰ هزار دلار تعیین شده است.

لازم به ذکر است که در مرحله مقدماتی این رقابت ها مگنوس کارلسن نروژی موفق شد با ۱۰.۵ امتیاز صدرنشین شود.

تگ ها


علیرضا فیروزجا شطرنج