صعود مرد شماره یک تنیس جهان به نیمه نهایی اپن آمریکا

مرد شماره یک و سه جهان با شکست حریفان خود به مرحله نیمه نهایی صعود کردند ......

مرد شماره یک و سه جهان با شکست حریفان خود به مرحله نیمه نهایی صعود کردند.

رقابت‌های مرحله یک چهارم نهایی تنیس اپن آمریکا، دیشب آغاز شد. در نخستین بازی در بخش مردان خوان مارتین دل پوترو برابر جان ایزنر آمریکایی قرار گرفت و توانست ۳ بر یک پیروز شود. تنیسور آرژانتینی ست اول را ۷ بر ۶ واگذار کرد اما توانست در سه ست بعدی به ترتیب ۶ ــ ۳، ۷ ــ ۶ و ۶ ــ ۲ پیروز شود.

بامداد امروز (چهارشنبه) رافائل نادال به مصاف دومینیک تیم رفت و پس از یک بازی طولانی به سختی توانست حریف اتریشی خود را با نتیجه‌ ۳ بر ۲ شکست دهد. مرد شماره یک جهان، ست اول را با نتیجه‌ عجیب ۶ بر صفر واگذار کرد اما توانست در دو ست بعدی آن را جبران کند. تنیسور اسپانیایی در ست دوم ۶ بر ۴ و ۷ بر ۵ پیروز شد. تیم توانست در ست چهارم بازی را به تساوی برساند و ۷ بر ۶ پیروز شود. رقابت نزدیک دو تنیسور در ست پنجم نیز ادامه‌ داشت تا این که نادال با نتیجه‌ ۷ بر ۶ پیروز  این بازی  شد و به نیمه نهایی صعود کرد.

مرد شماره یک جهان در نیمه نهایی به مصاف دل پوترو می‌رود.

در بخش زنان، سرنا ویلیامز به راحتی کارولینا پلیسکووا را شکست داد. تنیسور آمریکایی در ست نخست ۶ بر ۴ پیروز شد و ست دوم را با نتیجه‌ ۶ بر ۳ به نفع خود به پایان رساند.

پیش از این دیدار اسلوان استفنز آمریکایی برابر آناستازیا سواستوا قرار گرفت و با نتیجه‌ ۲ بر صفر شکست خورد.

بر این اساس ویلیامز در مرحله نیمه نهایی برابر سواستوا قرار خواهد گرفت.

بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی امشب و بامداد پنج‌شنبه‌ ادامه‌ خواهد داشت که در مهم‌ترین دیدار نواک جوکوویچ به مصاف جان میلمن می‌رود.

تگ ها


تنیس