صعود نفت مسجد سلیمان به جمع بزرگان

نفت مسجد سلیمان با شکست دادن میهمان خود بالاتر از پرسپولیس و گل گهر به رده هفتم صعود کرد....

به گزارش "ورزش سه"، نفت مسجد سلیمان که با کسب دو برد متوالی در هفته های هفتم و هشتم در شرایط خوبی قرار داشت، طی هفته های نهم و دهم دو شکست را متحمل شد. این تیم برای فرار از بحران نیاز به کسب برد در هفته یازدهم داشت و موفق شد به خوبی از پس این ماموریت بر آمده و امروز با نتیجه سه بر یک از سد شهرخودرو بگذرد. شاگردان حسینی با کسب این برد ۱۵ امتیازی شده و تا رده هفتم جدول رده بندی صعود کردند تا بالاتر از تیم های بزرگی چون پرسپولیس و گل گهر قرار بگیرند.. شاگردان رحمتی در شهرخودرو که هفته گذشته با یک گل سایپا را شکست داده بودند با این شکست ۱۲ امتیازی ماندند.

هفته یازدهم لیگ برتر؛ دوشنبه: ۹۹/۱۰/۲۳- ساعت ۱۴:۳۰
ورزشگاه: شهید بهنام محمدی/ بدون تماشاگر
داور: علی صفایی/ کمک ها: محسن سلطانی و علی رعیت/ کمک داوران اضافی: مهدی نجار و سعید لهراسبی

ترکیب نفت مسجد سلیمان:

سرمربی: مجتبی حسینی

ترکیب شهر خودرو:

سرمربی: مهدی رحمتی

اخطار:

نیما انتظاری (۳۵) از نفت مسجد سلیمان

بهروز نوروزی فرد (۷۹) از نفت مسجد سلیمان

شرح گل:

نفت مسجد سلیمان ۱-۰ شهرخودرو (ساسان حسینی ۲۷)

با تعلل مدافعان شهرخودرو روی یک ارسال از روی ضربه ایستگاهی، محبی با یک پاس برگردان توپ را به دهانه دروازه فرستاد و ساسان حسینی با کف پا توپ را از چند قدمی وارد دروازه کرد.

نفت مسجد سلیمان ۲-۰ شهرخودرو (مهدی محبی ۴۱)

سجاد جعفری تحت فشار از سمت راست، ارسالی زمینی را روانه دروازه حریف کرد که محبی با یک تاثیر به موقع روی این پاس، توپ را وارد دروازه شهرخودرو کرد.

نفت مسجد سلیمان ۲-۱ شهرخودرو (امین قاسمی نژاد ۸۰)

امین قاسمی نژاد در حالت پشت به دروازه روی خط محوطه جریمه، پس از دریافت توپ با یک چرخش و شوت دیدنی، دروازه حریف را باز کرد.

نفت مسجد سلیمان ۳-۱ شهرخودرو (ساسان حسینی ۸۶)

ساسان حسینی با طی مسافتی چند متری با توپ وارد محوطه جریمه شهرخودرو شد و با یک شوت پای چپ دقیق توپ را به گوشه دروازه حریف فرستاد.

لحظات حساس:

دقیقه ۱۳: شوت از راه دور اکبر صادقی را دروازه بان تیم نفت مسجد سلیمان به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه ۱۷: روی اشتباه جعفری، محمد بلبلی از سمت چپ وارد محوطه جریمه شهر خودرو شد و شوت او از زاویه بسته بعد از برخورد به بازیکن حریف راهی کرنر شد.

دقیقه ۲۱: شوت بلبلی از پشت محوطه جریمه را دروازه بان شهرخودور با جایگیری مناسب در اختیار گرفت.

دقیقه ۵۱: امین قاسمی نژاد روی پاس جبوری، یک شوت کات دار را چسبیده به محوطه جریمه، روانه دروازه نفت کرد که ضربه او با فاصله از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۵۵: شوت سنگین فرشاد فرجی از زاویه بسته را مجد راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۵: ساسان حسینی در درون محوطه جریمه حریف صاحب یک موقعیت مناسب شد که شوت کات دار او را جلالی با یک شیرجه به موقع مهار کرد.

دقیقه ۷۴: روی یک ارسال کرنر از سمت راست، رضا یزدان دوست می توانست با ضربه سر دروازه نفت را باز کند که مجد با نوک انگشتان خود این ضربه را راهی کرنر کرد.

شرح بازی:

نیمه اول: در آغاز بازی شاهد ارائه یک بازی کم افت و خیز از دو تیم بودیم. تا دقیقه ۲۵ بازی، موقعیت گل چندانی روی دروازه دو تیم شاهد نبودیم و چند شوت بی هدف به سمت دروازه ها، تنها صحنه های بازی بود. در ۱۵ دقیقه پایانی نیمه اول اما نفت مسجد سلیمان توانست با فرصت طلبی مهاجمانش دو بار دروازه شهرخودرو باز کرده و برنده راهی رختکن شود.

نیمه دوم: نیمه دوم را نفت بهتر از حریف آغاز کرد اما رفته رفته شهرخودور برای جبران گل های خورده، حملات خود را بیشتر کرد. این موضوع باعث شد تا شاهد چند صحنه خطرناک روی دروازه نفت باشیم. البته نفتی ها هم از این شرایط نهایت استفاده را کرده و چندین بار روی ضدحمله می توانستند به گل سوم دست یابند. ده دقیقه پایانی این نیمه بسیار جذاب بود و شهرخودرو توانست سرانجام یکی از گل های خورده را جبران کند. این گل پنج دقیقه بعد از سوی میزبان جواب داده شد و نفتی ها با زدن گل سوم، یک بار دیگر فاصله را به دو گل رساندند.

در حاشیه:

* تعدای از هواداران تیم نفت مسجد سلیمان، به مانند همیشه از تپه های مشرف به ضلع شمالی ورزشگاه و ساختمان های بلند کنار آن، مشغول تماشای بازی هستند.

* در حالی داوران بازی و بازیکنان شهرخودرو پس از ۱۵ دقیقه استراحت در زمین حضور یافته بودند، به دلیل تاخیر نفت مسجد سلیمان در ورود به زمین، نیمه دوم چند دقیقه با تاخیر شروع شد.

تگ ها


نفت مسجد سلیمان شهر خودرو