صعود و سرود ایران در بحرین با چاشنی انتقام

شمارش معکوس برای چهار دیدار باقی مانده تیم ملی ایران در رقابت های مقدماتی جام جهانی آغاز شده و مردم از جوانان خود انتظار دارند تا از این مرحله به سلامت عبور کند...

به گزارش"ورزش سه"، داستان تکراری شده است . تیم ملی ایران باز هم به اما و اگر رسیده است و برای رسدن به جام جهانی باید مسیر سخت و پر استرس بحرین را با موفقیت سپری کند. پنج دوره حضور ایران در جام های جهانی به آسانی به دست نیامده است . به غیر از صعود مقتدارانه به جام جهانی ۲۰۱۸روسیه ،فوتبال ایران روزهای پراسترسی را برای رسیدن به سایر جام های جهانی پشت سرگذاشته است. صعود به جام جهانی ۱۹۷۸آرژانتین در حالی که آسیا  و اقیانوسیه تنها یک سهمیه در آن دوره داشت نشان از دشواری های زیاد جواز کسب صعود در آن روزها داشت.حضور در جام جهانی ۱۹۹۸فرانسه با حماسه ملبورن و در روزآخر رقم خورد.


برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۰۶آلمان ،مانند همین روزها در مرحله مقدماتی در حال حذف شدن بودیم که بازگشت رویایی در قطر با دو گل هاشمیان و آرش برهانی ایران را به سومین جام جهانی رساند.


صعود به جام جهانی ۲۰۱۴برزیل با سه برد پیاپی در روزهای آخر برابر قطر ، لبنان و کره جنوبی رقم خورد .همه این ها نشان می دهد رسیدن به جام جهانی برای تمامی بازیکنان تاریخ فوتبال ایران به آسانی صورت نپذیرفته است و آنها برای این مهم زحمات و سختی های زیادی کشیده اند.

پنج بار حضور در جام های جهانی تجربه شیرینی برای مردم ایران داشته است و آنها از نسل کم نظیر  این روزهای فوتبال ایران دوباره صعود می خواهند. بازیکنان ایران بدانند مردم ایران می دانند پشتیبانی خوبی برای آغاز این چهار دیدارمهم فوتبال ایران توسط مسئولین فدراسیون انجام نپذیرفته است . مردم ایران در جریان اخبار بازی های تدارکانی بحرین و عراق در این روزها هستند و از همه مهمتر همه ما می دانیم که شما از ما بهتر می دانید  در این روزهای کرونایی و مشکلات اقتصادی و تحریم ها جش صعود در خاک بحرین برابر عراق و بحرین چه لذتی دارد.

چهار بازی و ۱۲امتیاز ، این تنها انتظار ما از نسلی است که در خط حمله آن آقای گل لیگ های هلند،پرتغال و روسیه را در ترکیب دارد. بهترین پاسور این فصل پرتغال مهدی طارمی به همراه سردار آزمون یکی از قویترین زوج های خط حمله آسیا و حتی فراتر از مرزهای آسیا را تشکیل می دهند. به این ها اضافه کنید علیرضا جهانبخشی را که در پست هافبک راست می تواند به این دو اضافه شود.گنجینه خط حمله به این جا ختم نمی شود ،ما درتیم ملی ایران  کریم انصاری فرد و کاوه رضایی با گلهای متعدد در لیگ های یونان و بلژیک و جوان اول فوتبال آسیا ،مهدی قایدی را هم داریم که هرکدامشان به تنهایی می توانند پیام آور شادی برای فوتبال ایران باشند. فقط باید این بازیکنان خودشان باشند تا فاصله قدمت و تاریخ و صلابت فوتبال ما را به رخ بحرین و عراق بکشند.


در کنار این ها  نگاهی به فهرست بازیکنان تیم ملی و حضور دو هافبک رونده  و دونده به نام های وحید امیری و مهدی ترابی به همراه دو مدافع هماهنگ این سالها در قلب خط دفاعی و .....اصلا چه نیازی به این اسامی است. فرقی نمی کند چه کسی و یا چه کسانی برای تیم ملی کشورمان در ۳۶۰دقیقه مهم و حیاتی روبرو به زمین می روند.هر کدام از دعوت شده ها در ترکیب اصلی ایران باشند برای دل این مردم و شادی دوباره آن ها همه کار می کنند و انتظاری بیش از این هم از آنها نمی رود.

ایران برای رسیدن به مرحله دوم جام جهانی و صعود به جام ملت های آسیا و گرفتن انتقام از بی حرمتی های صورت گرفته به سرود ملی کشورمان در دیدار رفت در بحرین و انتقام و بغض مانده در گلو از باخت ۲۰سال پیش در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲و جشن بازیکنان بحرین با پرچم عربستان ، چشم به ساق مردانی دارد که این بار فارغ از هر گونه گله و شکایت برای دلخوشی مردان و زنان ،پدران و مادران و فرزندان این مرز و بوم از رختکن بند استوک ها را محکم خواهند بست.

محمدرضا تقی خانی

تگ ها


تیم ملی بحرین تیم ملی ایران بحرین فوتبال