صعود ۴ کشتی‌گیر ایران به فینال مسابقات جایزه بزرگ گرجستان

چهار کشتی‌گیر کشورمان به دیدار فینال و ۳ نماینده به دیدار رده بندی مسابقات روز نخست رقابت‌های بین المللی کشتی جایزه بزرگ گرجستان راه یافتند....

به گزارش مدال، دیدارهای مرحله مقدماتی رقابت های بین المللی کشتی جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا از ظهر امروز در شهر تفلیس برگزار و در پایان یونس امامی و بهمن تیموری در اوزان ۷۰ و ۷۹ کیلوگرم کشتی آزاد و پویا ناصرپور و امین کاویانی نژاد در اوزان ۵۵ و ۷۲ کیلوگرم کشتی فرنگی به دیدار فینال راه یافتند.
همچنین محمدباقر یخکشی در وزن ۶۱ کیلوگرم کشتی آزاد و میثم دلخانی و سامان عبدولی در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی در دیدار رده بندی حضور دارند و رضا خدری در وزن ۵۵  کیلوگرم کشتی فرنگی نیز در گروه بازنده ها حضور دارند.


نتایج کشتی‌گیران کشورمان در روز نخست رقابتهای جایزه بزرگ گرجستان به شرح زیر است:


کشتی فرنگی:
در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا ناصرپور در یک مسابقه حساس مقابل رضا خدری با نتیجه ۷ بر ۳ پیروز شد، سپس نماینده گرجستان را با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۳ بر ۲ از سد حریف هندی گذشت و راهی دیدار فینال شد. رضا خدری هم با توجه به صعود ناصرپور به دیدار فینال راهی گروه بازنده ها شد تا کار خود را برای کسب مدال برنز ادامه دهد.
در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دیدار نخست کشتی‌گیری از گرجستان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و در دیداری حساس مقابل محمد نوربخش با نتیجه ۶ بر ۲ به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله مقابل نماینده کشور آذربایجان با نتیجه ۷ بر ۲ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. نوربخش نیز با توجه به شکست دلخانی از دور رقابت ها کنار رفت. سامان عبدولی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز در کشتی نخست نماینده گرجستان را با نتیجه ۸ بر یک مغلوب کرد و در دیدار بعد نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد حریف قرقیزستانی گذشت و راهی دیدار نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل حریف آذربایجانی با نتیجه ۱۱ بر ۸ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.
در وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی نژاد در کشتی اول با نتیجه ۸ بر صفر حریف سوئدی را مغلوب کرد و در دور بعد هم حریفش به دلیل مصدومیت حاضر نشد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار نیز با نتیجه ۹ بر صفر کشتی گیر ارمنستانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.


کشتی آزاد:
در وزن ۶۱ کیلوگرم محمدباقر یخکشی در دور اول استراحت کرد و در دور دوم مقابل حریف گرجستانی با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی نیز راهی دیدار رده بندی شد.
 در وزن ۷۰ کیلوگرم یونس امامی در دو کشتی و با نتایج مشابه ۸ بر صفر نمایندگانی از کشورهای گرجستان و اسلواکی را مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. امامی در این دیدار نیز با نتیجه ۹ بر ۶ دیگر کشتی گیر گرجستانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.
در وزن ۷۹ کیلوگرم بهمن تیموری در دیدار نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر نماینده گرجستان را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۰ بر ۸ از سد کشتی گیر آذربایجانی گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

مسابقات شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق امروز پنجشنبه برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

بنا: برای من هیچ فردی هنوز ملی‌پوش نشده است

 

تگ ها


جایزه بزرگ گرجستان کشتی