صعود ۶ نماینده ساندا ایران به دیدار نیمه‌نهایی/ووشو قهرمانی جهان - کازان

سانداکاران ایران در سومین روز از رقابت های ووشوی قهرمانی بزرگسالان جهان در روسیه، عملکرد قابل توجهی را از خود برجای گذاشتند ......

سانداکاران ایران در سومین روز از رقابت های ووشوی قهرمانی بزرگسالان جهان در روسیه، عملکرد قابل توجهی را از خود برجای گذاشتند.

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو؛ چهاردهمین دوره پیکارهای ووشوی بزرگسالان جهان از جمعه به میزبانی شهر «کازان» روسیه آغاز شده است.

در رقابت های روز یکشنبه، سانداکاران ایران برابر حریفان به پیروزی دست یافتند تا خود را آماده کسب مدال های رنگارنگ کنند.

با نتایج به دست آمده، حضور شش نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی قطعی شد و شهربانو منصوریان نیز باید ابتدای صبح چهارشنبه در مرحله یکچهارم نهایی به مصاف نماینده آمریکا برود و در صورت کسب پیروزی، چهارشنبه شب در رقابت نیمه نهایی مبارزه می کند.

الهه منصوریان در وزن منهای 52 کیلوگرم ساندای بانوان به مصاف «سیلویا پراتوی» از اندونزی رفت و در همان راند نخست با ضربات پیاپی حریفش را ناک اوت کرد. وی در مرحله بعدی (نیمه نهایی) با «هی بین کیم» از کره جنوبی مبارزه خواهد کرد.

محسن محمدسیفی که پیش از این برابر «ایگناسیو پدرو» از اسپانیا در وزن منهای 70 کیلوگرم پیروز شده بود به مصاف «دریایا» از اندونزی رفت و با برتری مقابل این حریف در دو راند متوالی راهی نیمه نهایی شد.با این اوصاف سیفی فردا در مرحله نیمه نهایی با «عبدالهادی» از الجزایر روبرو می شود.

یوسف صبری در دومین مبارزه خود برابر «عبدالمعروف حیدری» از افغاستان ایستاد و توانست حریف خود را در دو راند مغلوب کرده و برنده میدان را ترک کند.وی که پیش از این «کاستانیتوس» از یونان را ناک اوت کرده بود، در مرحله نیمه نهایی وزن منهای 75 کیلوگرم با «اسماعیل علی اوف» قهرمان اسبق جهان از روسیه مبارزه می کند.

معین تقوی برابر «پیر رویره» از فرانسه با ارئه مبارزه ای هوشمندانه در دو راند صاحب برتری شد تا نامش به عنوان فرد برتر وزن منهای 85 کیلوگرم ثبت شود. تقوی در مرحله نیمه نهایی با «امانئول مینار» از آفریقای جنوبی مبارزه خواهد کرد.

میلاد عارفی مقام، نماینده وزن منهای 90 کیلوگرم ایران که برای نخستین بار رویداد جهانی را تجربه می کند توانست «زاخار ریابوف» از قزاقستان را با قدرت تمام و در دو راند متوالی مغلوب کرده و پای به مرحله بعدی بگذارد. با این اوصاف وی در مرحله نیمه نهایی با «راجو سینگ» از هند مبارزه می کند. این سانداکار هندی با غلبه بر «بوزیچیت» ووشوکار باتجربه و مطرح روسیه؛ شگفتی ساز شده است.

حمیدرضا قلی پور دارنده چهار مدال طلای جهان در وزن به اضافه 90 کیلوگرم به مصاف «میشل زاهار» از لبنان رفت و با استفاده از تجربه و تکنیک خود در دو راند پیاپی پیروز شد تا در نیمه نهایی با «دانیل فلورین» از رومانی قهرمان K1 جهان مبارزه کند.

شهربانو منصوریان در وزن منهای 65 کیلوگرم بانوان که در گام نخست «ماریوت موکامنووا» از قزاقستان را شکست داده بود، صبح فردا در یکچهارم نهایی با «شانون مورتون» از آمریکا مصاف می دهد و در صورت پیروزی راهی نیمه نهایی خواهد شد.
*«مریم هاشمی» نیز در مرحله نیمه نهایی با «ماریا منپربورگ» هلندی مصاف خواهد داد.

همچنین روز یکشنبه، تالوکاران ایران به میدان رفتند که فرشاد عربی در فرم «نن چوان» و در رقابت با 57 تالوکار با امتیاز 9.64 به رتبه چهارم رسید. «جیان مینگ» از چین با 9.72، «هائو هوانگ» از ماکائو با 9.67 و «کاهن پاهام» از ویتنام با 9.65 اول تا شوم شدند. در این فرم «حسین رحمانی» نیز حضور داشت.

در فرم «جین شو» مردان مهدی مختار پور با امتیاز 9.43 هفتم شد و «ناهید پورشبانان» در «نن گوئن» بانوان با امتیاز 9.22 در رتبه پنجم ایستاد.

رقابت های ووشوی قهرمانی جهان، سه شنبه شب به اتمام می رسد

تگ ها


اخبار روز اکستریم اسپورتس