صفحه اول روزنامه‌های ایتالیا در تسخیر آقای خاص

بازگشت مورینیو به ایتالیا پس از یازده سال بازتاب گسترده ای در رسانه های ایتالیایی داشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روز گذشته باشگاه رم اعلام کرد که در پی ناکامی در راه کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا و از طرف دیگر با توجه به شکست تحقیرآمیز در دور رفت نیمه نهایی لیگ اروپا بارب رمنچستریونایتد، به همکاری خود با پائولو فونسکا پایان داده و این سرمربی دیگر از فصل آینده روی نیمکت این تیم نخواهد نشست.

رم در ادامه اعلام کرد که ژوزه مورینیو سرمربی جدید این تیم خواهد بود. رم با آقای خاص قراردادی سه ساله امضا کرده و از آغاز فصل آینده ژوزه مورینیو روی نیمکت این تیم خواهد نشست.

به این ترتیب مورینیو پس از ۱۱ سال دوباره به فوتبال ایتالیا بازمی‌گردد؛ جایی که در فصل ۱۰-۲۰۰۹ با اینتر دوران شگفت انگیزی را رقم زده بود. آقای خاص در زمان حضورش در اینتر موفق شد در نراتزوری سه‌گانه معروف اسکودتو، جام حذفی ایتالیا و البته چمپیونزلیگ را به دست آورد.

روزنامه های ایتالیایی نیز امرزو صفحه نخست خود را به بازگشت مورینیو به ایتالیا و سری آ اختصاص داده اند.

لا گاتزتا دلو اسپورت با اختصاص صفحه اول خود به تصویری جالب از مورینیو در قالب مجسمه های شاهان رم تیتر زده: "درود بر مو" و در ادامه نوشته است: مورینیو تا سال ۲۰۲۴ با رم قرارداد امضا کرد: " اشتیاق باورنکردنی هواداران رم من را متقاعد کرد که این شغل را بپذیرم، درود بر رم."

کوریره دلو اسپورت نیز تیتر زده: "زنده باد مو" و در ادامه به نقل صحبت های مورینیو پرداخته است: "من به خاطر جاه طلبی و بلندپروازی های رم و همچنین اشتیاق و شور هواداران رم به اینجا آمدم" این روزنامه اضافه کرده است که مورینیو تا سال ۲۰۲۴ با رم قرارداد بسته و هر سال دستمزدی حدود هفت میلیون یورو دریافت خواهد کرد. رییس باشگاه رم گفته است که با حضور مورینیو ذهنیت و روحیه ای محکم و برنده به این تیم تزریق خواهد شد.

توتو اسپورت نیز تیتر زده است: "رم به مو درود می‌فرستد!" این روزنامه در ادامه نوشته است "حرکتی شوکه کننده از سوی فریدکین ها: مورینیو در پایان این فصل جانشین فونسکا خواهد شد. قراردادی سه ساله با دستمزد هفت میلیون دلار در سال. مورینیو گفته است: "من اینجا جاه طلبی و شور و اشتیاق را یافتم." هواداران رم از خوشحالی از خود بیخود شده اند.

بیشتر بخوانید:

مورینیو به درد فوتبال ایتالیا می خورد

سون: مورینیو هنوز هم برای من یکی از بهترین هاست

 

 

تگ ها


ژوزه مورینیو آ اس رم فوتبال جهان رم سری آ فوتبال