صفیری: پیشنهاد افزایش دستمز داوران را می‌دهیم

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا قوانین جدید داوری از اول آگوست( یازد مردادماه) اجرایی خواهد شد....

به گزارش ''ورزش سه'' و به نقل از فارس، اسماعیل صفیری در مورد زمان اجرای قوانین جدید فوتبال اظهار داشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا در ایمیلی که برای ما ارسال کرده نوشته این قوانین از تاریخ اول آگوست ( یازدهم مردادماه) قابلیت اجرایی در مسابقات باشگاهی و ملی را دارد. طبیعی است که بعد از این تاریخ قوانین جدید در تمامی رقابت‌هایی که در سطح فوتبال آسیا برگزار می‌شود اجرایی خواهد شد. 

وی در مورد اینکه این قوانین در ادامه مسابقات لیگ برتر کشورمان هم اجرایی خواهد شد یا نه عنوان کرد: از اول آگوست این قوانین در همه مسابقات اجرایی می‌شود.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد اینکه داوران‌مان با این قوانین آشنایی دارند یا نه عنوان کرد: بله داوران ایران با قوانین جدید آشنا هستند و قبل از فصل آینده نیز قطعا کلاس توجیهی برای داوران هم برگزار می‌شود.

صفیری در مورد اینکه پروتکل‌های بهداشتی برای داوران  چگونه اجرایی می‌شود، گفت: پروتکل بهداشتی داوران هم تقریبا شبیه همان پروتکل‌های بهداشتی تیم‌های لیگ برتری است و البته ما به عنوان کمیته داوران پیشنهاد‌های خود را در این زمینه به سازمان لیگ فوتبال داده‌ایم و منتظر ابلاغ و اجرای این پیشنهادها هستیم اما پروتکل‌های بهداشتی داوران هم تقریبا همان پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده در حوزه فوتبال است.

مدرس داوری فوتبال آسیا در مورد احتمال افزایش دستمزد داوران برای فصل آینده و اینکه این افزایش چقدر خواهد بود، اظهار داشت: منتظریم کمیته داوران جلسه‌ای برگزار کند و در این جلسه پیشنهاد افزایش دستمزد داوران مطرح خواهد شد البته تلاش می‌کنیم میزان پیشنهادی افزایش دستمزد داوران رقمی کارشناسی باشد که البته قابلیت اجرایی شدن و پرداخت هم داشته باشد. این پیشنهاد را به هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ارایه خواهیم کرد تا هیات رئیسه محترم فدراسیون در مورد آن تصمیم گیری کند.

تگ ها


کمیته داوران