صلاح: من یک وینگر هستم، نه یک مهاجم نوک

محمد صلاح خودش را یک وینگر می‌داند....

محمد صلاح خودش را یک وینگر می‌داند.

ستاره مصری در آستانه رسیدن به یک رکورد فوق‌العاده قرار دارد.

به گزارش مدال، محمد صلاح می‌گوید پایان دادن به انتظار لیورپول برای قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، بیش از کسب جوایز فردی برای او اهمیت دارد. صلاح خودش را از مهاجمان مرکزی جدا کرده و دوست دارد به چشم یک وینگر به او نگاه شود.

به گزارش اسکای، مهاجم تیم ملی مصر اگر در شصت و چهارمین بازی خود برای قرمزها در دیدار امشب لیورپول مقابل واتفورد گلزنی کند، رکورد سریع‌ترین زمان رسیدن به ۵۰ گل در رقابت‌های لیگ برتر را به خود اختصاص خواهد داد. در حال حاضر این رکورد به آلن شیرر تعلق دارد که طی ۶۶ بازی به این مهم رسیده بود. با وجود این که شکستن این رکورد برای صلاح مسرت بخش خواهد بود، او به حفظ برتری تیمش نسبت به منچسترسیتی در جدول رده بندی لیگ برتر می‌اندیشد.

"زدن گل پنجاهم، پنجاه و یکم و پنجاه و دوم خوب خواهد بود‍! همیشه خودم را برای زدن گل‌های بیشتر و ارائه عملکردی بهتر تحت فشار قرار می‌دهم. البته که رکوردها دلنشین هستند ولی برای من در برهه کنونی، لیگ برتر بیشترین اهمیت را دارد. هفته بسیار بزرگی است. طی ۸ روز، سه بازی خواهیم داشت و اگر بتوانیم در آن‌ها خوب کار کنیم و در صدر جدول باقی بمانیم، گام بزرگی خواهیم برداشت. پس از این برهه ۹ بازی باقی خواهد ماند و آنگاه فرصت لازم برای ریکاوری کردن و فکر کردن به آن بازی‌ها را در اختیار خواهیم داشت."

صلاح که فصل گذشته با ۳۲ گل آقای گل لیگ برتر شد، امسال نقش مرکزی‌تری را در تیمش ایفا می‌کند. او که هم اینک به طور مشترک با سرخیو آگوئرو آقای گل لیگ برتر است (با ۱۷ گل زده)، خودش را بیشتر یک وینگر می‌بیند تا مهاجمی سنتی.

"در فصل جاری خیلی در نقش مهاجم مرکزی بازی کردم ولی هنوز هم در پست وینگر بازی می‌کنم و گل‌های زیادی در این پست به ثمر رسانده‌ام. دوست ندارم خودم را یک شماره ۹ بدانم چون سبک بازی من به شکلی نیست که حفظ توپ کنم و از نظر جسمانی قوی باشم. به عنوان یک مهاجم، باید عقب بیایم و پس از تحویل گرفتن توپ، از سد بازیکنان بگذرم. پس حتی در پست شماره ۹، نحوه کار من با سایر مهاجمان مرکزی فرق می‌کند. وقتی در پست شماره ۹ بازی می‌کنم، در نقش یک شماره ۱۰ هم ظاهر می‌شوم و عقب می‌آیم تا حفظ توپ کنم و دریبل بدهم. همیشه تلاش می‌کنم تا در جهت گلزنی به تیم کمک کنم و از این بابت که هنوز هم یکی از برترین گلزنان لیگ برتر هستم، خوشحالم."