صلاح - مانه - اوبامیانگ؛ مثلث آفریقایی برترین گلزنان لیگ برتر

سه بازیکن آفریقایی با ۲۲ گل زده در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار گرفتند...

رقابت بر سر عنوان گلزن برتر فصل، تا هفته پایانی ادامه داشت و در نهایت سه بازیکن ۲۲ گله این عنوان را به دست آوردند.

به گزارش خبرنگار مدال، هفته آخر لیگ برتر انگلیس به پایان رسید و سرانجام این شاگردان پپ گواردیولا بودند که بالاتر از لیورپول عنوان قهرمانی را به دست آوردند. در این هفته در مجموع ۱۰ بازی ۳۶ گل به ثمر رسید که میانگین ۳.۶ گل برای هر بازی نشان از روزی پرگل و هیجان انگیز برای طرفداران فوتبال جزیره محسوب می‌شود.

تا پیش از این هفته، محمد صلاح با ۲۲ و سرخیو آگوئرو، سادیو مانه و پیر امریک اوبامیانگ با ۲۰ گل مدعیان کسب عنوان گلزن برتر فصل بودند. اما هفته آخر علاوه بر حساسیت‌های مربوط به جدول، در بین مدعیان آقای گلی نیز بسیار مهیج دنبال شد.

محمد صلاح در پیروزی ۲-۰ لیورپول مقابل وولوز موفق به گلزنی نشد اما هم‌تیمی او سادیو مانه، زننده هر دو گل تیمش بود تا مانند ستاره مصری، ۲۲ گله شود. اوبامیانگ نیز در برتری ۳-۱ آرسنال مقابل برنلی، ۲ گل به ثمر رساند تا او نیز ۲۲ گله شود. آگوئرو هم بیکار نبود و در دیدار مقابل برایتون گل تساوی تیمش را به ثمر رساند تا در نهایت با پیروزی ۴-۱ پایه‌گذار قهرمانی تیمش شود.

در این میان اوبامیانگ ۳۱٪ از کل گل‌های تیمش را به ثمر رسانده است و بعد از او صلاح و مانه، هر کدام زننده ۲۵٪ گل‌های فصل لیورپول بودند. اوبا ۴ گل و صلاح ۳ گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند در حالی که هیچکدام از ۲۲ گل سادیو مانه پنالتی نبوده است. همچنین، صلاح ۷، اوبامیانگ ۵ و مانه یک پاس گل در این فصل به ثبت رسانده‌اند.
 

تگ ها


گلزن برتر فصل آقای گل آقای گل لیگ برتر ستاره آفریقایی پپ گواردیولا قهرمانی لیگ برتر انگلیس پیر امریک اوبامیانگ سرخیو آگوئرو آرسنال منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال