صیادمنش: امیدوارم مشکلات استقلال حل شود

اللهیار صیادمنش مهاجم سابق باشگاه استقلال در مورد حضور در تیم فوتبال استانبول‌اسپور، وضعیت خود و حواشی چند روز اخیر استقلال صحبت کرد...

به گزارش مدال، اللهیار صیادمنش این روز‌ها در تیمی ترکیه‌ای مشغول فوتبال بازی کردن است و فارغ از هر مشکلی تمرین می‌کند و برخی اوقات هم با انتشار تصاویری از وضعیت جسمانی خود آمادگی بالایش را به رخ می‌کشد. روز گذشته این ستاره ۱۸ ساله مازندرانی تیم استانبول اسپور درباره وضعیت این روز‌های خودش در ترکیه، استقلال، تیم امید و تیم ملی حرف زد.
*به تیم فنرباغچه گل زدی؟
متأسفانه گلی که زدم را داور آفساید اعلام کرد.
*اشتباه کرده بود؟
نه! ولی شاید اگر چند صدم ثانیه زودتر پاسی که به من رسید ارسال شده بود داور آفساید نمی‌گرفت. درست در لحظه‌ای که پاس ارسال می‌شد من یک نیم بدن از دفاع جلوتر بودم. قسمت نبود به فنرباغچه گل بزنم.
*دوست داشتی بزنی؟
خیلی برای این بازی انگیزه داشتم و تلاش زیادی کردم. سرمربی‌مان هم به من فرصت داد و ۹۰ دقیقه درترکیب اصلی به میدان رفتم ولی پستی که در آن بازی می‌کنم شانسم برای گلزنی را کم کرده است.
*برای همین در استانبول‌اسپور کم گل زده‌ای؟
بله! من در پست هافبک راست بازی می‌کنم. پشت مهاجمان هستم و اجازه نفوذ زیادی هم ندارم.
*ولی یک گل زدی؟
بله! درست در همان بازی به دلیل تعویض مهاجم تیم‌مان من نوک بازی کردم و یک گل هم زدم.
*خب چرا از تو در نوک حمله استفاده نمی‌کند؟
به این دلیل که تیم‌مان چند مهاجم دارد که سرمربی‌مان بیشتر به آن‌ها بازی می‌دهد و طبیعی است که جلب اعتمادش سخت است، آن هم در شرایطی که کمتر به من فرصت می‌رسد تا نوک باشم. او از بازی من در هافبک راست راضی است و دوست دارد مرا آنجا بازی بدهد.
*از تیم استقلال خبر داری؟
بله! حیف شد که این اواخر مشکلات باعث شد استراماچونی نتواند روی تیم و تمرینات نظارت داشته باشد. این خیلی مهم است که مربی خودش تیم را زیر نظر بگیرد و در مسابقات کنار خط باشد. فکر می‌کنم اگر استراماچونی در هر سه بازی کنار تیم بود استقلال ۹ امتیاز کامل این سه هفته را می‌گرفت.
*کلاً از وضعیت استقلال حرف نمی‌زنی؟
تیم خیلی خوب داشت پیشرفت می‌کرد و در حالی که کمتر کسی انتظارش را داشت اینقدر خوب نتیجه گرفت که به صدر جدول هم راه یافت. فوتبال هماهنگ و رو به جلویی که استقلال در این اواخر بازی می‌کند را کمتر تیمی در لیگ برتر ایران ارائه می‌دهد.
*فکر می‌کنی استراماچونی برگردد، استقلال باز هم نتیجه لازم را بگیرد؟
قطعاً این اتفاق می‌افتد. الان بازیکنان تیم مترصد تمرین و بازی کنار استراماچونی هستند و حتماً می‌توانند این چند امتیازی که عقب افتادند را جبران کنند. این استقلال با استراماچونی لیاقت هر قهرمانی را دارد. بچه‌های تیم ثابت کردند اگر بخواهند هر کاری می‌کنند. نتایجش هم هست. امیدوارم هرچه زودتر مشکلات موجود در مسیر بازگشت سرمربی استقلال به تهران رفع شود.
*از تیم امید چه خبر؟ نمی‌روی برای تیم استیلی بازی کنی؟
من که از خدا می‌خواهم برای تیم امید بازی کنم. ولی باشگاه استانبول اسپور با خروجم از اردو موافقت نمی‌کند.
*فدراسیون تلاشی برای این موضوع نکرد؟
اتفاقاً فدراسیون برای من نامه زد ولی آن‌ها مخالفت کردند. بعد قرار شد آقای استیلی و دوستان‌شان برای رایزنی با مدیران باشگاه راهی ترکیه شوند که فکر می‌کنم وقتی جدیت مقامات باشگاه مرا دیدند قیدش را زدند. ولی شخصاً دوست دارم بتوانم تیم امید را در رقابت‌های راهیابی به المپیک همراهی کنم. امیدوارم مشکلم با باشگاه ترکیه‌ای حل شود.
*نظرت درباره قطع همکاری فدراسیون با ویلموتس چیست؟
من نمی‌توانم در این باره حرفی بزنم، چون در حوزه من نیست. فقط امیدوارم هر اتفاقی برای تیم ملی می‌افتد در نهایت بهترین شرایط را پیش پای تیم ملی‌مان قرار دهد و به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برویم.
*راستی دوستت هم که دیروز زانویش را جراحی کرد؟
حسن یزدانی؟ بله! پیگیر اخبارش هستم. چون پدرم کشتی‌گیر بوده از کودکی علاقه زیادی به کشتی داشتم و از طرفی من و یزدانی دوستان مشترک زیادی داریم و وقتی شنیدم مینیسکش آسیب دیده خیلی نگرانش شدم. ولی روز گذشته که اخبار جراحی‌اش را پیگیری کردم و دیدم به المپیک می‌رسد خوشحال شدم. آرزو می‌کنم حسن یزدانی در المپیک مدال طلا بگیرد و دل همه ایرانی‌ها را شاد کند.

بیشتر بخوانید:

واکنش مدیربرنامه استرا به اظهارات باشگاه استقلال؛ پایان راه؟ +عکس

تگ ها


اللهیار صیادمنش استانبول اسپور فنر باغچه استقلال آندره آ استراماچونی لیگ برتر فوتبال ایران لیگ دسته اول ترکیه فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال