ضد حمله نظری جویباری با افشاگری علیه خطیر

علی نظری جویباری، معاون اسبق باشگاه استقلال به صحبت های علی خطیر واکنش نشان داد....

روز گذشته علی خطیر در یک کنفرانس خبری به بیان اظهاراتی در خصوص وضعیت فعلی استقلال، جدایی بازیکنان سابق و شکایت‌های انجام شده از استقلال صحبت کرد. صحبت‌های او اما بدون واکنش نماند و حالا علی نظری جویباری در مقام پاسخ برآمده است.
به گزارش مدال، علی نظری جویباری، معاون و قائم مقام پیشین باشگاه استقلال در مورد حملات کلامی علی خطیر معاون مستعفی باشگاه استقلال به خودش و اطرافیانش گفت: واقعیت این است که من با 8 مدال طلا و چند مقام آسیایی با استقلال نباید جواب علی خطیری را بدهم که هنوز هیچ موفقیت عملی در یک سال حضورش در استقلال به دست نیاورده اما پرسشهایی هم به ذهنم می‌رسد که نمی توانم آنها را بیان نکنم مخصوصا اینکه ایشان طعنه هایی به من و بسیاری از مدیران سابق باشگاه استقلال زده که برایم عجیب است. اولین پرسش من از این بنده خدا این است که مگر شما خودت استعفا نداده‌ای که اینچنین گریان و نالان به همه می‌تازی؟ اگر کنارت گذاشته‌اند بحث دیگری است اما شما خودت استعفا داده‌ای که البته با حجم درگیری‌هایت و اینکه دیگر کسی پای میز مذاکره با تو نمی‌نشست طبیعی هم بود. خطیر با رحمتی‌ها، شفرها، فتح‌الله‌زاده‌ها، منزوی‌ها، وریا غفوری‌ها، حسینی‌ها، علی کریمی‌ها، مجیدی‌ها، چشمی‌ها، منتظری‌ها و غیره درگیر شد که این موضوع عملا او را فلج کرده بود و برای شخصیت استقلال دو ستاره هم بسیار بد بود. به هر حال آدمی که استعفا داده و مشکلات خانوادگی را دلیل جدایی اعلام کرده که نباید اینگونه با همه درگیر شود و گریه کند. می خواهم خواهش کنم تو را به امام حسین با هوادار استقلال صادق باش مردم حقیقت را دوست دارند. 

خطیر دچار شکستگی روحی شده و مدام گاف می دهد
معاون پیشین استقلال در ادامه افزود: خطیر خودش، خودش را نابود کرد، او در حرف های دیروزش آنقدر ضد و نقیض حرف زد که هر کس مصاحبه‌اش را می خواند با پرسش های زیادی مواجه می شد مثلا اینکه ماجراهای امروز استقلال، جدایی 17 بازیکن از تیم، استعفا، جدا کردن صیاد منش در آستانه قهرمانی، از دست دادن پاتوسی، شکایت شفر به فیفا و ... چه ارتباطی با مدیران گذشته استقلال دارد اینها موضوع هایی بوده که خود خطیر در آن نقش ایفا کرده و حمله به من و فتح الله زاده و افتخاری و قریب و بهرام امیری، الحاجی گرو، جابر انصاری، حاجیلو، منزوی و ... اصلا کجای این ماجرا قرار می گیرد؟ به نظر می رسد خطیر به نوعی دچار شکستگی روحی شده و به قول خودش از سر احساسات حرف می زند. حرف هایی که چند هفته بعد احتمالا مثل ماجرای شفر و مجیدی و رحمتی منجر به عذر خواهی وی از ترس شکایت طرف مقابل می شود. یعنی اینهمه مدیر و مربی و بازیکن بد هستند خطیر خوب است؟

نمی دانم فرهاد مجیدی شکایت می کند یا نه اما انتشار فایل صوتی جرم است
نطری در ادامه به تناقض های حرف های خطیر اشاره کرد و گفت: خطیر کاملا کنترل خود را از دست داده، او در همین مصاحبه با دوستانش در رستوران گفت: پاتوسی از شفر ناراحت بوده و به تمرینات او اعتراض کرده است. او قطعا در آن لحظه فراموش کرده که پاتوسی همین حالا شاگرد شفر است و اگر از تمرینات ناراحت بود حالا با شفر قرارداد همکاری نداشت. 
خطیر در طول مصاحبه‌اش اشتباهات زیادی داشت که منجر به تخریب خودش شد. او در حالی که هیچکس سندی نداشت اعلام و اعتراف کرد که فایل صوتی فرهاد مجیدی را برای کس دیگری فرستاده است. فایل صوتی که در آن خصوصی ترین حرف ها از سوی فرهاد مجیدی در موارد بسیار محرمانه اعلام شده بود و کسی نمی دانست چه کسی چنین جرم بزرگی را در افشای صدای فرهاد انجام داده است. من نمی دانم فرهاد از خطیر شکایت خواهد کرد یا نه اما این را می‌دانم که چنین حرکتی جرم محسوب می‌شود و جدای از جرم باید تاکید کنم که از منظر اخلاقی هم بسیار بد بوده و بزرگانی مثل مظلومی و مجیدی را تخطئه شخصیت کرده و لطمه جبران ناپذیری به استقلال زده است.
چون با شفر درگیر بودی جلوی قهرمانی استقلال را گرفتی؟
جویباری در ادامه تصحیح کرد: اینها اما در مقایسه با سوتی بزرگی که داد اصلا قابل بحث نیست، او گفت در فروردین ماه با استراماچونی تماس گرفته است، یعنی در روزهایی که شفر روی دست بازیکنان به هوا پرتاب می شد بعد از برد مقابل سپاهان و در حال سبقت گرفتن از پرسپولیس برای قهرمانی بود. خطیر خودش گفت که فتحی به او گفته به گوش شفر رسانده اند که می خواهی اخراجش کنی! او حق را هم به شفر داده است. در این ماوقع قطعا برخی بازیکنان هم در جریان قرار گرفته اند که این موضوع ضربه مهلکی به استقلال حتی شب قبل از بازی با پدیده که در تاریخ 6 اردیبهشت انجام شد زده است. این نوعی اخلال است در روند قهرمانی استقلال یا لااقل احتمال قهرمانی چون پیروزی بر پدیده عملا فشار را تا سر حد مرگ روی پرسپولیس وارد می کرد بدترش هم هست البته اینکه خطیر می گوید: به دلیل بازی‌های آسان ترسیدیم تیم نتیجه بگیرد و هواداران اجازه برکناری شفر را ندهند! این دیگر نوبر است، مهم اینست که تیم نتیجه بگیرد، اینکه با کدام مربی نتیجه بگیرد مهم نیست اگر تیم آنقدر خوب نتیجه می‌گرفت که هوادار پشت شفر بود مگر چیز دیگری هم برای استقلال لازم می‌شد؟ چون شما با شفر درگیر بودی باید حتما مربی عوض می‌شد؟ این نوعی تخریب استقلال نبود؟ حالا هم که شفر رفته و به فیفا شکایت کرده و شما استعفا داده‌ای، اگر استقلال مجبور شود کل هزینه شفر را بدهد شما این هزینه را جبران میکنی؟ آن هم در حالی که ممکن بود شفر تیم را قهرمان هم بکند! خودتان می گویید و مدعی هستید که بهترین استقلال تاریخ را به شفر داده بودید پس چرا از بهترین استقلال تاریخ از دید شما 17 نفر را جدا کردید؟ بالاخره این تیم بهترین بود یا نبود؟ اگر بود باید حفظش می کردید اگر نبود چرا شفر را قربانی کردید؟

حمله به گذشته استقلال مشکوک است!
نطری جویباری در ادامه تاکید کرد: در مورد پروپئیچ حرف می زنند در حالی که شش ماه قبل از اینکه منصوریان بیاید و پروپئیچ را نخواهد من از استقلال استعفا داده بودم، در مورد مرغوبکار حرف می زنند در حالی که ما از جایی که هزینه زا بود، درآمد خوبی در دوره خودش با قریب کسب کردیم. در مورد فتح الله زاده حرف می زند در حالی که مدیرانی بوده اند که جام نیاوردند، دربی ها را باختند، 5 برابر بدهی برای استقلال گذاشتند که منجر به دو پنجره محرومیت برای باشگاه شد اما فتح الله زاده 7 مقام قهرمانی داخلی دارد، 4 دربی را با هم بردیم و این عدد را خلق کردیم ، یک مقام نایب قهرمانی آسیا دارد و دو مقام سومی آسیا و کمپ حجازی را ساخته است. در مورد منزوی حرف می زند در حالی که من نمی دانم عوامل اجرایی اصلا چرا باید در جلسات هیات مدیره شرکت کنند که بعد از استعفا و گریه اینگونه اسرار درونی باشگاه ( به شرط واقعیت) به بیرون پرتاب کنند. آدمی که مثل طرح زوج و فرد استعفا می دهد و روزهای زوج معاون است و روزهای فرد استعفا می دهد باید هم اینگونه بی تدبیر به همه حمله کند. البته این را هم بگویم که عجیب بود مدیری که با استعفای وی موافقت کرده از دید خطیر خوب است اما همه دیگرانی که سال ها قبل برای استقلال افتخار آفرینی کرده اند و ربطی به موضوعات اجرایی امروز استقلال ندارند می شوند مدیران بد! این مسئله مشکوک است و من فکر می کنم به زودی مشخص می شود که این مسئله از کجا آب می خورد. 

آرزوهای خطیر خاطرات ماست
معاون پیشین باشگاه استقلال در ادامه افزود: خطیر گرفتن پول پروپئیچ از فیفا را کاری بزرگ می داند و آن را می خواهد به جای گرفتن مدال قهرمانی به خورد خلق الله بدهد اما باید به ایشان بگویم آنچه برای شما آرزو است برای ما خاطره است، استقلال بارها چه در زمان فتح الله زاده و چه در زمان افتخاری این پول ها را در زمان تحریم زنده کرده و اینهمه هم آن را تبلیغ نکرده است. شما بهتر است تاریخ باشگاه استقلال را کمی مطالعه کنی و قد این باشگاه را هم اندازه سقف آرزوهای خودت نکنی! اینجا دو ستاره روی سینه است و جام های قهرمانی این باشگاه بسیار زیاد. شما کدام جام را آوردی؟ جواب این سوال را به من که نه به هوادار استقلال بده، حل کردن موضوع پروپئیچ آن هم اینقدر با تاخیر که 30 هزار دلارش بشود 480 هزار دلار آنهمه افتخار ندارد که! اینجا جام آوردن و خوشحال کردن مردم است که افتخار دارد. 

این هشت مورد را جواب بده آقای خطیر!
نظری جویباری در ادامه خواستار روشن شدن برخی موارد از سوی خطیر شد و گفت به جای حمله بی دلیل و بی ربط به پیشکسوتان باشگاه استقلال که سازنده تاریخ این باشگاه بزرگ هستند شما تکلیف این موارد را روشن کن:
اول: ما از استقلال هیچ پولی نگرفتیم و با تمام وجود و افتخار برای آن کار کردیم، آیا شما از منظر قانونی حق داشتید قرارداد 200 میلیونی با استقلال ببندید و منت آن را بر سر هوادار بگذارید و به نوعی تهدید کنید که آن را می گیرید؟
دوم: کدام مدیر و معاون باشگاه استقلال با پول باشگاه استقلال 60 میلیون پول پیش خانه داده و 12 میلیون تومان اجاره ماهانه که شما چنین کرده اید و به خانه ای که متعلق به پادوانی بود رفتید؟ این پول اشکال ندارد؟
سوم: 60 هزار فرانکو سوئیس برای سوپر جام هزینه کردید تا طرح دعوا کنید، نتیجه اش را گزارش دهید.
چهارم: شرح وظایف شما در استقلال چه بوده؟ مدیر رسانه ای بودید؟ مدیر بخش حقوقی؟ مسئول نقل و انتقالات؟ عضو کمیته فنی؟ 
پنجم: چرا در زمان شفر در جذب بازیکن بدون نظر مربی دخالت می کردیدکه در ماجرای «پابلو ولاسکز» این موضوع رسانه ای شد و شفر خشمگین شد و تمرکزش به هم ریخت؟
ششم: چرا وریا غفوری شما را عامل از بین رفتن اتحاد تیم و اخلال در روند تیم قلمداد کرده بود.
هفتم: در مورد فروش الهیار صیاد منش وسط کورس قهرمانی صحبت کنید آن هم با علم به اینکه در آینده می توانستید او را با قیمت های بالاتری هم بفروشید پس از قهرمانی . 
هشتم: سرنوشت درآمد های ارزی استقلال چه شد که هم حقوق ها را کامل پرداخت نکردید و هم 17 بازیکن از جمله پاتوسی را از دست دادید؟

خطیر را استعفا دادند!
نظری در پایان اضافه کرد: سرگشتگی خطیر نشان می دهد که احتمالا او استعفا نداده بلکه به دلیل حاشیه های بسیار زیاد و درگیری ها و فعالیت های رسانه ای عجیب وادارش کرده اند به استعفا شاید هم از دست دادن قرارداد دویست میلیونی به علاوه خانه ای با اجاره دوازده میلیونی با 60 میلیون پول پیش اینهمه فشار روی شانه خطیر وارد کرده باشد وگرنه اینهمه غلط و اشتباه انجام نمی داد.

بیشتر بخوانید:

معاون جنجالی استقلال به دنبال حضور در برنامه تلویزیونی

تگ ها


افشاگری خطیر جدایی خطیر علی نظری جویباری استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال